Strona 6 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 140

Temat: [159] Chiptuning 2.0 JTDm - wrażenia użytkowników

  1. #51
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    - przebieg auta
    A jaki jest przebieg (jeśli można) ? Zaintrygował mnie fakt, że jednym z powodów był ów przebieg


    Pozdrawiam

  2. #52
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar0s Zobacz post
    A jaki jest przebieg (jeśli można) ? Zaintrygował mnie fakt, że jednym z powodów był ów przebieg
    Też mnie to ciekawi.Wspomniane przeze mnie insygnie (dokładnie 5) mają nakulane 120-170tys z czego przynajmneij z 50tys po programie i z tego co wiem nic się z nimi nie dzieje,a juz napewno z turbem.Oczywiśćie,kwestia uświadomienia kierowcy,ale te insygnie naprawde nie mają lekko ( auta przedstawicieli handlowych).

    Może fatycznie jakiś brud zaszkodził turbinie,a może poprzedni właściciel nie za bardzo wiedział jak się obchodzić z autem turbodoładownym.

  3. #53
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar0s Zobacz post
    A jaki jest przebieg (jeśli można) ? Zaintrygował mnie fakt, że jednym z powodów był ów przebieg


    Pozdrawiam

    Auto ma blisko 200kkm. W znaczeniu przebieg - nie będziemy w tym aucie walczyć o każdego km - rozsądnym przyrostem po wiosennym przeglądzie będzie ok 210ps

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Też mnie to ciekawi.Wspomniane przeze mnie insygnie (dokładnie 5) mają nakulane 120-170tys z czego przynajmneij z 50tys po programie i z tego co wiem nic się z nimi nie dzieje,a juz napewno z turbem.Oczywiśćie,kwestia uświadomienia kierowcy,ale te insygnie naprawde nie mają lekko ( auta przedstawicieli handlowych).

    Może fatycznie jakiś brud zaszkodził turbinie,a może poprzedni właściciel nie za bardzo wiedział jak się obchodzić z autem turbodoładownym.
    W tej 9tce uszkodzony był dolot przed turbiną (między przepływomierzem a turbosprężarką tam gdzie do rury dolotowej wchodzi odma) co spowodowało uszkodzenie turbiny. W żadnym wypadku nie była to wina materiału/zużycia eksploatacyjnego - ewidentnie na rurze widać było ślady klejenia co jednoznacznie świadczy o mechanicznym uszkodzeniu rury przez jakiegoś mechanika. Kto, gdzie i kiedy to zrobił nie ma znaczenia, niedopuszczalnym zaś jest klejenie tej rury w której jest duże podciśnienie tym bardziej przy koszcie nowej rzędu 200pln. Jak już pisałem na wiosnę zestroimy to przy odpowiednim doładowaniu i wynik będzie

    Pozdrawiam
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  4. #54
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cinek,

    Szybkie pytanie do eksperta: Jestem posiadaczem 2.0 JTDm, przebieg to 130k (pewnie do chipa będzie 140-150k), zakładając, że jednostka jest zdrowa (takie sprawia wrażenie, była sprawdzana przed zakupem w ASO i powiedziano, że autko jest w stanie idealnym), jakie są rozsądne widełki mocy i momentu ?

    Chodzi mi tutaj niekoniecznie o najwyższe wartości, ale o optymalne wyważenie osiągów, tak aby samochód służył jeszcze po sofcie bezproblemowo.

    Pozdrawiam

  5. #55
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar0s Zobacz post
    Cinek,

    Szybkie pytanie do eksperta: Jestem posiadaczem 2.0 JTDm, przebieg to 130k (pewnie do chipa będzie 140-150k), zakładając, że jednostka jest zdrowa (takie sprawia wrażenie, była sprawdzana przed zakupem w ASO i powiedziano, że autko jest w stanie idealnym), jakie są rozsądne widełki mocy i momentu ?

    Chodzi mi tutaj niekoniecznie o najwyższe wartości, ale o optymalne wyważenie osiągów, tak aby samochód służył jeszcze po sofcie bezproblemowo.

    Pozdrawiam
    Zdroworozsądkowo w aucie z DPFem 200-210ps i 420-430nm wszystko zależy od parametrów dynamicznych podczas zabawy.
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  6. #56
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    AR159 SW 2.0 JTDM 170ps Sport Plus
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinek_ Zobacz post
    Zdroworozsądkowo w aucie z DPFem 200-210ps i 420-430nm wszystko zależy od parametrów dynamicznych podczas zabawy.
    Cinek, a jakie maksy robiles na tym motorze? Btw, jak sie z Toba najlepiej zlapac? PW czy tyrkac przez namiary na stronce? Pozdry!

  7. #57
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał mianera Zobacz post
    Cinek, a jakie maksy robiles na tym motorze? Btw, jak sie z Toba najlepiej zlapac? PW czy tyrkac przez namiary na stronce? Pozdry!
    Jak pamiętam trochę ponad 230ps i 460nm tyle że w bravo. Tel lub formularz ze strony.


    Pozdrawiam
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  8. #58
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 145Q
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD M-Jet 2004
    Postów
    735

    Domyślnie

    Małe pytanie: Jakie przyspieszenie po chipie ma bravo/159 z tym silnikiem po chipie na powiedzmy 220HP?

  9. #59
    Użytkownik Embrion Avatar Pablo
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 159 2,0 JTDm SW
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinek_ Zobacz post
    Zdroworozsądkowo w aucie z DPFem 200-210ps i 420-430nm wszystko zależy od parametrów dynamicznych podczas zabawy.
    Postanowiłem zainwestować kilka złociszy na "delikatną" modyfikację mojej Belli. Auto kupiłem niedawno w Krakowie ( podziękowania dla Tomka i Michała za wyszukanie w Germanii ładnego egzemplarza ).
    Prosto z Krakowa pojechałem do Cinsoft'u. Przed modyfikacją 170KM i 360Nm, a po "strojeniu" wyszło niecałe 200KM i 431 Nm . Samochód jeździ rewelacyjnie, moment obrotowy do codziennej, dynamicznej jazdy wystarczający. Jestem bardzo zadowolony. Wielkie dzięki dla Marcina !

  10. #60
    Użytkownik Świeżak Avatar chendo
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Mazury
    Auto
    Alfa Romeo Giulia BMW Z4 E89
    Postów
    90

    Domyślnie

    Wszystko pięknie... A może ktoś by opowiedział o wrażeniach po przebiegu 100-150 tkm z podwyższoną mocą?
    Nic się nie dzieje? Wszystko jest pięknie?
    Poprzednią Alfę - 156 SW po lifcie miałem dłubniętą zaraz po zakupie. Sprzedawałem z przebiegiem około 130 tkm. I powiem Wam, że nigdy więcej.
    Zresztą. Po co więcej mocy?
    Fabryczne 150 KM i tak nieźle daje radę.
    No ale co kto lubi
    Ciekawe kto pierwszy mnie op...oli

Podobne wątki

  1. Chiptuning w 1.9 JTDm 16V
    Utworzone przez plancior w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 322
    Ostatni post / autor: 11-12-2020, 21:18
  2. Chiptuning 166 2,4 jtdm
    Utworzone przez orzech299 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-11-2014, 23:30
  3. Podatność na chiptuning 1.9 JTDm 16v CF3, a CF4.
    Utworzone przez Astin w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-05-2014, 20:41
  4. 1.9 JTDM 16SILNIK v (150KM) opinie użytkowników
    Utworzone przez Ronnie87 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-10-2011, 20:42
  5. [159] 1.9 JTDm Distinctive - moje wrażenia z jazdy testowej
    Utworzone przez pitt24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 12-07-2008, 23:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory