Strona 45 z 175 PierwszyPierwszy ... 35363738394041424344454647484950515253545595145 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 1747

Temat: Chip tuning - Mapy

  1. #441
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    G-CS: absolutna racja,box nie jest poprostu inwazyjny.Może to dobre rozwiązanie dla aut nowych na gwarancji,choć moim skromnym zdaniem szkoda przepłacać za boxa mając mozliwość stwożenia profesjonalnego softu,ale to już niestety nie w autach z gwarancją chociaż,zawsze można przed przeglądem lub powazniejszą wizytą wgrać serię.Pytanie czy zmiana softu nie jest gdzieś zapisywana ( chodzi mi o datę aktualizacji).

  2. #442
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar G-CS
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Focus 3 ST 2.0EB 250/320KM :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    ...z datą i licznikiem programowań można pokombinować...a z Alfami...Fordami...BMW raczej problemów przy przeglądach nie ma ...z VAG-ami bym już troszkę uważał...poza tym wystarczy tylko "dobrze" rozmawiać w aso...i raczej nie będą robić problemów
    ..co nie zmienia faktu że na gwarancji box jest najbezpieczniejszy
    ..mam też klientów którzy często zmieniają autka...i żal im za każdym razem inwestować, za to mają u mnie za drobną opłatą wymianę boxa do następnego...albo na softa

  3. #443
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Ja znam wiele osób gdzie ma auta na gwarancji po remapie i ASO tego nawet nie widzi przy przeglądach. O boxach się nie wypowiadam bo dla mnie to jest zło.

  4. #444
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar G-CS
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Focus 3 ST 2.0EB 250/320KM :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolin Zobacz post
    O boxach się nie wypowiadam bo dla mnie to jest zło.
    ...a jednak..to konkretna wypowiedź...tylko czym poparta??

  5. #445
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Dla mnie box to takie uniwersalne "coś" jeździłem autem z boxem i niektóre jeździły prawie jak seria, z dołu najpierw niuton w plecy a później nic. Połowa wykresów które widziałem to tylko podniesione kreski do góry przez producenta. Przykładowe wynik bokxu

    Alfa 156 2.4 w serii wyszło nam 144/342 Po zamontowaniu boxa 157/380 i kreski takie same jak w serii.

    To samo tyczy się Alfy 159 zysk na boxie 15 KM i 40 NM kreski takie same jak z fabryki

    Program jest indywidualny pod każdy silnik, lepiej się da rozłożyć niuton i moc auta, żeby jechało nie tylko z dołu że jest bum i auto przestaje jechać. Przy czym cierpi dwumas i sprzęgło. Nie będę podawał producenta tych boxów ale jest on znany. Auta były sprawne. To jest tylko moja opinia, lepiej dać to komuś co robi to profi i piszę nam program pod auto/ silnik. Jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Box to nic innego jak rezystor.

  6. #446
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar G-CS
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Focus 3 ST 2.0EB 250/320KM :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolin Zobacz post
    Box to nic innego jak rezystor.
    ...no nie zupełnie...przynajmniej nie te które ja stosuje...fotka:




    ..co do wyników...też się nie zgodzę...tym bardziej że RedBoxy się stroi...tu przykład zestrojonego na moc w górnych partiach obr....i jak widać przyrost znacznie większy





    ...następny...po pierwszej próbie, druga...zdjęty moment z dołu...i podniesiona lekko moc górą...przyrosty też znaczne





    ...tu też, moment troszkę podtrzymany...górą dołożone mocy...i uwierz, to nie tylko kop z dołu...górą ciągnie jak dziki





    ..i jeszcze jeden...całkiem standardowy przyrost na RedBoxie odpowiednio zestrojonym





    to tylko kilka przykładów że można...
    ...przy okazji, autka które wrzuciłem są na fiatowskim zasilaniu JTD

  7. #447
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kuris
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    156 SW 1,9JTD / 146 1,6 Boxer
    Postów
    459

    Domyślnie

    siema panowie mam alfę 156 1,9 jtd 110km ile z tego da się wyciągnąć ?? gdzie znajdę centralkę żeby odczytać numer sterownika? i polećcie jaki kabel kupić najlepiej ?? aa i czy mozna tym kabelkiem i programem robić ingerencję w soft od strony urządzeń np. wyłączyć immo lub zawór egr ??
    Ostatnio edytowane przez kuris ; 22-01-2011 o 22:25

  8. #448
    lukasgt
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolin Zobacz post
    Ja znam wiele osób gdzie ma auta na gwarancji po remapie i ASO tego nawet nie widzi przy przeglądach. O boxach się nie wypowiadam bo dla mnie to jest zło.
    tak ASO tego nie widzi-dopuki nie stanie sie jakaś awaria silnika na gwarancji-potem zaczynają sie zastanawiac co mogło być przyczyną...

  9. #449
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Pytanko, czy z EDC16/CF3 (EDC16C8/ EDC16C39 ?) połączę się Galletto, czy muszę kupić BDM-a ?

    Pytam, bo jedni twierdzą, że Galletto nie czyta tego ECU, a z kolei znalazłem dwa posty na stronach włoskich, gdzie twierdzą, że obsługuje ten ECU.

    Przy okazji szukam czegoś sprawdzonego do:
    HW: 0281010455
    SW: 1037367333
    Ostatnio edytowane przez @sdero ; 11-04-2011 o 10:52
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  10. #450
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar G-CS
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Focus 3 ST 2.0EB 250/320KM :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    ...oczywiście że robi 16-tki...tylko nie zawsze pewnie...jak uwalisz stera, to się nie zdziw...wtedy chiński bdm nie pomoże...

Podobne wątki

  1. Chip Tuning/MAPY ok. Wrocław/Poznań ktoś poleci ?
    Utworzone przez KaaC w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-03-2018, 17:42
  2. CHIP Tuning JTD?
    Utworzone przez samsung12 w dziale Podlaskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2016, 19:42
  3. Chip tuning
    Utworzone przez domino281 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-03-2015, 19:08
  4. [166] Chip-tuning
    Utworzone przez bella-hella w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 19:12
  5. Chip tuning TS
    Utworzone przez MARIN w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-11-2007, 11:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory