Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 234567891011
Pokaż wyniki od 101 do 108 z 108

Temat: 159 2.4 q4 gtb :)

  1. #101
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon 2,4 JTDm
    Postów
    99

    Domyślnie

    Zaspokoję twoja ciekawość tak jak moja została zaspokojona sprawdź sobie na amerykańskich wersjach allegro ile takich 159 alta 210 konnych na automacie lata w USA i czy istnieją co kolejne skoro ty potrafisz bez wywalania limitera i pozostawiania cewki z egieru go wypiąć i wszystko działa to super chyba pierwszy jesteś a co kolejne w ofercie pisze że z seryjnego turbo 300KM koleś wycisną po jego modyfikacji szkoda bo jak kupowałem 2260 po takiej modyfikacji gdzie niby to pozwalała do 340 a 300 nawet nie było, i co kolejne ciekawostka silniki 210 konne różnią się turbo a wtryski to nic innego jak te które w 200 konnych latają turbo się trochę różni min nie zaślepisz go podkładka do 200 konnego bo tak początkowo zrobiłem kupując zestaw zaślepek mogę ci podać namiar do gościa co mi podkładki wycinał jest na allegro sam sprawdzał bo nie dowierzał że to 210KM w automacie. I tak do znawców jeśli nic samemu nie robiliście tylko osoby trzecie to ja wiem skąd nie macie o tym bladego pojęcia. Pzd.

  2. #102
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Chlopcy, przestancie juz karmic trolla.
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  3. #103
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Ogłoszenie bardziej na rozluźnienie, raczej na poważnie bym go nie brał. I turbo to hybryda.

    Wtryski 200km vs 210km to co innego. Sprawdź sobie w katalogach przepływy.

    Twój VIN i po temacie. To przecież nie numer dowodu osobistego.

    A co do tych twoich "limiterów" to mogę się tylko uśmiechnąć:

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  4. #104
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post
    Zaspokoję twoja ciekawość tak jak moja została zaspokojona sprawdź sobie na amerykańskich wersjach allegro ile takich 159 alta 210 konnych na automacie lata w USA i czy istnieją co kolejne skoro ty potrafisz bez wywalania limitera i pozostawiania cewki z egieru go wypiąć i wszystko działa to super chyba pierwszy jesteś a co kolejne w ofercie pisze że z seryjnego turbo 300KM koleś wycisną po jego modyfikacji szkoda bo jak kupowałem 2260 po takiej modyfikacji gdzie niby to pozwalała do 340 a 300 nawet nie było, i co kolejne ciekawostka silniki 210 konne różnią się turbo a wtryski to nic innego jak te które w 200 konnych latają turbo się trochę różni min nie zaślepisz go podkładka do 200 konnego bo tak początkowo zrobiłem kupując zestaw zaślepek mogę ci podać namiar do gościa co mi podkładki wycinał jest na allegro sam sprawdzał bo nie dowierzał że to 210KM w automacie. I tak do znawców jeśli nic samemu nie robiliście tylko osoby trzecie to ja wiem skąd nie macie o tym bladego pojęcia. Pzd.

    Nie mam czasu niestety na forum z racji ilości pracy i pojawienia się w rodzinie córki, ale dla takich ciekawostek to nawet 30min z małej ilości snu poświęcę
    Niech kolega bzdur i herezji nie pisze. Nigdy nie było wersji 210ps w połączeniu ze skrzynią automatyczną. Z aisinem ZAWSZE silnik 2.4 występował w wydaniu wersji 200ps który od wersji 210 różni się turbosprężarką (kkk vs garrett) wtryskami, pompą wysokociśnieniową i kilkoma innymi drobiazgami.
    Co to za wymysły z podkładkami pod turbo? Z punktu widzenia układu doładowania różnica jest w turbinie i wężu smarowania - koniec. Cała reszta tj kolektor, wymiennik ciepła, uszczelki, DP z katem i inne pasują p&p bo są identyczne. Nie ma kolega pojęcia to w imieniu Leszka prosiłbym o nie pisanie bzdur i nie zaśmiecanie wątku. Tak jak 156 20v, wcześniej stilo a obecnie 159tka q4 były zawsze pionierami w temacie dużej mocy - wymagały zawsze od nas ogromu pracy i masy środków więc akurat hasło o bladym pojęciu jest delikatnie mówiąc bardzo nie na miejscu. A ta 9tka jest jak sądzę najmocniejszą w Polsce.
    Używa kolega pojęcia limiter - czego? EGR można wyrzucić całkowicie (nawet z odłączeniem z instalacji) zwyczajowo robię to w autach do upalania, sportu itd - z poziomu oprogramowania da się zrobić bardzo dużo
    Ad Aisina - maksymalny moment przenoszony przez tą skrzynię wg producenta to 460nm - staram się zawsze nie przekraczać tej wartości chociaż jest parę aut, w których na życzenie właściciela jest więcej. Swoją drogą robienie czegokolwiek ponad program w przypadku qtronica to proszenie się o problemy - utrzymując płaskie 450nm powinno się po modyfikacjach mechanicznych w teorii zrobić górą ok 260ps - w przypadku ciężkiej 159tki bez dużego momentu + biorąc pod uwagę "szybkość" pracy tej skrzyni samochód dalej będzie jeździł słabo.

    Przy okazji jeśli chodzi o 159tkę z allegro - opis bawi. 240ps na papierze a obecnie 50 w trybie awaryjnym
    Po strojeniu powinno być 300/600 - choćby skały sr@ły w życiu na hybrydzie gtb20 do 300ps się człowiek nawet nie zbliży... Pomijam już trwałość takiej sprężarki oraz masę problemów na jaką się trafi by tak duża moc z tego silnika wykrzesać.

    Pozdrawiam serdecznie
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  5. #105
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon 2,4 JTDm
    Postów
    99

    Domyślnie

    jeśli nie ma różnicy w wielkości zaślepki pomiędzy turbiną KKK w 200KM a turbiną Garreta w 210KM to możesz sobie sam kiedyś zamówić obie zaślepki i sprawdzisz a odnośnie wtryskiwaczy to sprawdź wydajność jednych i drugich a nie opis producenta bo to bez pompy nic nie zmienia jakie wtryski są albo lepiej przełóż i sprawdź czy są jakieś różnice, i odnośnie alfy 159 z automatem 210KM sprawdź rynek amerykański i włoski i to że wszystko co wychodziło pod koniec 2007 roku 2,4 JTDm było już 210 KM ostanie modele zaprzestano produkować w 2010 roku te z automatem a wszystkie 159 w 2011r wiem że wiele widziałeś ale nie opieraj swojej wiedzy na tym z czym miałeś do czynienia tylko co jest o ile się nie mylę to i w fiacie Croma były takie połączenia ale tego już nie sprawdzam i moja 159 ka nie jest z rynku EU.
    A po za tym tematu zaśmiecać ni zamierzam coś co chciałem się dowiedzieć i tak się nie dowiedziałem więc sam będę sobie radził.

  6. #106
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Stilo JTD 8v 192KM/384NM, 156 TI 2.4 JTD 20v 280KM/554NM, 159 2.4 Q4 Ti 301KM/630NM
    Postów
    450

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post
    jeśli nie ma różnicy w wielkości zaślepki pomiędzy turbiną KKK w 200KM a turbiną Garreta w 210KM to możesz sobie sam kiedyś zamówić obie zaślepki i sprawdzisz a odnośnie wtryskiwaczy to sprawdź wydajność jednych i drugich a nie opis producenta bo to bez pompy nic nie zmienia jakie wtryski są albo lepiej przełóż i sprawdź czy są jakieś różnice, i odnośnie alfy 159 z automatem 210KM sprawdź rynek amerykański i włoski i to że wszystko co wychodziło pod koniec 2007 roku 2,4 JTDm było już 210 KM ostanie modele zaprzestano produkować w 2010 roku te z automatem a wszystkie 159 w 2011r wiem że wiele widziałeś ale nie opieraj swojej wiedzy na tym z czym miałeś do czynienia tylko co jest o ile się nie mylę to i w fiacie Croma były takie połączenia ale tego już nie sprawdzam i moja 159 ka nie jest z rynku EU.
    A po za tym tematu zaśmiecać ni zamierzam coś co chciałem się dowiedzieć i tak się nie dowiedziałem więc sam będę sobie radził.
    A mogę się dowiedzieć o jaką zaślepkę chodzi ?

    Dodano po 7 minutes:

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post
    a odnośnie wtryskiwaczy to sprawdź wydajność jednych i drugich a nie opis producenta bo to bez pompy nic nie zmienia jakie wtryski są albo lepiej przełóż i sprawdź czy są jakieś różnice,
    Ciekawe stwierdzenie, że bez pompy nic nie zmienia.
    Ostatnio edytowane przez mlody2788 ; 26-02-2015 o 17:50 Powód: Dodano
    SCYZ-GUM , Myślenice , 3-go Maja 22
    Modyfikacje Mechaniczne, Serwis, Sprzedaż AR

  7. #107
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post
    jeśli nie ma różnicy w wielkości zaślepki pomiędzy turbiną KKK w 200KM a turbiną Garreta w 210KM to możesz sobie sam kiedyś zamówić obie zaślepki i sprawdzisz a odnośnie wtryskiwaczy to sprawdź wydajność jednych i drugich a nie opis producenta bo to bez pompy nic nie zmienia jakie wtryski są albo lepiej przełóż i sprawdź czy są jakieś różnice, i odnośnie alfy 159 z automatem 210KM sprawdź rynek amerykański i włoski i to że wszystko co wychodziło pod koniec 2007 roku 2,4 JTDm było już 210 KM ostanie modele zaprzestano produkować w 2010 roku te z automatem a wszystkie 159 w 2011r wiem że wiele widziałeś ale nie opieraj swojej wiedzy na tym z czym miałeś do czynienia tylko co jest o ile się nie mylę to i w fiacie Croma były takie połączenia ale tego już nie sprawdzam i moja 159 ka nie jest z rynku EU.
    A po za tym tematu zaśmiecać ni zamierzam coś co chciałem się dowiedzieć i tak się nie dowiedziałem więc sam będę sobie radził.

    Byłoby miło, gdyby próbował kolega pisać z zachowaniem jakiejkolwiek interpunkcji i składni języka polskiego - czytanie takiej wypowiedzi to wyzwanie...

    O jaką zaślepkę turbo chodzi? Jakaś magia chyba - jedno co się tam zaślepia to EGR po wymienniku ciepła przed kolektorem ssącym
    Nie ma, nie było i nie będzie qtronika z zestawieniem 210ps. Ostatnio mieliśmy klienta z 9tką krajową zarejestrowaną w 2011 roku produkcyjnie 11.2010 i proszę
    X8 - 159 MY11 (2010-....)
    140CWY301000 - SW2.4JTD CF4 S.PLUS AISIN 200CV GS I/CE
    Engine: 654xxxx Vehicle: 072xxxxx Prod. date: 15/11/2010

    ze sprężarką KKK 55204598

    Jeśli twierdzi kolega, że jest inaczej proszę wkleić numer vin lub podesłać na priv a wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane. EPER czy linkentry tj główny scentralizowany serwisowy katalog fiata o czymś takim nie słyszał więc nie jest to prawdą i tyle.
    Układy wtryskowe w 210 i 200 są inne różnią się nieznacznie wydajnością. Samo przełożenie wtrysków bez ich prawidłowego wysterowania nic nie da (pomijam już kwestię ima).
    Ostatnio stroiłem qtronika z rynku włoskiego z turbiną z 210tki WYMIENIONĄ po awarii oryginalnej KKK - z działającym DPFem bez reszty ekologii było 450nm i 232ps dostępne prawie przez 800obr. Mechanicznie wszystko pasowało jak wyżej napisałem (różnica w zasilaniu olejowym) i żadnych magicznych zaslepek do turbo nie było
    http://cinsoft.pl/FOTO/159QTRSKALNYMOD.jpg

    Ad cromy również się kolega myli - nie było nigdy tego motoru w wydaniu 210ps - zawsze 2.4 w tym modelu auta było ze skrzynia automatyczną i zawsze z osprzętem równoważnym dla modelu 200ps.

    Odnośnie "dowiedzenia się" czegoś - nigdzie nie było kolegi konkretnego pytania tylko jakieś wymysły ad zaślepek, limiterów "niewiadomoczego" lub próby wmówienia większości że białe jest czarne w odniesieniu do qtronika. Każde zapytanie kilku osób z forum, o co właściwi chodzi, pozostało bez jakiejkolwiek odpowiedzi.

    Pozdrawiam serdecznie

    Ostatnio edytowane przez cinek_ ; 26-02-2015 o 21:22
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  8. #108
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar protowiec
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    159
    Postów
    25

    Domyślnie

    Myślę, że ten wątek może was zainteresować http://www.alfaowner.com/Forum/tunin.../304828?page=1

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory