Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Temat: AR Gtv rwd

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD 20V
    Postów
    34

    Domyślnie

    No to napiszę coś od siebie ponieważ sam rozważam opcję 4x4 dla mojej GTV 20VT.

    Aby nie ingerować w podłużnice koniecznie trzeba zamontować sanki z Q4 lub crosswagona.
    Po drugie skrzynia biegów z Lanci Delty Integrale z reduktorem. jest dość wydajna ale nie wytrzyma wiele. Trzeba ją wzmocnić
    Wał możesz zamontować aluminiowy Custom.
    Najwięcej zabawy jest z tylnym zawiasem.TJ jak zapakować most z półosiami do piast które fabrycznie nie mają miejsca.
    Prawdopodobnie tylne mocowanie sanek jest takie same jak w Fiat Coupe.
    Skrzynia z Crosswagona jest za słaba. Tak samo jak most ale sam most mozna wzmocnić ładując do środka graty z BMW
    Trzeba jakoś zaadoptować zawias tylny ze 159 3.2 v6

    Zależy tez na jakim etapie jest twoje GTV ponieważ gdyby mi na mojej nie zależało w sensie ciąć spawać rżnąć to zapakował bym jak chłopaki z FCKP ale nie e36 tylko coś mega mocnego.
    Miałem niedawno faze na Gtv z silnikiem umieszczonym wzdłuż auta czyli typowy driftowóz z silnikiem od Audi S8 ale mam inny pomysł na samochód z tylnym napędem nie koniecznie do jazdy bokiem. Ale to kiedy indziej jak plan wdrążę w życie

    Dodano po 6 minutes:

    Dodam że napisałem o napędzie 4x4. W momencie gdy odłączysz przedni napęd i zaczniesz latać bokiem na tylnej osi to reduktor i skrzynia zrobią dużą kupę. O ile pozwolą na taki wyczyn chociaż przez moment . Więc zostaje cięcie spawanie klepanie rżnięcie itp
    Ostatnio edytowane przez Mocu ; 01-11-2014 o 16:42 Powód: Dodano

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kubus1616
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Gtv 16 VT
    Postów
    34

    Domyślnie

    No więc na tym cały pić polega że moje gtv jest w stanie idealnym jeśli chodzi o blacharke zero rdzy samochód ma tak zabezpieczona podłogę że to nie możliwe aż. Więc ciac spawaćw jakimś dużym stopniu to trochę szkoda chodź wiem że bez tego się nie obejdzie. myślę że tylne zawieszenie to będzie mały problem bo można dużo rzeczy wymyślić naj więcej pracy to zmieścić silnik z głową i przed wszystkim na jaki żeby był wytrzymały i podatny na mody,a i żeby nie naruszyć za bardzo rozłożenia masy.

  3. #13
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    to przydałoby się coś pokroju wankla - dość małego i niskiego, natomiast wankiel jest dość problematyczny może coś z grupy vag - 1.8t na przykład? albo hondowskie k20? sr20 nissana?

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kubus1616
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Gtv 16 VT
    Postów
    34

    Domyślnie

    No właśnie myślałem o 1,8t z grupy vag bo podobno dość wytrzymały silnik tylko jaka skrzynia by na niego pasowała? sr 20 nissana to raczej już trzeba bank mieć w piwnicy:-) chyba że pomyliłem silniki ;-) więc pozostaje silniki grupy vag ale to trzeba usiąść do tematu i poczytać coś więcej i jak jest z częściami do mordów :-D

  5. #15
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    do 1.8t trzeba by kombinować chyba ze spawaniem skrzyni z poprzecznej wersji(passat b5, a4 b5, a6 c5, może jakaś 80 b4) - wywalić przód, zaspawać centralny i będzie skrzynia rwd - ALE - z tego co pamiętam, to napęd w audi jest odwrotny w stosunku do np bmw i się robi na skrzyni z audi i dyfrze bmw napęd z 5/6 biegami do tyłu i 1 do przodu a sr20 ma problem z dostępnością, z tego co pamiętam to komplet na swapa(jak już się go znajdzie) to około 8 tysięcy. seryjny silnik z s14(a), więc jakieś tam u nas są - ale co do wytrzymałości i wymiarów to nie pomogę, bo po prostu nie pamiętam.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kubus1616
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Gtv 16 VT
    Postów
    34

    Domyślnie

    To silnik 1.8 z vw odpada jak z skrzynia jest taki klops równie dobrze można przerobić skrzynię od alfy czy też innej z przednim napędem. Wiem że ktoś zrobił mazde rx 8 właśnie z silnikiem 1.8 z vw może dopasował jakąś skrzynię. To silnik sr20 jest mało opłacalny dobrym kojarzyłem. A przyszedł mi jeszcze pomysł do głowy tego typu aby obrócić silnik od fiata czyli ułożenie wydłużone odpiąć skrzynię i do koła zamachwego przykręcic wał a skrzynię dać do tyłu i mieć ja przy tylnej osi tylko jak to wykonać żeby działało sprzęgło? W sumie to docisk też by musiał być przy skrzyni czyli wał przykręcic do wału z silnika. Tylko jak to wpłynie na obroty silnika? Wiem że jakaś starsza alfa ma takie rozwiązanie seryjnie ale nie wiem dokładnie jak to jest rozwiązane bo nie widziałem tego na oczy wiem tylko że coś takiego było i to by mogło być fajne rozwiązanie:-D

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    pardon, pomyliłem się - silniki były wzdłużnie z fabryki w tych autach co napisałem... problem zostaje taki(poza samym włożeniem silnika i skrzyni), że trzeba wpasować tylny dyfer z audi/vw.

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar LukeMazur
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Toyota Supra JZA80 / Nissan Stagea RS260
    Postów
    1,002

    Domyślnie

    To jest bezsens, lepiej kup sobie stara GTV z busso i masz tyl napęd albo AR 75


    Wypożyczę maszynkę do zaginania nadkoli - PW

  9. #19
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukeMazur Zobacz post
    To jest bezsens, lepiej kup sobie stara GTV z busso i masz tyl napęd albo AR 75
    To nie jest bezsens dla kogoś kto zachorował na punkcie modyfikacji wozów. To niekończący się nigdy projekt zawsze można coś poprawić itd

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kubus1616
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Gtv 16 VT
    Postów
    34

    Domyślnie

    Jak bym chciał zmieniać samochód to kupił bym sobie mazde rx 8. A nie chce bo chce mieć coś innego. Wracając do tematu to wie ktoś jak wpłynie przesunięcie koła zamachowego do tyłu? Nie sprawi to jakiś wibracji i nie spowoduje że silnik się rozleci? Bo pomysł który przyszedł mi do głowy wydaje się dość mało skomplikowany wymaga tylko dokładnego przemyślenia. I worka pieniędzy ;-)

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory