Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: [156] Powerbox za 699zł, polecacie?

  1. #11
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    boxy to glupota wg mnie... dziala na zasadzie tego ze oszukuje komputer ze podaje mniej paliwa dlatego komputer daje wiecej na wtryski i masz przyrost. spalanie wzrasta i moc nieznacznie.

    robiac chip za 1000zl robia Ci od zera program, mowisz ze chcesz zeby mial lepszy dol np, tyle koni itp i zeby jeszcze torszke mniej palil to Ci to zrobia. i jest to zdrowsze dla silnika bo program zmieniaja Ci w komputerze samochodu a nie komputer jets oszukiwany.

  2. #12
    kasbak
    Gość

    Domyślnie

    Tak kolega ma racje boxy to takie g......a które oszukują komputer,tutaj sprzedaja to za 7-8 stówek a w chinach takie coś kosztuje 10 zł.Przez podanie info do kompa o zbyt małej ilości paliwa komputer zwiększa dawke przez co rośnie i moc ale i spalanie.Krótko mówiąc tym można bardzo łatwo zabić silnik alfy.

  3. #13
    alcol
    Gość

    Domyślnie

    Boxów na rynku jest wiele i jeden drugiemu nie równy. Ja mogę polecić box'a, którego używałem ponad rok w mojej poprzedniej belli bez żadnych problemów - mam na myśli moduły V-techa. Oczywiście byłem na hamowni dobrałem odpowiedni program (bo moduł tem na regulację 8 stopniową) i naprawdę byłem zadowolony. Przyrost mocy i momentu faktycznie na wykresach nie był powalający (na 6 czy 7 programie miałem bodajże 15KM i 40Nm więcej) ale różnicę w trakcie jazdy z i bez boxa było czuć bardzo.
    Oczywiście też jestem zdania, że modyfikacja programu w fachowej firmie jest lepsza ale dobry box ma jednak swoje plusy - zawsze mozna wypiąć/przepiąć albo odzyskać kasę lub jej część.

  4. #14
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Box boxem, bywały różne, ale oni jakiś nowy silnik montują z tym BOXem nawet do 159 - V5
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    140

    Domyślnie

    Po pierwsze - to w ogóle pomyliłeś fora z tym tematem - o boxy za 699zł to na druciarskim forum tuningu bmw albo vw. Po drugie - nawet w samochodzie za 10 000 bym się nie zastanawiał nad box'em, tylko i wyłącznie program. A co dopiero przy Alfie za 30-40 ptysiów.

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar xdj1
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 2,4jtdm, AR GT 1,9jtd
    Postów
    316

    Domyślnie

    moa żona ma 147 1,9 jtd (115km) od roku ma takie coś - chyba nawet od tego sprzedawcy. jerst git spalanie spadło o 1litra, czuc poprawe ale poweru jak u mnie top nie ma, aczkolwiek 205 km/h pojechała bez problemu. dodatkowo zablokowałem egr.


  7. #17
    Alfista92
    Gość

    Domyślnie

    Eeee tam...
    Będziecie wydawać 700 i więcej zeta na jakieś chipy...
    Tu mam prawdziwy zestaw tunera http://allegro.pl/item692268745_jedy...ncja_4szt.html

    P.S To oczywiście żart

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Postów
    399

    Domyślnie

    boxy do jtd to technologia wczessnego gierka jak dla mnie montowano je jak teraz gdy niktnie mial pomsylu jak sie dobrac do komputra a ze dalej sie sprzedaja to wina tych co to kupuja
    Poszukaj ktos wykresow jak wyglada kopniecie na boxie a jak na dobrym programie
    Generalnie zasada jest taka ze boxa sie wciska tam gdzie sie nie da zrobic programu zadna to nowosc tylko normalnosc, wiec ja masz mozliwosc to modyfikowac program

    stary temat ale jary http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic...&highlight=box
    Ostatnio edytowane przez chunkpunk ; 30-07-2009 o 19:02
    159-270/505 /Ghibli 2.8 Bi-Turbo 381km/156 2.4 Grafittowy klekot 180/380 /AR 156 3.2GTA Rozbita

  9. #19
    TuneFORCE
    Gość

    Domyślnie

    1. Gdyby boxy były takie super to nikt by sie w chip tuning nie bawił tylko wszyscy by te ,,pudełeczka'' sprzedawali

    2. Są auta w których chip tuning jest nie możliwy i tam nie ma wyjścia jak ktoś chce więcej mocy musi założyć zewnętrzny sterownik - NIE BOX ale koszt takiego ustrojstwa waha się od 1500 do 3000zł

    Reasumując, jeżeli w Twoim aucie jest możliwy chiptuning to zrób ,,chipa''.
    Jeżeli nie masz za daleko to zapraszam:
    www.tdi-chiptuning.pl

  10. #20
    ViP Rowerzysta Avatar b.piotrus
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Otmuchów
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD, Mazda CX-7 2,3
    Postów
    402

    Domyślnie

    Cytat Napisał TuneFORCE Zobacz post
    Jeżeli nie masz za daleko to zapraszam: www.tdi-chiptuning.pl
    A czy masz jakieś doświadczenia z JTD, np. 2,4 136kM, bo na stronie nic na ten temat nie znalazłem.
    Alfa Romeo GT 1,9JTD, Mazda CX-7 2,3,

Podobne wątki

  1. [146] Powerbox w JTD
    Utworzone przez marktds w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 18-03-2013, 22:48
  2. Powerbox do 2.4 JTD
    Utworzone przez sebmol w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-10-2011, 17:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory