Strona 6 z 19 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 189

Temat: [156] 2.5 V6 24V swap na 3.0 V6 24V - STARTED

  1. #51
    Neilik
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał -BamBosZek- Zobacz post
    zostan przy 156, zwieksz z czasem moc tych 3.0 wsadz szersze kola zeby przyczepnosc na starcie byla wieksza i tez bedzie zadowolony ;]
    Pisząc "skoncze projekt 156" mam na mysli turbo/biturbo/kompresor

    A po swapie teraz jak bedzie wsio ok zamawiam komplet zderzakow od GTA i lakiernik. Potem Zawieszka i koła a potem moc w górę ;]

  2. #52
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Neilik 155 V6 nie ma problemu, wiem kto ma wartą kupienia i po zimie będzie szła na sprzedaż, więc jak coś to się odzywasz i się temat dogada. A Q4 no cóż, napęd pierwsza klasa ale ja nie przepadam z tymi rzędowymi 16tkami Fiata które napędzają tą Alfę, miałem dłuższy czas do czynienia z tymi silnikami i co tu dużo gadać, do V6 Alfy im baaaaaaaaaaardzo daleko ;]

    ---------- Post dodany o godzinie 20:20 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:18 ----------

    Cytat Napisał Neilik Zobacz post
    A po swapie teraz jak bedzie wsio ok zamawiam komplet zderzakow od GTA i lakiernik
    Mam nadzieję że wiesz że GTA ma zarówno przednie jak i tylne błotniki szersze niż zwykła 156, i założenie oryginalnych zderzaków GTA na zwykłą 156tke kończy się tym że śmiesznie to wygląda ;]
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  3. #53
    Neilik
    Gość

    Domyślnie

    Wiem, że ma poszerzane. Ale widziałem juz takie alfy bez poszerzanych błotników ze zderzakami i ... no kwestia gustu jedni powiedzą ze ktos chce na sile zrobic gta a inni ze tak czy tak ladnie to wygląda... mozna cos pomodzić z nakladkami na same błotniki i bedzie oryginalnie.

    Pomyślałem o GTA bo z takich "normalnych" zderzaków przednich i dłuższych tylnych to chyba najładniejsze jakie mozna nabyc do tego autka.

    Chyba, że macie jakies inne propozycje. Nie wchodzą w gre jakies kosmosy ... Coś delikatnego ale nie seria bo seria dla mnie za krótka... już wole gta bez poszerzonych błotników ;] zdecydowanie... oczywiscie listwy boczne tez gta - mowa oczywiscie o GTA MADE BY ALLEGRO LAMINAT MODE ON
    Ostatnio edytowane przez Neilik ; 22-12-2009 o 20:34

  4. #54
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Kolega jakiś rok temu chyba może ciut więcej kupował ORI błotnik przedni w ASO do swojej GTA po lekkim dzwonku przodem, aż się go zapytam ile zapłacił, może cena nie jest jakaś kosmiczna i warto by wtedy wpakować i błotniki jak należy, a przy okazji auto w białą perłę wchodzącą w błękit bosko by wyglądało ;]
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  5. #55
    Neilik
    Gość

    Domyślnie

    z lakierami to mozna na łep dostać.... kwestia jaka bedzie roznica przy malowaniu ze zmiana koloru i bez zmiany.... jak niewielka to ... no i tu wlasnie problem.. myslalem nad biala ... czarna... rossco takie odswiezone.... ultramaryna... masakra ... ostatnio stwierdziłem, że poprostu taki jak jest i wsio.... tylko odsiezyc calosc... i poszpachlowac conieco..

  6. #56
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    Neilik- kup ori gta małe cięcie i spawanie i napewno bedziesz lepiej zadowolony niz z tego czegos co jest na alldrogo nie dość ze krzywe mocowania z pupy laninat dobrze nei wygrzany będzie Ci odparzać po kolejne każdy mały odprysk na tym niby zderzaku wygląda naprawde źle ... powodzenia
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  7. #57
    Neilik
    Gość

    Domyślnie

    Panowie i Panie.

    Zastanawiam się jednak nad wymianą tarczy sprzęgła .... teraz większa moc itd...

    Kwestia taka nr VIN ZAR93200000051765 tej chwili zamontowany kompet to model 3000951277 - oryginal to około 1000 zł za komplet bo nie sprzedają samych tarcz - ja potrzebuję tylko tarcze bo reszta jest rewela.

    Czy ktoś może miał już do czynienia z jakimś sklepikiem który sprzedał samą tarczę ? ewentualnie czy ten komplet by pasował ?
    http://allegro.pl/item848707033_alfa...yczne_144.html
    Troche mnie dziwi cena - oryginał napisane ale trudno powiedzieć czy pod moją podejdzie... zadałem pytanie sprzedającemu ale zero odzewu.. za taką kwotę jeszcze komplet mogę kupić ale za 1000 teraz .. to sobie po prostu odpuszcze i zajezdze to, w szczegolnosci, ze nie wiem czy na chwilę obecną motor pali ;]

    Chlopaki dzisiaj będą brali sie za wymianke łapy górnej. Przyszły blokady wałka rozrządu..

    Pomyślcie co mogłoby pasować... próbowałem sprzęgło od Fiata Ducato 2.5 td ale niestety nie pasuje - a pan sprzedawca fachowiec upierał się, że musi ;]

    Czekam na podpowiedzi ;] Pozdrawiam !
    Ostatnio edytowane przez Neilik ; 28-12-2009 o 15:09

  8. #58
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał Neilik Zobacz post
    Przyszły blokady wałka rozrządu..
    Kupiłeś orginalne blokady ? jeśli czerwone z allegro za 250 zł to odpusc sobie ja własnie przez takie blokady musialem rozbierać drugi raz silnik i kupić drugie orginalne.
    Po czerwonych przestawiło wałki tak że na jałowych trzęsło silnikiem, po nastawieniu na orginalnych blokadach wszystko jest jak należy i znów wróciło do normy.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  9. #59
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Neilik Zobacz post
    Panowie i Panie.

    Zastanawiam się jednak nad wymianą tarczy sprzęgła .... teraz większa moc itd...

    Kwestia taka nr VIN ZAR93200000051765 tej chwili zamontowany kompet to model 3000951277 - oryginal to około 1000 zł za komplet bo nie sprzedają samych tarcz - ja potrzebuję tylko tarcze bo reszta jest rewela.

    Czy ktoś może miał już do czynienia z jakimś sklepikiem który sprzedał samą tarczę ? ewentualnie czy ten komplet by pasował ?
    http://allegro.pl/item848707033_alfa...yczne_144.html
    Troche mnie dziwi cena - oryginał napisane ale trudno powiedzieć czy pod moją podejdzie... zadałem pytanie sprzedającemu ale zero odzewu.. za taką kwotę jeszcze komplet mogę kupić ale za 1000 teraz .. to sobie po prostu odpuszcze i zajezdze to, w szczegolnosci, ze nie wiem czy na chwilę obecną motor pali ;]

    Chlopaki dzisiaj będą brali sie za wymianke łapy górnej. Przyszły blokady wałka rozrządu..

    Pomyślcie co mogłoby pasować... próbowałem sprzęgło od Fiata Ducato 2.5 td ale niestety nie pasuje - a pan sprzedawca fachowiec upierał się, że musi ;]

    Czekam na podpowiedzi ;] Pozdrawiam !


    jesli zalozyles kolo zamachowe od 2.5 to bedzie pasowalo, Valeo to oryginal ale dziwi mnie ta cena ... ja po znizkach od hurtownika mialem Valeo za 575zl ... paski Gatesa tez niby oryginaly a od podroby nie odroznisz ;] pan ktory Ci powiedzial ze sprzeglo z Ducato bedzie pasowalo to chyba jakis rzeznik

  10. #60
    Neilik
    Gość

    Domyślnie

    A jesteś w stanie wypozyczyc te oryginaly ? no bo te z allegro czerwone już kupiłem ... nie będę tego odkręcał teraz na ostatnią chwilę. Mogę przesłać Ci kase pod zastaw do zwrotu. Daj znać i jeśli się zgadzasz a ja tak czy tak teraz wyślę Ci adres na PW i jutro za pobriem odrazu ślij za ile tam chcesz;] Czego się nie robi dla klubowiczów Przy okazji porównam czym to się różni... bo może sie przejchales bo ktos cos spier..lil albo te ktore miales poprostu byly chu..we, jest kilka wersji tych "nieoryginalnych"...


    Cytat Napisał QBA Zobacz post
    Kupiłeś orginalne blokady ? jeśli czerwone z allegro za 250 zł to odpusc sobie ja własnie przez takie blokady musialem rozbierać drugi raz silnik i kupić drugie orginalne.
    Po czerwonych przestawiło wałki tak że na jałowych trzęsło silnikiem, po nastawieniu na orginalnych blokadach wszystko jest jak należy i znów wróciło do normy.
    Ostatnio edytowane przez Neilik ; 29-12-2009 o 00:03

Podobne wątki

  1. SWAP z 2,5 na 3,0/3,2
    Utworzone przez markus w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-12-2019, 21:12
  2. [145] SWAP Z 1.9 JTD na V6
    Utworzone przez spin111 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 30-01-2015, 19:54
  3. Swap 2.0 TS na 2.5 V6 24V
    Utworzone przez Sir Dariusz w dziale 156
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 04-04-2014, 07:08
  4. [33] Swap z 1,4 ie na 1,7 ie
    Utworzone przez Slupsk 33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 09-06-2010, 19:51
  5. Swap TD na 1.9 JTD
    Utworzone przez elpaco w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-04-2010, 11:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory