Strona 4 z 175 PierwszyPierwszy 123456789101112131454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 1746

Temat: Chip tuning - Mapy

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar weloo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rzeszów, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    607

    Domyślnie

    poproszę więcej szczegółów ;>

  2. #32
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zoltar Zobacz post
    Chiptuning
    Indywidualne strojenie silników diesla
    i wszystko jasne. To 171 V-tech naskrobał.
    rozwiń swoją wypowiedz jeśli masz zamiar straszyć ludzi
    Ostatnio edytowane przez Kayrol ; 13-01-2010 o 14:08

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Niestety tym tematem odbieramy dużo chleba niektórym stąd będą pojawiać się takie, i inne posty.. Wiadome jest że jak ktoś przesadzi, zrobi sobie po swojemu 300KM i 600Nm to COŚ nie wytrzyma.. ale tutaj każdy stara się robić z głową - w końcu to własny samochód..


  4. #34
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    jakiego chleba ? To jest program tylko do jednego silnika z jednym ECU ...340 no a jeśli pan sugeruje ze "indywidualny program " vtech jest słabej jakości to tylko współczuć mattowi bo zrobił na nim przeszło 20kkm

  5. #35
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Ok wszyscy jedziemy do Gdyni stroić swoje silniki. Zadowolony?
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kayrol Zobacz post
    jakiego chleba ?
    Jak to jakiego! 1500 zł średnio od sztuki to mały bochenek? A już na tym forum kilku klientów się zchipowało za 10x mniejszą kwotę także chiptunerzy tracą.. oj tracą.. Nie dużo, ale zawsze.. a jak to się rozpowszechni to będzie rozmowa Wacka z Jackiem wyglądała tak że Wacek: "Staryy.. byłem na chiptuningu, 1500 zł poszło, ale to nic!! jaka moc teraz.. staaaary".. a Jacek: "1500?? Przecież ja wczoraj kupiłem interfejs, mapy są na necie! Czego się nie zapytałeś wcześniej?"


  7. #37
    Zoltar
    Gość

    Domyślnie

    Źle mnie zrozumieliście, program jest średni, skoro uważam, że sam bez ogromnego zaplecza jak ww. firma mogę zrobić lepszy, to ja się z tego cieszę, cieszą się również moi klienci, z nikogo nie robię oszusta, głupka, nie mówię, że coś zaraz wybuchnie itd.

    Chciałem moim postem tylko zasugerować byście przesadnie nie popadali w zachwyt i nie programowali na "pałę" wszystkiego co wpadnie w ręce, taki drobiazg informacyjny, numer Boscha na kompie to jedno, jest 6, lub 7 różnych wersji programu pod ten sam numer

    Dlaczego odradzam, bo jeśli ktoś z Was ma problemy choćby z turbo, często nie zauważalne w jeździe miejskiej, narobi sobie szybko kosztów, większa dawka paliwa = większe obciążenie turbo i dużo większe ryzyko problemów. Jedna osoba czuje dużą poprawę, bo taką powinna po tym programie czuć, a inna narzeka, że nie ma szału, program jest ten sam, gdzie leży przyczyna ? W braku diagnostyki, może umarłym przepływomierzu itd itd.

    Ostatni punkt, o ile starsze auta można programować jakimś byle pirackim starym sprzętem, o tyle nowsze, jak np. auto Kolegi Qki już nie, bo skończy się albo na niepowodzeniu, albo na uszkodzeniu zawartości pamięci i ratowaniu w firmie za wartość używanego sterownika, kombinowaniu z innym, równie kosztownym, bądź fakturze w serwisie na 2-3 tysiące.

    Kayrol, i zrobi jeszcze spokojnie 100 kkm i więcej, tylko auto wzmacniane musi być sprawne

    Kolego Matt, rób swoje auta gdzie chcesz, ja pisząc tego posta, jak również poprzedniego nie straciłem nic, nie straciłem złotówki z powodu Waszych "testów", nie piszę tego z zazdrości, z powodu złości, piszę co wiem, a Wam może to tylko pomóc


    Pozdrawiam

  8. #38
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    Odrazu czuje się lepiej po przeczytaniu tekstu, i przyznaje ci 100% racji bo masz racje.

    Ja zanim zrobiłem cokolwiek, szukałem czytałem itp.

    Z tą sprawnością auta przed wzmocnieniem to święta prawda.

    A z tymi wersiami to troche przesadziłeś bo jest 2 wersie jedna z Chip Code 1037354935 a druga 1037362085 i obie są pod sterownikiem 340 pierwsza ma checksum E935 a druga F411 i tylko dlatego ze to wersie na inne rynki ( z tego co wiem ta druga ma 150cv )
    Nie wiem natomiast jak z wersiami do 156 2.4 bo mnie to nie interesuje tak naprawdę

    Więc tak, masz rację i dzięki za wyjaśnienie.

    Pozdrawiam.

    Tak na marginesie, w pierwszym linku jest fabryczna mapa do ecu, jak chcesz i masz na to ochote to mozesz zaszaleć i pokazać na co cię stać, proponuje 185 km hi hi zakładając ze auto jest w tip top.
    Ostatnio edytowane przez Kayrol ; 14-01-2010 o 00:45

  9. #39
    Zoltar
    Gość

    Domyślnie

    Masz rację, spis mi się dublował i są 3, lub więcej. 156 będzie miała wspólne i inne, w zależności od wyposażenia

    Alfa 166 2.4JTD 0281010340 363752
    Alfa 166 2.4JTD 0281010340 362085
    Alfa 166 2.4JTD 0281010340 354395

    Na odległość nie bawię się w hardcory

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Zoltar ; 14-01-2010 o 07:49

  10. #40
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    Zoltar jeśli rzeczywiście chcesz nam pomóc napisz co Twoim zdaniem jest złe (a może co jest dobre?) w tym programie?
    Stwierdzenie, że program jest średni i że Ty mógłbyś zrobić lepszy niewiele wnosi do wątku. To tylko ogólniki.
    To, że auto musi być w pełni sprawne przed chipem jest (mam nadzieję) dla każdego oczywiste.
    Wytłumacz na przykładzie tego programu na 171 dlaczego chip działający w jednym w pełni sprawnym aucie nie będzie dobrze działał w innym w pełni sprawnym, a identycznym aucie?
    Jeśli stać Cię na poświęcenie chwili poprosimy o konkrety.

Podobne wątki

  1. Chip Tuning/MAPY ok. Wrocław/Poznań ktoś poleci ?
    Utworzone przez KaaC w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-03-2018, 17:42
  2. CHIP Tuning JTD?
    Utworzone przez samsung12 w dziale Podlaskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2016, 19:42
  3. Chip tuning
    Utworzone przez domino281 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-03-2015, 19:08
  4. [166] Chip-tuning
    Utworzone przez bella-hella w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 19:12
  5. Chip tuning TS
    Utworzone przez MARIN w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-11-2007, 11:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory