Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Uszkodzony docisk ?

  1. #1
    pyciek
    Gość

    Question Uszkodzony docisk ?

    Witam,

    od jakiegoś czasu szarpało mi przy ruszaniu i słychać było trochę łożysko oporowe. A dzisiaj od rana szarpało jakoś bardziej, a gdy już wjechałem w uliczki osiedlowe pod domem, to sprzęgło zaczęło mi brać przy samej podłodze i ciężko wchodziły biegi. Jak się zatrzymałem i przy otwartych drzwiach wciskałem powoli sprzęgło, to w połowie coś zaczynało chrupać... tak jakby jakieś kawałki metalu latały w środku. Czy to urwany docisk ? Pytam, bo nie chcę kupować w ciemno sprzęgła nowego.

    Dzięki za ewentualne utwierdzeniu mnie, w przekonaniu, że muszę wywalić kasę na nowy komplet sprzęgła

    Aha... i od razu zapytam jakiej firmy sprzęgło polecacie żebym mógł się nim cieszyć w miarę długo

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    w najgorszym razie mogło się przy okazji koło dwumasowe posypać...
    moim zdaniem sprzęgło i tak musisz kupić, pewnie słoneczko na docisku się już wytarło i łożysko wpada do środka, miałem tak w innym aucie i radze nie czekać z wymianą chyba że umiesz zmieniać biegi bez sprzęgła :-)
    Sprzęgło polecam oryginał regenerowany (wziąłem od modelu z silnikiem 2.4 175KM), jest tańszy niż zamienniki, ponad rok jeżdzę bez żadnych problemów

  3. #3
    pyciek
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Sprzęgło już właśnie kupiłem na Allegro. Nowy komplet Valeo za 590zł z przesyłką. Więc cena nie jest aż tak wysoka żeby się bawić z regenerowanymi. Tym bardziej, że wymiana też tania nie jest. A ja nie mam ani wrunków, ani wiedzy i umiejętności żeby się za to osobiście zabrać W warsztacie policzyli sobie za wymanę 250zł. Szczerze mówiąc obawiałem się, że będzie więcej więc nawet jest ok

    A co do koła, to powiedział mechanik, że wysyłają do jakiegoś gościa z Wrocławia chyba, który regeneruje koła dwumasowe. Koszt do 500zł i podobno wytrzymują potem dłużej niż oryginały, bo gość daje lepsze sprężyny. Tak więc alternatywa dla wydania grubej kasy na nowe jest całkiem ciekawa

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Zużyty docisk sprzegla
    Utworzone przez zabekmj23 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 18:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory