Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 70

Temat: [156] stozek

  1. #21
    mick
    Gość

    Domyślnie Re: stozek

    Cytat Napisał b.pawelek
    a tak z ciekawości jakie akcesoria tuningowe jestes w stanie poprzeć???...
    tak serio to żadne.
    gdybym chciał więcej kucy kupiłbym V6.
    zauważ że różnica pomiędzy 1.8 a 2.5 to jakieś 3 - 4 tyś przy modelach 8 - 10-cio letnich.
    za taką kase nie bardzo się da w silniku 1.8 dołożyć prawie 50 km bez jego zajechania.
    jedyny plus to mniejsza składka oc i zużycie paliwa - chociaż po modyfikacjach może nieźle skoczyć.
    można sie bawić tuningiem jak ktoś lubi ale trzeba to robić z głową, nie na zasadzie - dzisiaj stożek za rok wydech a jak nazbieram kasy wałki rozrządu - bo jak skończysz nie bedzie już silnika. 8(((

  2. #22
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie tuning

    całkowicie rozumiem twoje podejście.Aczkolwiek ja raczej wymysliłem zeby zarzucić stożek a za miesiąc dwa wydeh.
    Przeraziła mnie tylko wizja tego że niektórzy piszą że po zamontowaniu stozka w autach innych marek spadła im moc. Daltego myslaełm że wypowie się ktoś kto stożek ma w aucie. i to w 156.
    Pozdrawiam

  3. #23
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie przepływomierz

    mam pytanie głownie do Macka 156 który pisal o mozliwych uszkodzeniach przepływomierza???
    Czym by to miało byś spowodowane???
    Pozdrawiam

  4. #24
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kubacik
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jest 156 JTD 16 V SW i 2.5 V6 SW była Berlina 156 2.5 V6
    Postów
    235

    Domyślnie

    witam
    właśnie wypierdzieliłem to badziewie tzn. stożek i na ucho to auto jezdzi gorzej ,ale na kopa to ze zwykłym filtrem o niebo lepiej. przejechałem ze stożkiem 30 tys. , oczywiście czyszcząc go co 8-10 tys. km . Jak go w końcu wypieprzyłem to tak jak bym dodał 30 KM . wczesniej nie było wcale dolu obrotow , w średich było ok a w gorze znow dno , jedno co było pozytywnego to klang . teraz klangu nie ma , ale jest moc. Wszystkim ktorzy się wahają powiem : nie wsadzajcie tego do aut, chyba , że pojedziecie na hamownie i zestroicie do tego silnik. Bez tego to jest zwykła hała działajaca tylko na waszą psychę i rodzaj wieś-tunigu.
    pozdrawiam
    wrog filtrow stozkowych

  5. #25
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Koszalin
    Postów
    440

    Domyślnie

    Z tego, co wyczytałem o warto zakładać tylko markowe stożki, do tego stożek najlepiej umieścić jak najniżej żeby łapał jak najchłodniejsze powietrze. Stożek pogarsza charakterystykę dołu zaczyna być odczuwalny przy średnich i wysokich obrotach, ale jak często piłujemy auto na wysokich obrotach ?? Tylko dobrze zamontowany stożek cos może dąć a jak źle to zrobimy i będzie zasysał ciepłe powietrze to da nam tylko sound i muła
    AR 155 1.8 8V & AR 156 2.5 V6

  6. #26
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cześć b.pawelek,
    powiem tak miałem ten oto zestaw K&N http://sklep.tuning.pl/produkt.php?p...=61&d_id=95879
    ktory jest podobno dedykowany i daje przyrost mocy gwarantowany ,szczerze nie dał nic poza wrażeniami akustycznymi :? miałem auto shamowane i efekt był 0 ;// po 1st mozntaz tego zestawu daje duzo do zyczenia ,po zamontowaniu zasysał ciepłe powietrze bo juz na pierwszy rzut oka rura była za krótka i w złym miejscu :!: a sam nie chciałem robic przedłuzek bo wiadomo jesli samemu sie miesza i z metra dodaje rury to mozna tylko pogorszyc wyniki ,zaufałem wiec producentowi ale nie było zadnych lepszych osiągów ;// zadnych ,dopiero przy montazu turbo gdzie filtr został przeniesiony w inne miejsce rura obliczona do tego wydech zrobiony wtedy ma to sens rozmawiałem tez o tym w warsztacie Grabowskiego i sam mowił ze te wszystkie magnetyzery i stozki to mozna....... nic to nie daje szkoda kasy ,ogolnie filtr w alfie jest dobrze usytuowany z dala od silnika te same efekty bedziesz miał po załozeniu pipe od V6 akustyczne ,taniej + efekt placebo gwarantowany :mrgreen: heh

    a tak to wyglądało przed montażem turbo (zestaw K&N)
    http://img521.imageshack.us/my.php?image=knqv9.jpg
    a to moja pipe jeszcze jak włoszka była czerwona:
    :arrow: http://img338.imageshack.us/my.php?image=pipev6gr6.jpg
    polecam !!!
    pozdrawiam
    [*]


  7. #27
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    jeżeli już chcesz zakładać ten stożek to załóż coś dobrego czyli np. stożek K&N i układ dolotowy KingDragon razem coś około 300 zł będzie bo na Jacky Sport to nawet nie patrz shit wielki

  8. #28
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    dxwiek stozka w innyc autach jest niesamowity ale poki co latam z mokra wkladka kn i rurka gta. za studia musze zaplacic niestety.

  9. #29
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kubacik
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jest 156 JTD 16 V SW i 2.5 V6 SW była Berlina 156 2.5 V6
    Postów
    235

    Domyślnie

    witam
    żadne tam pierdy o zimnym powietrzu , u mnie filtr był w szczelnej fabrycznej puszce , puszka dodatkowo była ofoliwana aluminium , tak , żeby nie stracić efektu v-pipe i nie absorbować ciepła z silnika . i co : jedna wielka kupa. Ale coż czasami trzeba zbłądzić , żeby się wyleczyć i zmądrzeć.
    pozdrawiam

  10. #30
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    mam rozumiec ze rurka od v6 ci nie odpowiada???
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Stozek
    Utworzone przez Prysu w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 12:42
  2. Film stozek w 2.4
    Utworzone przez JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 17:58
  3. [147] Stozek jtd zalozyc czy nie ?
    Utworzone przez lipus_2005 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 11:42
  4. [155] stozek
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-01-2010, 22:52
  5. stozek czy wklad
    Utworzone przez Jeson w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-06-2007, 21:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory