Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy 1234567
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 70

Temat: [156] stozek

  1. #61
    J@rek
    Gość

    Domyślnie

    razem z wkładem był płyn do mycia i olej do ponownego zalania bawełny.
    Rewelacja.
    jeżeli ktoś powie, że silnik szlag trafił, to od tazu mówię - 200000km na K&N, myty 3 razy w tym okresie.
    Zadzwoń do firmy handlującej K&N, dadzą Ci odpowiedni wkład i przeszkolą co i jak .

    Te filtry są obliczone na 1000000km.
    Mnie zestaw czyszczący wystarczył właśnie na 3 kąpiele.
    Nie kupuj tych czyścideł na zapas. 200000km to jest trochę czasu.

    Na opakowaniu i w środku jest instrukcja.

  2. #62
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1
    A gdzie kupić sportową wkładkę filtra powietrza do 156 T.S? Może być K&N, czemu nie, jest okazja, bo właśnie będę wymieniał filtr powietrza... Z tego co widzę, to w Intercars jest, ale cena pewnie zabójcza...
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    :arrow: http://sklep.tuning.pl/dzial.php?d_i...del=156#search

    ty masz bodaj 1,8 rok 2002 w gore
    :arrow: http://sklep.tuning.pl/produkt.php?p...=61&d_id=95879

    pozdro
    [*]


  3. #63
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    cena żadna straszna. Ja mam prawie nowa tylko ze w pracy jestem w godzinach działania poczty. Bo tak to bym ci swoja oddał (wkładke KNa).

    Co do modyfikacji dolotu usprawniaja go one jedynie. Obłożenie matami termicznymi obniża temp. natomiast długosc pozostaje bez zmian. Skad to wiem? Bo gdyby kolega przeczytał moj wywód na temat stozka wiedziałby ze załozyłem go na koniec seryjnej rury od dolotu.

  4. #64
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał b.pawelek
    cena żadna straszna. Ja mam prawie nowa tylko ze w pracy jestem w godzinach działania poczty. Bo tak to bym ci swoja oddał (wkładke KNa).

    Co do modyfikacji dolotu usprawniaja go one jedynie. Obłożenie matami termicznymi obniża temp. natomiast długosc pozostaje bez zmian. Skad to wiem? Bo gdyby kolega przeczytał moj wywód na temat stozka wiedziałby ze załozyłem go na koniec seryjnej rury od dolotu.
    Znalazłem za 140zł wkład K&N, jednak nie ma od ręki.
    Jak spisuje się taka wkładka, mam na myśli dźwięk, a przede wszystkim osiągi, czy jest to to samo co seryjny pod tym względem filtr powietrza, z tą różnicą, że nie trzeba go wymieniać, czy może wzrasta moment, moc, elastyczność? Wiem, że pewnie różnice jeśli są, to prawie nie zauważalne, ale czy w ogóle są?
    b.pawelek chcesz pozbyć się swojej wkładki? Może jakoś się dogadamy?
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    P.S. im wcześniej dasz mi znać, tym lepiej.

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #65
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    co do wkładki to niestety pierwszy juz dwa dni temu kolega sie o nią upomniał wiec przykro mi
    Poprzegladajtesty na alfaclubie tam teoretycznie coś dała. Ale to efekt raczej psychologiczny. Poza tym ja wymieniłem brudny filtr na czystego KNa wiec musiało to cos dac. Z drugiej strony razem z twoim przebudowanym dolotem powinna być zwawsza twoja bella. Co do dzwieku to nic nie słyszałem nowego. Jak chcesz coś usłyszec to załóz stozek. Dźwięk i moc beda z toba

  6. #66
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie [156] stożek

    Chciałbym zamontować u mnie stożek , czy rozmiar stożka ma znaczenie?
    prosiłbym o jakieś zdjęcia jak to ma być zamontowane
    ile muszę wydać aby wszystko fajnie grało?
    dzieki

  7. #67
    Rommie
    Gość

    Domyślnie

    Wielkosc stozka ma znaczenie.
    zdjecia ?
    wydac mozesz majatek lub grosze, zalezy co chcesz K&N robi dobre stozki ale to zalezy ile masz kasy.

    Pamietaj ze stozek pogorszy Ci osiagi silnika w dolnym zakresie obrotow.

  8. #68
    Starscream
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rommie

    Pamietaj ze stozek pogorszy Ci osiagi silnika w dolnym zakresie obrotow.
    nie zawsze... Przy prawidłowo dobranym dolocie i odpowiedniej średnicy nic takiego się nie stanie.

    A z tego co wiem, stożki bardzo szybko wykańczają przepływomierze, więc zastanów się dobrze najpierw...

  9. #69
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    na temat stożka już chyba wszystko zostało napisane. http://www.forum.alfaholicy.org/topi...-vt5247,40.htm zapraszam do lektury. Stożek najlepiej dobrać troche wiekszy wymiarami od tego który proponuje tam KN. Polecam w tym wypadku filtry Fujita a także bliższe zapoznanie się z wyszukiwarką Jezeli chodzi o cene to 200 pln. Bo na poczatek nic nie musisz przerabiac. Po prostu na koniec tej rury, która idzie do filtra wkładasz stożek i heja. Potem pobawisz się w doloty i inne tego typu zabawki.

    Starscream: z tego co ja wiem: na podstawie pół roku uzywania wkładki mokrej a potem filtra kna nie jest to prawda

  10. #70
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał b.pawelek
    Starscream: z tego co ja wiem: na podstawie pół roku uzywania wkładki mokrej a potem filtra kna nie jest to prawda
    Popieram b.pawelek, sam jeźdzę na stożku już ponad 1,5 roku, dużo zależy od tego jaki stosujesz filtr i jak zrobiony masz dolot

Podobne wątki

  1. Stozek
    Utworzone przez Prysu w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 12:42
  2. Film stozek w 2.4
    Utworzone przez JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 17:58
  3. [147] Stozek jtd zalozyc czy nie ?
    Utworzone przez lipus_2005 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 11:42
  4. [155] stozek
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-01-2010, 22:52
  5. stozek czy wklad
    Utworzone przez Jeson w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-06-2007, 21:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory