Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Temat: [156] GTA nowy democar AlfaClub.pl

  1. #11
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1
    Cytat Napisał mojax
    ok Alces, ale skąd wiesz że to będzie własnie w budzie GTA? Ja na razie widziałem tylko zdjęcia silnika i pozostałych części. Nie neguję jego jak to nazwałeś kunsztu tunerskiego, napisałem tylko że dla mnie jest to nierealne żeby zejść z taką mocą i przednim napędem w 4,4 sek do setki. Tu chyba zabrakło mu trochę wyobraźni, tym bardziej że AutoDelta ze swoją GTA posiadającą jeszcze więcej mocy i nie ukrywajmy mającą większe zaplecze i doświadczenie w budowaniu samochodów sportowych uzyskała wynik 5,4. Więc po prostu takie deklaracje mnie śmieszą, co nie znaczy że mu nie kibicuje i nie chciałbym żeby tak się stało.
    Pozdrawiam!
    Przyznam się szczerze, że nie zagłębiam się tak mocno w osiągi samochodów przednionapędowych, być może jest to nierealne, a być może będzie to tylko karoseria, koła, kierownica i silnik wówczas może wykręcić taki czas do setki (żartuję oczywiście).
    Natomiast nie twierdzę, że będzie to w karoserii GTA, napisałem tylko przypuszczając, że "tym bardziej jeśli będzie to w karoserii GTA"
    Również pozdrawiam.
    - Rafał
    P.S. czas rozwieje nasze wątpliwości i dywagacje
    kontaktowałem sie juz Tomem i ja juz wiem 8) powiem wam bedzie ostro :twisted:
    [*]


  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Poczekamy zobaczymy,ale się chłopaki rozbujali z democarami Życzę powodzenia


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar BartekL
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Warszawa/Lublin
    Auto
    Giulietta Veloce Rosso Competizione, 156 GTA SW, 159
    Postów
    172

    Domyślnie

    Obecny Democar będzie na sprzedaż. Nowy będzie w budzie GTA, i nie będzie FWD.

  4. #14
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    ale jakiej GTA? 156?

    147 Autodelta miala 5 sek do 100... wydaje mi sie, ze samym kompresorem do 4.8 nie zejdzie, ale poczekamy zobaczymy

  5. #15
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar AlfaFAN
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Pińczów
    Auto
    Fiat Tempra 1.6&2.0... mam nadzieję, że wkrótce Alfa Romeo...
    Postów
    295

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1
    Wiedziałem, że coś kombinują, ale nie sądziłem, że porwą się na GTA!
    a mial byc 3,7 autodelta...??cos tak czytalem gdzie na tym forum...
    "Nie boje się kogoś kto trenował 10000 kopnięć, boje się tego kto 10000 razy trenował jedno kopnięcie..." - Bruce Lee

  6. #16
    ViP Rowerzysta Avatar piotr_alex
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Ciechanów/NDM
    Auto
    Crosswagon 2005r & 159 1.9JTD 16V 2008r
    Postów
    385

    Domyślnie

    Widziałem dziś Toma u Szwagrów w Ciechanowie też zaopatruje się tam w części bo rozmawiałem z nim chwilę furka fajnie się prezentuje, trudno jej nie poznać

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bosniak_sg
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    2.0 JTS GT Selespeed 08r
    Postów
    402

    Domyślnie

    Z tego co mi sie omksneło na forum to facet chce zaaplikować do niej naped Q4 chyba z crosswagona, to te 4,4 sek staje sie bardzo realne.

  8. #18
    mojax
    Gość

    Domyślnie

    Realne? Czy zastanowiłeś się nad tym co piszesz? Jeżeli zaaplikuje napęd na 4 koła to zwiększy tym samym masę samochodu, przynajmniej o 100 kg! Będzie zatem ważył ok 1510 kg! Jeżeli wyrzuci z niego wszystko, tak jak wpomniał Alces to może da rady zejść poniżej 1100 kg. Ale wtedy to już nie będzie Alfa Romeo tylko jej szkielet. 350 KM przy masie 1,5 tony to za mało żeby zejść poniżej 5 sek. a 500 kg tak łatwo zgubić się nie da. Bo gdyby to było takie proste to Porsche, Labmorghini, Ferrari ważyłyby po 1000 kg. Przypomnę Wam również o tym z czego zrobione są te samochody - kompozyty, włókna węglowe itd. Prosze Was, trochę wyobraźni, Ferrari F430 Scuderia ma 510 koni, waży 1250 kg, skrzynię bigów przełączającą bieg z przedkością 60 milisekund! Przyśpiesza w ok 4 sekundy. Czy jeszcze potrzeba Wam jakiś faktów żeby ruszyć głową? Pozatym... jak widzicie kolega już sam chyba zaczyna realnie oceniać swoje szanse i zmienił na stronie wynik na 4.8. Życzę mu żeby po całości nie musiał zmieniać tego znowu... na np 5.0. Pozdrawiam rozsądnych.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bosniak_sg
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    2.0 JTS GT Selespeed 08r
    Postów
    402

    Domyślnie

    Hmm, to dlaczego te wszystkie w Polsce autka jeżdżące na 1/4 mili, w czołówce, ale które normalnie sa użytkowane na drogach z czasami po 12 i 13 sek na 400m, to wciągaja te twoje wszystkie lambo, porshe i ferrari?

    Myslisz że lancer czy impreza, która ma moc rzedu 280km i przyspieszenie 5 z małym hakiem, jak dołożymy ze 100 tych IHAHA konisiów to nie zejdzie na 4,5-4,8 do 100km/h? I bardzo wątpię aby im w tym przeszkadzał naped na 4 koła albo masa wlasna około 1400kg.

    Mój kolega ma lancera Evo IX 356 km i 440nM i 4,6 do setki to tak ciężko osiągnąć??

  10. #20
    mojax
    Gość

    Domyślnie

    Wiesz co, powiem Ci szczerze że nie chce mi się czytać tego co piszesz bo piszesz jak małe dziecko które naoglądało się wyścigów w amerykańskiej telewizji. Mój kolega ma Fiata 126p, 10 turbosprężarek i w sekundę robi setkę, taki poziom dyskusji.
    A tak na marginesie, bo może tego nie wiesz, na wyścigach 400 metrowych kierowcy wyrzucają z samochodu prawie wszystko i nie waży on z pewnością 1500 kg.
    A Ferrari 430 Scuderia czy Porsche GT2 to jeszcze tam nie widziałem

Podobne wątki

  1. [Temat organizacyjny] POZNAŃ-> alfaclub
    Utworzone przez pokrop8 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-05-2009, 20:52
  2. 166 DEMOCAR - założenia - pomysły - propozycje
    Utworzone przez blackalfa166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-05-2008, 14:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory