Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Temat: [156] CHIP tuning-czy to możliwe w 1,8TS macie doświadczenia

  1. #21
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    szamacz nie zgodzę się z przedmówcą, wejdź na stronkę którą podałem: http://www.alfa156.net/fr_index.html?/engine.html są tam dwie tabele: pierwsza osiągi bez montażu turbo (150- do 208 bhp z silnikiem 2.0) i druga po montażu samego turbo (155-218 bhp z silnikiem 2.0)
    no ale może to trochę naciągane,bo trochę to nieprawdopodobne że tyle można by wyciągnąć bez montażu turbo, tymbardziej że w przypadku innych firm jest to zaledwie 10-15 kucy... zresztą zobacz sam

  2. #22
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał provokator
    trochę to nieprawdopodobne że tyle można by wyciągnąć bez montażu turbo
    dlaczego nie prawdopodobne, normalne z 2l mozna spokojnie wycisnąć ponad 200km bez turbo, tyle ze jest to mocna ingerencja w silnik a jego trwałość diametralnie maleje.

  3. #23
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł156
    Cytat Napisał provokator
    trochę to nieprawdopodobne że tyle można by wyciągnąć bez montażu turbo
    dlaczego nie prawdopodobne, normalne z 2l mozna spokojnie wycisnąć ponad 200km bez turbo, tyle ze jest to mocna ingerencja w silnik a jego trwałość diametralnie maleje.
    Wszystko można tylko, jakim kosztem i na jaki dystans,to samo jest z turbo można podkręcić żeby dmuchało nie 0.5 a 2.0 Ale dmuchnie 2 razy i silnika nie ma, jeśli nie jest to tego przystosowany,przy turbo jest prosta zasada przyjmuje sie 100km z 1 litra pojemności = bezpieczna granica, na która dostaniesz gwarancje,więcej to już na własne ryzyko,problemy są dwa zawsze jest mało :roll: a 2 to ze poniesienie mocy trwa 20sek(parę obrotów płaskim kluczem ) i wiele osób sobie tak kreci i kreci a wynik jest jeden...

    Pozdro
    [*]


  4. #24
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał robak#21
    Wszystko można tylko, jakim kosztem i na jaki dystans,to samo jest z turbo można podkręcić żeby dmuchało nie 0.5 a 2.0 Ale dmuchnie 2 razy i silnika nie ma, jeśli nie jest to tego przystosowany
    dokładnie dlatego prostych i tanich rozwiazań nie ma, zresztą sam wiesz bo masz ładnie przerobiony silnik. Najtaniej w stosunku do przyrostu mocy i bezpieczenstwa wychodzi chipowanie silników z turbiną bo mozna to zrobić za około 1600zł.
    W silnikach benzynowych koniecznma jest zmiana wałka rozrządu, polerowanie kanałów dolotowych i wylotowych, zmiana kolektora itd...

    Polecam lekture na stronie J.Chojnackiego jednego z najlepszych fachowców w Polsce od modyfikacji samochodów, wiem bo sam kiedyś u niego robilem auto, zrobił to bardzo dobrze i podchodzi do sprawy powaznie a nie opowiada bajki o kosmicznych przyrostach mocy bez konsekwencji.
    http://www.chojnacki.com.pl/wersja_GT.php

  5. #25
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208
    Postów
    333

    Domyślnie

    zapytam czy ktoś może próbował zadzwonić do człowieka do którego dałęm namiary moze ktoś sie lepiej zna na samochodach i by się dowiedział jaki to cudem facet chce wyciągnąć u mnie wiecej kucy. Bo cena jest 800zł jak z nim rozmawiałem mówił ze lipy nie ma i to ful profeszonal tylko jak się upewnić i jak to sprawdzć. Czy jest ktokolwiek na forum kto robił chiptuning w benzynce wolnossącej. Bo turbo to koszt duży jak się dowiedzałęm od naszego kolegi i przecztałem w gazecie
    zapraszam na nasz kanał o samochodach
    https://www.youtube.com/channel/UCNv...J62Gm0itanaAsg

  6. #26
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    ja obstawiam na nowy soft lub wymianę całego czipa

  7. #27
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208
    Postów
    333

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł156
    Cytat Napisał robak#21
    Wszystko można tylko, jakim kosztem i na jaki dystans,to samo jest z turbo można podkręcić żeby dmuchało nie 0.5 a 2.0 Ale dmuchnie 2 razy i silnika nie ma, jeśli nie jest to tego przystosowany
    dokładnie dlatego prostych i tanich rozwiazań nie ma, zresztą sam wiesz bo masz ładnie przerobiony silnik. Najtaniej w stosunku do przyrostu mocy i bezpieczenstwa wychodzi chipowanie silników z turbiną bo mozna to zrobić za około 1600zł.
    W silnikach benzynowych koniecznma jest zmiana wałka rozrządu, polerowanie kanałów dolotowych i wylotowych, zmiana kolektora itd...

    Polecam lekture na stronie J.Chojnackiego jednego z najlepszych fachowców w Polsce od modyfikacji samochodów, wiem bo sam kiedyś u niego robilem auto, zrobił to bardzo dobrze i podchodzi do sprawy powaznie a nie opowiada bajki o kosmicznych przyrostach mocy bez konsekwencji.
    http://www.chojnacki.com.pl/wersja_GT.php
    Wysłałem do nich zapytanie i teraz czekam na odpowiedź szczególnie zainteresowała mnie ta sprawa GT tu przyrost mocy jest całkiem imponujący jak bym miał jakieś 170 km to było by już coś, no nic dam znać jak już coś mi napiszą, myślę też czy tego nie mozna by połączyć z chiptuningem
    zapraszam na nasz kanał o samochodach
    https://www.youtube.com/channel/UCNv...J62Gm0itanaAsg

  8. #28
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    no cóz to mam nadzieje sie sie kolega pochwali rezultatami tego maila

  9. #29
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208
    Postów
    333

    Domyślnie

    No więc możliwości są ale muszę przedstawić więcej szczegółów zajmę się tym po świętach i zobaczymy. Ale zapowiada się bardzo dobrz pierwsza firma która odpisała do mnie prawie odrazu po moim mailu.
    To już dobry początek. Szkoda ze nie maja nikogo w 3 mieście bo bym mógł zostawić samochód na tydzień. ALe spoko będziemy myśleć.
    zapraszam na nasz kanał o samochodach
    https://www.youtube.com/channel/UCNv...J62Gm0itanaAsg

  10. #30
    ʇɧɹqoq Romeo Avatar bobryt
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    OPC
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    dowiedz sie czy mają hamownie, żeby sprawdzić "przed" i "po" by nie było lipy ze coś wsadzą a efekty nie będzie
    1997 Alfa Romeo 155 2.0 16v
    2000 Subaru Forester S-Turbo

    2002 Opel Zafira OPC


    1999 Volvo V70

Podobne wątki

  1. Chip Tuning
    Utworzone przez Blumen w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-03-2013, 12:39
  2. Chip tuning 1.8 TS
    Utworzone przez Plemek4 w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 22:59
  3. Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 20:43
  4. Opony bieżnikowane - jakie macie doświadczenia
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-04-2011, 23:40
  5. [156] CHip tuning - czy to możliwe w 1,8TS macie doświadczen
    Utworzone przez KKrzysztof w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-02-2008, 12:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory