Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47

Temat: Turbo do 147 1.9 JTDm

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    na tych wtryskach zrobisz jakies 220-240 koni.. w zależności od tego w jakim stanie jest silnik.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Co do wydajności układu wtryskowego :




    Tyle udało sie zrobić w moim aucie( przebeig teraz 103tys km) i to jest max wtryskiwaczy.Układ seryjny.Pompa paliwa pozwoli na wiecej,ale problem tkwi we wtryskiwaczach niestety.Recepty brak.Wynik max zależy od stanu układu paliwowego,może wyjść 230,może wyjść 210,a może być jeszcze mniej.

    Nowinki na temat sprzęgieł ze 159 w 147/156 to bajki.Nie ma szansy tak tego zrobic.

    U siebie mam hybrydę,która dokonuje już zywota,po jej smierci wracam do oryginalnego turba .Jesli chcesz się bawić,to pakój gtb2056vk ,ale będzie cięzko i drogo.

    Osiagi będą godne,elastyka tymbardziej,koszta duże.Moim zdaniem sam fmic,płaskie 190km to najlepsze rozwiązanie,ale kibicuję projektowi na świetnej gtb2056 ( choć taniej było by na gtb2260)
    Acha,przy powyższej modyfikacji maf out.Inaczej nie zrobisz dobrej mapy,także daj sobie spokój z większą przepływką,i tak jest lipnie umieszczona,pojeździsz trochę i padnie jak zwykła seryjna.Przyrostów od tego nie będziesz miał większych.

    Klap z kolektora pozbądz się.Sam kolektor w niczym nie przeszkodzi.Jesli chcesz powalczyc o każdego konia,usuń klapę gasząca,ale wtedy będzie kopało przy każdym gaszeniu silnika.

    Jesli chcesz wiecej wiadomości,możemy pogadać telefonicznie.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 11-01-2013 o 17:01

  3. #13
    Użytkownik Embrion Avatar Small3r
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    147 FL
    Postów
    15

    Domyślnie

    Właśnie tak celowałem w te 210-230 kuca i koło 450 niutków. U mnie przejechane 160k. A pompki nie podejdą od 159? Tam muszą być jakieś większe. rybakmj - to co mam zrobić ze sprzęgłem? ... Bo i tak muszę już powoli wymienić, gdyż czasami mam wrażenie, że nie domaga. Czym różni się turbo z końcówką VK? od tej z samym V? MAF out, a co zamiast niego? Nic? Nie oszaleje komputer? I o co chodzi z tą klapą gaszącą? Co ona daje tak naprawdę i co znaczy że będzie kopało? Pozdrawiam!

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Pompek o 2.4 nie zaprogramujesz więc zmiana nic nie da, chyba że chcesz wiążkę i kompa przekłądać ale co dalej ? Przecież oprogramowanie jest na 5 garnków.
    Sprzęgło patent jakiś już mam testuję ale trzeba się liczyć z wywaleniem dwumasu, zmianą koła z drugiej strony na lżejsze.
    Co zamiast MAFa ? Poprostu nic. Na zimę lepiej założyć wskażnik ciśnienie doładowania żeby korba nie wyszła bokiem przypadkiem.

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    MAF wywalasz, w sofcie korekta i jezdzisz, wtryski jesli zdrowe to takie wartosci da rade ogarnac, aktualnie, dla 1.9 chyba nic lepszego od serii nie ma ;/

    co do sprzegla i dwumasu, to z omenem musisz temat przedyskutowac, bo jak wyzej, cos tam dziala w temacie

    jesli chcesz inne turbo to jak zostalo napisane, fmic, wydech, sprzeglo/dwumas od razu tez najlepiej i przy zdrowym paliwie wyjdzie cos dobrego
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Omen kiedyś pisałeś że lepiej posadzić wtryski od 2,4 / 210 nawet bez ich możliwości zakodowania bo i tak są lepsze od tych które obecnie masz. Stożek sobie odpuść normalny filtr, lepiej go wymienić dwa razy i mieć spokój.



    Small3r czy ty przypadkiem nie miałeś/ masz Białej Audi 80 ?.

    Druga sprawa moc mocą, a co z hamulcami, zawiasem, opony... ? Nikt ani o tym słowa nie wspomniał.
    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Co zamiast MAFa ? Poprostu nic. Na zimę lepiej założyć wskażnik ciśnienie doładowania żeby korba nie wyszła bokiem przypadkiem.
    Skąd nagle ta zmiana u ciebie, jeszcze nie dawno nie polecałeś tego.

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    tez mi kiedys powiedzial, ze zegar boost to niepotrzebny gadzet wole go u siebie miec, plus temp oleju za chwile
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Wsadzając wtryski od 2.4 210 bez kodowania można czasami spodziewać się problemów z odpalaniem czy trybów awaryjnych lecz nie koniecznie.

    Co do MAFa. Sa 2 drogi.
    1. Zostawić MAFa tak jak jest i mieć spokój.
    2. Wywalić MAFa programowo i fizycznie. Usunąć oryginalną puszkę filtra powietrza i wtedy zrobić od podstaw dolot powietrza do trubo z stożkiem.
    Tylko wtedy najlepiej tuż przed coolerem wpiąć czujnik ciśnienia doładowania połączony z wskażnikiem w kabinie i zimą bacznie obserowować lub nie jeździć zimą.

    Pomysły typu MAF + stożek to totalny bezsens.

    Co by nie było zrobić auto zeby miał to ręce i nogi dla ok 220-240 koni to potrzeby duży worek pieniędzy.
    Sama ingerencja w silnik + dolot + wydech to ok 10tys z strojeniem.
    Turbo 4tys zł, dolot 1000zł, wydech z 2000-2500zł i strojenie ok 1500zł + przerabianie kolektora wydechowego i muszli zimnej od gtb2056v i inne pierdoły.

  9. #19
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    No ja dlatego jestem za tym żeby zostawić bo generować dodatkowe koszty to dla mnie bezsens, a jak widać wywalenie MAF`u nie wiele daje. Nie którzy twierdzą że idzie lepszą górę zbudować, ja mam do samego końca górę z MAF`em.

    Dla mnie propozycją dla kolegi było by zrobienie:

    - DP i wydech 2,5 cala
    - IC z orurowaniem
    - Sprawdzenie czy aby na pewno jest tam piec 150 i 1600 Rail a nie kastrowane 1400
    - J.W zrobić porządek z kolektorem + EGR
    - Mocny rorząd
    - Świeże sprzęgło

    Sprawdzić do tego osprzęt motorowni jeśli ok wystroić na 190-200 KM 380 NM płasko, resztę kasy przeznaczyć na dopieszczenie hebli, zawiasu, opon...

    - W PL nikt tego nie składał, za robotę i poświęcony czas komuś też będzie trzeba zapłacić + pierdoły które wyjdą po drodze.

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Mi w PL już nikt nie pomoże.
    Śmię twierdzić, że Marcin tego co planuję nie ogarnie i mam problem. Chociaż sam go jeszcze o to nie pytałem.

    Co do GTB w jtd16v to jeździ takie stilo podobno.

Podobne wątki

  1. [159] Regeneracja turbo 1.9 jtdm
    Utworzone przez damian290 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 16-05-2018, 16:19
  2. [159] Zapocone polaczenie Turbo-IC 2.0 jtdm
    Utworzone przez mcgyver w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-07-2015, 11:55
  3. Turbo 1,9 JTDm
    Utworzone przez perek16 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-02-2014, 20:29
  4. [159] Padniete turbo w Alfie 159 1.9 JTDM
    Utworzone przez waldi8321 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 13:14
  5. 159 1.9 Turbo JTDm
    Utworzone przez paszczak w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 12:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory