Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: 1.9jtd + generator wodoru HHO

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    alfa 156 1.9jtd
    Postów
    16

    Domyślnie 1.9jtd + generator wodoru HHO

    Witam założyłem generator wodoru w swojej Alfinie 156 1.9jtd..Miało to przynieśc oszczędnośc ok 20do 30% i jakiś tam przyrost mocy!!Zrobiłem to z ciekawości czy cos będzie mocniejsza bo na ekonomie narzekac nie moge!Ale rezultatu nie widac..Może ktoś robił też taki zabieg w swojej Alfie i zdało to egzamin??Ja wężyk z wodorem wpiołem dopuszki filtra powietrza,zastanawiem sie czy może wpiąc go gdzieś przed turbina zeby pochłaniała cały ten wodór na kolektor ssący!bo jak wpiołem się przed kolektorem ssącym to turina wypychała wódór swoim ciśnieniem .A wodór produkuje się na bank bo gaz z węzyka jak sie go w czymś zgromadzi to palny jest bardzo!Więc może ktoś wie jak zrobic to z dobrym efektem dokładnie w tym silniku??

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar PHOENIX
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Podolsze, Poland
    Auto
    BRERA 2,4 JTDm 2008 ; 156 Sportwagon 1,9 JTD 2004r. + 147 1,6 TS 2001 r była
    Postów
    444

    Domyślnie

    fajny pomysł , może rzucisz jakieś fotki lub linki , skąd gdzie itd .. , bardzo ciekaw jestem przyszłych efektów
    jeśli pomogłem w jakimś poście nie zapomnij podziękować za niego

    "Życie dane jest raz człowiekowi i trzeba przeżyć je tak, by nie płonąć ze wstydu za lata przeżyte bez celu."

    Il mio terzo amore Alfa Romeo



  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Bielsko Biała
    Auto
    Bravo 1.4 T-JET 150
    Postów
    109

    Domyślnie

    a tak z ciekawosci wodoru nie podłacza sie pod układ paliwowy ? bo podłaczajac pod powietrze to kolego jezdzisz bomba na kołach jak sie zapali w układzie dolotowym to strzepy klaki z dolotu nie tylko z przewodów ale i kolektora, widziałes jak wodór potrafi walnac ?
    Ostatnio edytowane przez Kastner ; 20-01-2013 o 13:58

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    alfa 156 1.9jtd
    Postów
    16

    Domyślnie

    Powiem że jeżdże już na tym rok czasu..I przyznam sie że nie chce mi sie juz kombinowac więc licze że ktoś podpowie mi jak zrobic to od razu z efektem!A więcej o HHO to wpiszcie: woda paliwem. lub poprostu generator wodoru.. Jest tam wszystko..i pisza całkiem przekonująco..dzwoniłem też do 3 osób co to montują..i niby to działa ale w 1.9jtd żaden niezakładał!Więc nic do końca nie umiałmi powiedziec..Myśle ze jednak warto próbowac dalej!!Z poczatku sprawdzałem auto tankując ciągle pod korek i robią po 400 do500 km i tak kilka razy..Może 0.5 litra do 0,7 mniej wychodziło,ale to moze byc spowodoane ze jeżdżac ta samą trasą do pracy jadąc przez 2 miasta raz trafisz na same zielone i przeskakujesz np w nocy,, a jadąc o 16 stoisz na szystkich czerwonych i w korku..Próbujcie prawdzajcie może ktoś coś wymyśli i bedzie ok!!!

    - - - Updated - - -

    Nie..wszystkie instrukcje podają ze pod układ zasilania powietrzem..tylko podobno musi byc bardzo szczelny,co by sie wodór nie ulatniał! a tego w moim przypadku pewien byc nie moge.

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Bielsko Biała
    Auto
    Bravo 1.4 T-JET 150
    Postów
    109

    Domyślnie

    kolego wiesz ze to nielegalne ? ja bym sie napewno nie chwalił taka przerobka , a jesli juz tak bardzo Ci zalezy zeby przerobic ten silnik to zamontuj CNG napewno bezpieczniejszy

    - - - Updated - - -

    prosty sposob sprawdzenia szczelnosci przyłóż do kolektora zapalona zapałke

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar PHOENIX
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Podolsze, Poland
    Auto
    BRERA 2,4 JTDm 2008 ; 156 Sportwagon 1,9 JTD 2004r. + 147 1,6 TS 2001 r była
    Postów
    444

    Domyślnie

    tylko ze ile jest stacji na CNG , mało opłacalne jak na razie .

    gdzie jest powiedziane ze jest nielegalne bo pierwsze słyszę ?
    jeśli pomogłem w jakimś poście nie zapomnij podziękować za niego

    "Życie dane jest raz człowiekowi i trzeba przeżyć je tak, by nie płonąć ze wstydu za lata przeżyte bez celu."

    Il mio terzo amore Alfa Romeo



  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    alfa 156 1.9jtd
    Postów
    16

    Domyślnie

    CNG wiadomo że działa..Więc trzeba zbadac czy działa coś jeszcze!A że nie legalne??!!Czy każdy nie zrobił nigdy czegoś nie leganego??Nielegalne dla tego że mogło by ulżyc kieszeni kierowcy,ale to już wielu ludziom się nie kalkuluje i bardzo nie podoba!!

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar PHOENIX
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Podolsze, Poland
    Auto
    BRERA 2,4 JTDm 2008 ; 156 Sportwagon 1,9 JTD 2004r. + 147 1,6 TS 2001 r była
    Postów
    444

    Domyślnie

    jeśli by to działało sam bym sobie chętnie założył , lub ewentualnie ecobox ,

    sam zakładałeś cala instalacje czy jakiś zakład ci to robił ?
    jeśli pomogłem w jakimś poście nie zapomnij podziękować za niego

    "Życie dane jest raz człowiekowi i trzeba przeżyć je tak, by nie płonąć ze wstydu za lata przeżyte bez celu."

    Il mio terzo amore Alfa Romeo



  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    Jak wygląda ten twój generator? Bo jest parę rodzaj,też kiedyś zamowilem jak miałem golfa 3,jak to przyszło i zobaczyłem jak wygląda zaraz odeslalem

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    alfa 156 1.9jtd
    Postów
    16

    Domyślnie

    sam zakładałem,kupiłem cały zestaw na allegro..jeszcze pokombinuje!jak będzie pozytywny efekt dam znac na bank!A patrzyłeś te strony z tymi generatorami??bo na jednej coś widziałem ze do diesli z tubiną coś jeszcze trzeba podłączyc żeby oszukac komp,ale juz sam niewiem???

    - - - Updated - - -

    Składa sie z 7 blach,obudowa jakiś gruby plastik skręcony 14 śrubami,obudowa niebieska ala jakieś bąbelki atomy itp,zbiorniczek na elektrolit chyba z poloneza i mały przkaźnik do załączenia nie pamiętam oznaczenia..

    - - - Updated - - -

    podaje link firmy od której kupiłem generator,tyle że wtedy była promocja i wszystko było za pół ceny .. http://generatorywodoru.pl/sklep.html

Podobne wątki

  1. Generator HHO
    Utworzone przez Kris1979r w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 06-05-2021, 19:47
  2. [145] Generator HHO
    Utworzone przez Kris1979r w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-01-2013, 20:12
  3. Generator gazowy poduszek - wymiana.
    Utworzone przez szerszeń w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-09-2009, 12:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory