Strona 104 z 501 PierwszyPierwszy ... 454949596979899100101102103104105106107108109110111112113114154204 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,031 do 1,040 z 5008

Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #1031
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    A ktoś mi może napisać co to jest ta turbodziura?

  2. #1032
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Ja o wygodzie w mieście a ty dalej o osiągach... już nawet nie pytam po co te emocjonalne i personalne wycieczki, każdy ma tu prawo do własnej opini. Gdyby 2.0 170 byłby jedynym słusznym wyborem to farbyka nie wypuszczałaby pozostałych wersji
    Wypowiadam się bo też używam Giulietty w Dieslu więc mam o tym pojęcie. Wiem jak jeżdżą wersje 1.6 105 i 2.0 140 i wiem że ta druga (140) jest nadto wystarczająca do jazdy po mieście (przyśpieszenie 0-100 na poziomie 9s to i tak wynik bardziej niż zadawalajacy dla statystycznego kowalskiego), a nie najlepsza/najszybsza itp itd - nawet nigdy czegoś takiego że jest najlepsza nie napisałem, zwłaszcza w tym wątku. Zresztą gdybym tak uważał to nie kupowałbym większego turbo ze 170tki i nie przygotowywał auta do podnoszenia mocy na 200+ o czym ci wspominałem kiedy byłem u ciebie.
    Tak samo wiem jakie zalety ma 140tka w serii, a o jakich wadach 170tki w serii piszę się na tym forum
    Zresztą sam mówiłeś do mnie osobiście o turbodziurze na dole w 170tce i jej braku w 140tce. O tym że 170tka jest szybsza, ma lepsze przyspieszenie niż 140tka nie musisz mi ani komukolwiek mówić, to jest fakt poparty choćby danymi technicznymi i ja się z tym nie kłóce, bo niby po co skoro to suche fakty. 8s vs 9s do 100km/h mówi samo za siebie, ale co to ma do pierwszego pytania w wątku?
    Kolega nie pytał które auto jest najszybsze, bo do tego wystarczy sobie otworzyć katalog producenta, tylko co polecają użytkownicy forum, nie widziałem że twoja opinia może być tą jedyną...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    A ktoś mi może napisać co to jest ta turbodziura?
    mniej więcej zakres obrotów silnika w którym turbo nie oddaje pełnej mocy

    łopatologicznie mówiąc na przykładzie Lanci Delty 3
    Kolega ma od kilku lat Delte 3 1.6 120KM i auto bardzo powoli przyspiesza pracując na niskim zakresie obrotów, dopiero bodajże po przekroczeniu jakoś tak 1,5-2tys/obr turbo zaczyna żyć i czuć moc auta, natomiast moja ex Delta 3 1.9Biturbo 190KM miała małą i dużą turbinę każdą odpowiadającą za inny zakres obrotów i po wciśnięciu pedłau gazu czuć było moc z turbo w każdym zakresie obrotów...
    Oczywiście do braku turbodziury w aucie nie są potrzebne aż 2 turbosprężarki, wystarczy jedna ale dobrze skonfigurowana. Ale o tym jak ta konfiguracja wygląda decyduje oczywiście producent auta

  3. #1033
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    KWA
    Auto
    2 x Giulietta 1.4tb i 1.75qv, GT 3.2v6
    Postów
    373

    Domyślnie

    Kolega napisał wyraźnie że osiągi też go interesują. Mówiłem że dół 140 vs 170 jest podobny, tyle że w 140 niby czuje się go bardziej bo nie ma w jest mocy i momentu górą, a w 170 jest, stąd takie odczucie, ale nie można powiedzieć że 140 ma lepszy dół. Szkoda gadania, pisania. Ogółem mogę polecić założycielowi tematu giuliette jako samochód, jest ładna, dosyć lekka, i daje radość z jazdy. Pozdrawiam

  4. #1034
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    "mniej więcej zakres obrotów silnika w którym turbo nie oddaje pełnej mocy" Bzdura (powielana w necie wielokrotnie ale bzdura). Czekam na poprawną odpowiedź.



    - - - Updated - - -

    Proszę nie używać określeń, których się nie rozumie. Że niektórzy redaktorzy w prasie motoryzacyjnej też tak robią to nie jest wytłumaczenie.

  5. #1035
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Skoro bzdura i wiesz co to jest to się trzeba było pochwalić...

    słaba ta prowokacja...

  6. #1036
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    To nie prowokacja. Ale nie przejmuj się to bardzo częsty i powielany błąd. Ale błąd jest błędem dlatego zwracam uwagę. Ciekawy jestem kto wyjaśni czym jest to tak często używane (nadużywane) określenie. Może faktycznie trochę prowokuje ale do zgłębienia zagadnienia tak aby nie powielać błędnego określenia w nieskończoność.

  7. #1037
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Giullieta 1.6 JTD
    Postów
    9

    Domyślnie

    Zakupu dokonałem na początku 2015r, wybór padł na 1,6 JTD w "idealnym stanie", jestem z auta zadowolony, jeździ głównie w trasie po 20km dojazd do pracy, bardzo niskie spalanie min. od 3,7l/100km - bez klimy,tryb eko. do max. 6l/100km ( dynamiczna trasa + klima ). Średnią roczną cyklu mieszanego miałem 5,5l/100km. Osiągi ok. do normalnej jazdy , przy dynamicznej przełącznik DNA na Dynamic dużo pomaga. Silnik polecam do jazdy trasa + miasto.

  8. #1038
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar agu-nik
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Bielsko Biała
    Auto
    Giulietta 1.4 MA sport misano blue 2018
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał radekrp90 Zobacz post
    Podpinam się pod temat, bo w sumie chyba najbardziej dotyczy mojego pytania, a nie chcę zakładać nowego.

    Czy ktoś z użytkowników Giulliett 2.0 JTDm ma porównanie z autami innych marek? W sumie najbardziej interesuje mnie porównanie z silnikami BMW (x18d i x20d M47 i N47). Wszem i wobec mówi się, że silniki Fiata są pancerne (w sumie i sam jestem tego zdania znając ich przeloty w autach dostawczych) ale wolałbym jeszcze zapytać Was co o tym sądzicie?

    Czy poza ekologią (EGR/DPF) silniki JTDm mają jeszcze jakieś problemy i jaki rodzaj wtryskiwaczy jest w nich instalowany (piezo- czy magnetyczne)?

    Pomijając wątek poboczny, jaki się tutaj utworzył, to czy ktoś z Was robił porównanie silnika 2,0 JTD z innymi markami? Nie ukrywam że i mnie temat interesuje Czy warto rozważyć zakup Julki z tym silnikiem przy planowanych rocznych przebiegach 20k - 25k km?

  9. #1039
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Obecnie brak
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cześć,

    Szukam od jakiegoś czasu używanej Julki i wpadło mi w oko coś takiego:
    1.4 benzyna 170KM.
    Pierwsza rejestracja: luty 2012
    Przebieg: ~140000
    Cena: 46000 zł

    Ponoć 1. właściciel, auto z polskiego salonu, pełna dokumentacja. Wygląda na pakiet TI: felgi 17", czerwone duże zaciski na tarczach, chromowane lusterka, aluminiowe nakładki na pedały, czerwona nić na tapicerce, fotele-półskóra. Bi-xenony.
    Na zdjęciach prezentuje się bardzo dobrze.

    Auto stoi w komisie dealera AR. Jest niby gwarancja na silnik.

    Jak to brzmi Waszym zdaniem? Cena jest dość wysoka jak na ten przebieg chyba. Warto się zainteresować?

    Dzięki za sugestie.

  10. #1040
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    2.0 jtd to jedna z najlepszych jednostek w klasie ok. 2.0 litry na rynku. Jest bardzo trwała i mało usterkowa tylko należy o nią należycie zadbać (profilaktyczna wymiana uszczelki przy pompie oleju wskazana). Na tle większości rywali koszty utrzymania związane z typowymi problemami oraz normalną eksploatacją wypadają bardzo dobrze. Diesel jak diesel swoje wady ma ale w tym wypadku nie należy się jakoś bardzo obawiać.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory