Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Alfa 147 1.9 JTD 8V 120KM nie pali

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar messime
    Dołączył
    04 2010
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6 2000r.
    Postów
    11

    Domyślnie Alfa 147 1.9 JTD 8V 120KM nie pali

    Witajcie, jest podobny temat ale inny ilnik i objawy inne więc ząłozyłem nowy temat.

    Pacjent to Alfa 147 1.9JTD 8V 120KM z 2006 roku po lifcie.

    Żona jeździ nią od lipca, auto bezawaryjne. Problem zaczął się w zeszłym tygodniu. W aucie było jakie 20l paliwa z Orlenu, w sobotę dotankowałem do pełna ruskim paliwem z pewnego źródła. Całą niedzielę auto stało nieodpalane, w poniedziałek rano już nie odpalił. Kręciłem, kręciłem, i nic. Zaciągnąłem auto do mechanika bo podejrzewałem że swiece do wymiany, świece sprawdził, grzeją, a auto dalej nie pali. mechanik odpalił samochód samostartem, auto chodziło ale nierówno i nie wchodziło na obroty. Mechanik wymienił filtr paliwa. Auto od razu odpaliło i pięknie zaczęło chodzić. Natępnego dnia rano auto odpaliło, ale wyświetlił się ERROR GLOW PLUG. Pojechałem do mechanika, skasował błąd. Nastepnego dnia rano auto znów nie odpaliło i wywietlal sie blad ERROR GLOW PLUG. Mechanik przyjechał, sprawdził swiece, przekaźnik, były ok. Znowu odpaliliśmy auto samostartem i auto pojechało do mechanika. Tam miało zostać do następnego dnia żeby sprawdzić czy odpali i żeby na gorąco odczytac błędy. Auto oczywiscie odpaliło rano bez problemu.

    Następnego dnia (sobota) auto odpalało ale wyświetlał się znowu ERROR GLOW PLUG. Auto znowu stało całą niedzielę nieodpalane, w poniedizałek odpaliło bez problemu ale wyswietlal sie cały czas błąd. Postanowiłem że spuszczę całe niepewne paliwo i wymienie filtr. Tak tez wczoraj zrobiłem. Dzisiaj auto juz nie odpaliło, błąd świec na razie się nie wyświetla.

    Komp zadnych błędów nie wykazuje.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Sprawdź ciśnienie paliwa z pompki baku oraz na CR.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

Podobne wątki

  1. [159] Pali się 'Pre-heating glow plug not available', ciężko pali - co to może być?
    Utworzone przez Tomasz1506 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-02-2014, 18:46
  2. Bella pali/nie pali - czyli coś bez sensu
    Utworzone przez Sparco123 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 11:29
  3. [156] Pali sie kontrolka wtrysków, ale pali i jeździ normaln
    Utworzone przez lukas_ps86 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-10-2008, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory