Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Pomocy!!! CHECK ENGINE + HILL HOLDER + VDC + gaśnie w czasie jazdy, brak mocy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Nowogard
    Auto
    159 1.9JTDm 150KM 2005r
    Postów
    14

    Domyślnie Pomocy!!! CHECK ENGINE + HILL HOLDER + VDC + gaśnie w czasie jazdy, brak mocy

    Witam. Co tu dużo gadać, zacznę z grubej rury: wczoraj nabyłem Alfe 159 1.9JTDm, 150KM z 2007r. Kupiłem ją w Holandii bo tam można sprawdzić ilu miała właścicieli i przebieg. Wyszło na to, że właściciel jeden, niecałe 150 tyś przebiegu, po wymianie rozrządu. Po oględzinach wyszło na to, że autko miodzio więc formalności, tablice, uścisk ręki i szczęśliwy pędzę do kraju.... I tu się zaczynają schody: po przejechaniu ok. 600km wyskoczył CHECK ENGINE, ale że autko dalej jechało normalnie, żadnej zmiany w pracy silnika postanowiłem jechać dalej. Niestety po jakiś kolejnych 250km wyskoczyła do tego choinka: HILL HOLDER, VDC i jeszcze jakiś trzeci system UNAVAILABLE a na koniec w czasie jazdy zgasł silnik. Po zatrzymaniu odpaliłem go, ale pracuje nierówno, nie ma mocy i po chwili znowu gaśnie. Acha, wyskoczył jeszcze teki długi komunikat związany z olejem. Niestety wyświetlał się tylko przez chwilę i nie zdążyłam go przeczytać, ale chodziło o jakość oleju chyba. No i jestem w czarnej d...ziurze. Bardzo proszę o pomoc, czy ktoś miał już coś takiego? Niech ktoś podrzuci namiar na jakiegoś sensownego mechanika z okolic Szczecina, Goleniowa do którego można by oddać auto.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Wina może byc po stronie akumulatora, alternatora a o reszcie poczytaj Tu :

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ailable-2.html

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Krendzel
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    159SW Carabinieri
    Postów
    100

    Domyślnie

    Bezpieczniki, akumulator do sprawdzenia. Wczoraj mi padł aku w 159 i miałem podobnie, VDC / immobiliser niedostępny, check engine mi się zapalił z powodu błędu na pompie paliwowej, zbyt wysoka lub z zbyt niska wartość, nie pamiętam już. Po przejechaniu paru kilometrów i ponownym odpaleniu wszystko wróciło do normy. Nierównej pracy silnika nie uświadczyłem czy komunikatu związanego z olejem. Najlepiej by było jakbyś podpiął go pod komputer w celu sprawdzenia logów i błędów. Ogólnie obstawiałbym elektrykę.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Nowogard
    Auto
    159 1.9JTDm 150KM 2005r
    Postów
    14

    Domyślnie

    Co do powyższych objawów, to nie dodałem jeszcze że po odpaleniu silnika wskaźnik paliwa wariuje i opada do zera (ale tylko paliwo, doładowanie i temp. wody wskazują normalnie) no i komputer nie daje wskazań, tj. zużycie paliwa, zasięg, itd. Natomiast po zapłonie bez odpalania wskazania wracają.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowy jestem Zobacz post
    Co do powyższych objawów, to nie dodałem jeszcze że po odpaleniu silnika wskaźnik paliwa wariuje i opada do zera (ale tylko paliwo, doładowanie i temp. wody wskazują normalnie) no i komputer nie daje wskazań, tj. zużycie paliwa, zasięg, itd. Natomiast po zapłonie bez odpalania wskazania wracają.
    To może być również brak właściwej masy. Na poczatek przeczyść klemy od akumulatora i zaciski prądowe akumulatorowe. Miałem podobny przypadek jak nie łączyła masa na kablu w alternatorze. Ale zacznij od tego co napisałem wyżej. Oczywiście jak będzisz mógł sprawdź jakie jest ładowanie na zapalonym silniku. Powinno być ok. 14.3

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowy jestem Zobacz post
    Co do powyższych objawów, to nie dodałem jeszcze że po odpaleniu silnika wskaźnik paliwa wariuje i opada do zera (ale tylko paliwo, doładowanie i temp. wody wskazują normalnie) no i komputer nie daje wskazań, tj. zużycie paliwa, zasięg, itd. Natomiast po zapłonie bez odpalania wskazania wracają.
    Wtyczki na wtryskach nie łączą.
    159 2.4 JTDm 2006 DPF out+ wirus 229KM 520 Nm http://www.forum.alfaholicy.org/album.php?albumid=1287
    159 2.4 JTDm 210KM Ti 2008 DPF,EGR out+wirus https://drive.google.com/folderview?...2s&usp=sharing

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,554

    Domyślnie

    Raczej pewne, że wtyczka na wtryskiwaczu nie łączy(przeważnie traci kontakt 2 od strony rozrządu)

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    ZS
    Auto
    AR 159 SW
    Postów
    55

    Domyślnie

    Miałem podobne objawy i pomogła wymiana wszystkich wtyczek na wtryskiwaczach na oryginalnie nowe

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alf 159
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał SpoON Zobacz post
    Miałem podobne objawy i pomogła wymiana wszystkich wtyczek na wtryskiwaczach na oryginalnie nowe
    Gdzie moge kupic takie wtyczki i jak sie je wymienia?
    Mam tez ten sam problem i pomogl kontakt spray ale tylko na krodki czas.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    Najpierw poszoruj srubokretem albo uzyj jakiegos odrdzewiacza zeby przeczyscic styki na wtryskiwaczach. To czesto rozwiazuje problem z nielaczaca wtyczka. Pozniej komputer i kasowanie bledow.

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy, problem z turbiną - check engine
    Utworzone przez blazejsj w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 17-07-2018, 07:24
  2. [159] Have engine check + brak mocy
    Utworzone przez rysiek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-09-2016, 19:52
  3. [159] [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable) nie odpala
    Utworzone przez arci22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 21:50
  4. [159] POMOCY hill holder i vdc
    Utworzone przez wisniator w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 09:50
  5. AR 1.6 TS 105KM mryga Check Engine i brak mocy do 2tys.
    Utworzone przez miedziu w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 18:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory