Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Alfa 147 do 8 tyś, na pierwszy samochód.

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Brak
    Postów
    5

    Domyślnie Alfa 147 do 8 tyś, na pierwszy samochód.

    Witam, wszystkich alfoholików. Jestem nowym użytkownikiem forum i proszę was o wyrozumiałość. Planuje zakup pierwszego samochodu i natrafiłem w moich poszukiwaniach na Alfe 147. Na początku planowałem kupić Alfe 147 z silnikiem 1.6 120 KM z gazem, ale po wizycie w serwisie alfy zrezygnowałem. Powiedzieli mi, że te silniki nie tolerują dobrze gazu i są w nich drogie naprawy. A co myślicie o Alfie 147 1.9 JTD ?
    Znalazłem Alfe 147 1.9 JTD 115 KM za 6700 zł z full wyposażeniem, ale ma duży przebieg (prawie 300 tyś. km). Dzwoniłem do gościa i mówił, że wszystko jest okej tylko miała nadkola lakierowane bo były wgniecone, ale mówił że nie od wypadku. Co myślicie o Alfie z takim przebiegiem? Jest warta uwagi ? To jest ta Alfa:
    http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...tml#21b6013dc8
    Myślałem też nad Alfą 156, ale jest ona większa trochę, a wolałbym jakiegoś hatchbacka. Może ktoś z forum ma do sprzedania jakąś Alfe do 8 tyś, w miarę zadbaną i z dobrym wyposażeniem. Może być gdzieś tak do 150 KM od Bielska.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Na oko była strzelona z przodu.

    1.6 TS to dobry silnik, o ile wie jak sie go uzywa, fakt faktem jest to, ze one nie tolerują dobrze gazu, to tego lepiej sobie kupić punto, albo v6 np. 156 z 2.5 v6, jak jesteś z Bielska i byś szukał auta w okolicy to mogę Ci pomóc za browara, bo sądząc po tym co piszesz to kupisz jakiś bubel i nie będziesz z tego zadowolony

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar BellaMia
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    POMORSKIE
    Auto
    Alfa Romeo MITO 1.4 TB MA 135 KM TCT + LPG, Rosso
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymon230397 Zobacz post
    ... Powiedzieli mi, że te silniki nie tolerują dobrze gazu i są w nich drogie naprawy. ...
    Gaz dobrze się w nich spisuje pod dwoma warunkami:
    1. dobre elementy instalacji gazowej
    2. gazownik, który potrafi dobrze zestroić instalację i gra i buczy jak ta lala....
    Wiem bo mam

    Bez komentarza....
    Nie słuchaj mitologii...
    Pozdrawiam

    Ps. swoją drogą w takim budżecie ciężko będzie o dobrą Alfę...
    Powodzenia w poszukiwaniach i zakupie....
    Jak coś znajdziesz podeślij, zobaczymy...
    Ostatnio edytowane przez BellaMia ; 26-06-2015 o 11:53
    BYŁY:
    Fiat 126 p, 1986;
    VW POLO II, 1.0, 1988;
    Seat Ibiza 1.2 system Porsche, 1991;
    Audi A4 1.9 TDI, 1996;
    Renault Megane 1.9 DCi, 2002;
    Ford Focus I 1.8 TDCi, 2003;
    Alfa Romeo 147 FL 1.9 JTDm, 2007
    Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS + LPG, 2007 Rubino

    Alfa Romeo MITO 1.4 TB MA 135 KM TCT + LPG, 2010 Rosso
    JEST:

    Fiat QUBO 1.4 77 KM LPG 2014 r.
    "Ludzie żyją stereotypami - ja jeżdżę Alfą!"

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Brak
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mongoose Zobacz post
    jak jesteś z Bielska i byś szukał auta w okolicy to mogę Ci pomóc za browara, bo sądząc po tym co piszesz to kupisz jakiś bubel i nie będziesz z tego zadowolony
    Ty chcesz mi pomóc, przy szukaniu auta na stronach, czy gdyby było coś fajnego w miare przy oględzinach ?
    Ja bym chciał najlepiej z dieslem 1.9 JTD, bo są dobre podobno i chciałbym tym autem do szkoły dojeżdżać, więc dobrze by było gdyby był oszczędny.
    Co myślicie o tej:
    http://allegro.pl/show_item.php?item...531#edb223513c
    i o tej:
    http://olx.pl/i2/oferta/alfa-romeo-1...ml#:15b9ea5b14
    Ostatnio edytowane przez szymon230397 ; 26-06-2015 o 13:57

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Moge się z Toba przejechac bo po zdjeciach nic nie widać... Jestem na etapie szukania innego auta i czesto odwiedzam komisy i jezdze po slasku to jakby bylo cos po drodze to mozna wstapic

    @edit
    Przy jednym i drugim nie wiele Ci powiemy bo auto TRZEBA ZOBACZYC, na zdjeciach conajwyzej pasowania mozna zobaczyc, czy nie bylo walniete.

    Ten jeden diesel tam był uzytkowany przez żone stan techniczny "dobry", a wiec czy aby na pewno wszystkie dziury byly omijane, sprzeglo z dwumasa całe, auto prawidlowo gaszone i odpalane ?

    Nie chce działać zbyt stereotypowo, ale samochód po 3/4 kobietach jest zajechany.

    Po za tym ogladasz wersje 115km, pamiętaj, ze one nie miał 6stego biegu, jezeli chcesz jezdzic wieksze trasy to bedzie to denerwowac i to ladnie
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 26-06-2015 o 14:58

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Brak
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mongoose Zobacz post
    Moge się z Toba przejechac bo po zdjeciach nic nie widać... Jestem na etapie szukania innego auta i czesto odwiedzam komisy i jezdze po slasku to jakby bylo cos po drodze to mozna wstapic
    Ok, to gdy będzie coś w miare fajnego to gdybyś dał rade to najwyżej byś mógł ze mną podjechać zobaczyć. A gdy jeżdzisz po komisach, to gdybyś zobaczył jakąś spoko Alfe 147, to napisał byś mi ?




    Cytat Napisał Mongoose Zobacz post
    Po za tym ogladasz wersje 115km, pamiętaj, ze one nie miał 6stego biegu, jezeli chcesz jezdzic wieksze trasy to bedzie to denerwowac i to ladnie
    Ja będe jezdził codziennie około 25 km, więc 5 biegów mi nie będzie przeszkadzało.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Moge zobaczyc jezeli bede mial cos po drodze, nie ma problemu.

    Dzis Ci może nie przeszkadzac, ale pojedziesz za 2lata nad morze, albo znajdziesz prace gdzies dalej i bedziesz sobie plul w brode

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Brak
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mongoose Zobacz post
    Moge zobaczyc jezeli bede mial cos po drodze, nie ma problemu.
    Ok, dzięki. To gdybyś zauważył coś fajnego, to mi napisz.

    Cytat Napisał Mongoose Zobacz post
    Dzis Ci może nie przeszkadzac, ale pojedziesz za 2lata nad morze, albo znajdziesz prace gdzies dalej i bedziesz sobie plul w brode
    Tylko, że 6-biegową skrzynie biegów ma chyba tylko 1.9 JTD 140 KM, a ta już jest za droga dla mnie.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    147 TI 1.9 JTDm 16V
    Postów
    59

    Domyślnie

    Będę w przyszły weekend w tamtych okolicach. Mogę sprawdzić jak chcesz (komputer + czujnik lakieru). Za 8k cudów bym się nie spodziewał. Można coś kupić, ale na pewno nie można się kierować w tej cenie przebiegiem, rocznikiem czy wyposażeniem. Zdajesz sobie również sprawę z tego, że 147 nie jest tanim w eksploatacji samochodem?

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Brak
    Postów
    5

    Domyślnie

    Narazie sie wstrzymuje z Alfą, bo nie mam dość kasy na w miarę zadbany egzemplarz .

Podobne wątki

  1. Pierwszy Samochód! Alfa GT?
    Utworzone przez Scraw w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 03-06-2015, 09:06
  2. Alfa - pierwszy samochód
    Utworzone przez Kaban w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 31-08-2014, 22:40
  3. Pierwszy samochód-Alfa 147....
    Utworzone przez PaNiKa w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 18-06-2012, 17:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory