Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: Kontrolka świec żarowych miga, mimo że właśnie wymieniłem świece

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    AAAA no chyba, że do 16v... dlatego nie zwróciłem uwagi Tylko teraz znowu kupować świece i sprawdzać czy to jest przyczyna to nie ma sensu... chyba, że wyjmę jedną i będę widział. Teraz mam boscha, ale nie wiem jakiej długości... Chyba jedną wyjmę i zmierze. Jeżeli przy wymianie (jakieś 2 miesiące temu) mechanik gwint naasmarował smarem miedzianym to myslicie, ze bez najmniejszego problemu się odkręci świeca?

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Jeśli mechanik to nie kowal i dokręcał odpowiednim Nm przy pomocy klucza dynamometrycznego, to powinno pójść bez problemów. I powiedz mu, że miedź z aluminium to nie najlepsze połączenie, już robią smary dedykowane do świec żarowych.

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    Nie wiem dokładnicz czy miedzianym, ale taki miał kolor i chyba tak mi mówił ten mechanik (głowy nie dam). Robione to było u Tomka_krk, więc racaczej jest zrobione porządnie i problemów nie będzie. Tylko później nie zakręce z takim momentem bo nie mam klucza dynamometrycznego

    - - - Updated - - -

    Niestety to nie wina długości świec. Mam te: http://e-katalog.intercars.com.pl//#...ca-zarowa.html
    A te bosche mają 109mm, więc wychodzi na to, że jest ok...

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jacekz
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 8v
    Postów
    42

    Domyślnie

    Robiłem kiedyś szersze rozeznanie tematu i zapisałem następujące możliwe dodatkowe przyczyny problemu:
    -Zbyt słaby akumulator (przy rozruchu prąd spada poniżej dopuszczalnego poziomu)
    -Problem z przewodami dochodzącymi do klemy minusowej akumulatora - konieczne wyczyszczenie przewodów
    -Zaśniedziałe styki centralki - niepoprawny odczyt, koniecze rozebranie i wyczyszczenie
    -Nowa świeca nie jest równoznaczna ze sprawną świecą, a zdarza się, że nowa ulega uszkodzeniu w krótkim czasie
    -Bezpiecznik F73 przy akumulatorze
    Ostatnio edytowane przez jacekz ; 08-01-2016 o 22:30

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar Black Wolf
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    Była 159 był c5 jest mondeo 2.5 v6
    Postów
    581

    Domyślnie

    co do akumulatora to może coś w tym jest ja swój ładowałem całą noc wolnym prądem i od tego momentu błąd się nie pojawił...



    Alfa w garażu cieszy niczym da Vinci na ścianie salonu

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekz Zobacz post
    Robiłem kiedyś szersze rozeznanie tematu i zapisałem następujące możliwe dodatkowe przyczyny problemu:
    -Zbyt słaby akumulator (przy rozruchu prąd spada poniżej dopuszczalnego poziomu)
    -Problem z przewodami dochodzącymi do klemy minusowej akumulatora - konieczne wyczyszczenie przewodów
    -Zaśniedziałe styki centralki - niepoprawny odczyt, koniecze rozebranie i wyczyszczenie
    -Nowa świeca nie jest równoznaczna ze sprawną świecą, a zdarza się, że nowa ulega uszkodzeniu w krótkim czasie
    -Bezpiecznik F73 przy akumulatorze
    - Aku sprawdzane na testerze i niby jest ok, ale jeszcze podładuje go i zobacze
    - Ostatnio czyściłem wszystkie styki masy z budą auta i silnikiem - to o to chodzi czy same kable też mam jakoś czyścic?
    - Czyściłem styki centralki, które łączą się z wtyczką od wiązki i w środku [w centralce] ten jeden ruchomy też wyczyściłem. Pomiary napięcia wychodzą ok z centralki.
    - Świece i wiązka są sprawne bo opór świecy mierzony razem z wiązką jest 1.2 [każdej z osobna]
    - Bezpiecznik sprawdziłem miernikiem - jest ciągłość

    Jeszcze podładuje ten aku bo to chyba ostatnia rzecz, jaką muszę zrobic i jeśli to nie jest przyczyna, to chyba oleje ten temat bo już mam dość...

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Lublin okolice
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 2007 Alfa Romeo 156 1.6 TS 1999
    Postów
    216

    Domyślnie

    U mnie ze trzy miesiące po wymianie świec pojawił się ponownie komunikat ten. Zachodziłem w głowę co to może być. Nawet centralkę kupiłem. A jak się okazało na samym końcu, padła jedna świeca. Po wymianie jest ok plus zbędna centralka

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    159 1.9 JTDm 150KM 2006r.
    Postów
    137

    Domyślnie

    Też miałem podobny problem co autor tego tematu. W moim przypadku winowajcą był przekaźnik w module sterującym pracą świec. Obudowa jest sklejona ale można ją otworzyć delikatnie odginając na boki każdą stronę. Jeśli będziemy odginać plastik tak jakbyśmy chcieli rozpołowić obudowę to jest duża szansa jej połamania. W środku obudowy zebrała się brązowa ciecz (prawdopodobnie smar w połączeniu z parą) i spowodowała że styki nie łączyły. Wystarczyło tylko je przeczyścić i auto pali od pierwszego. Szkoda, że przed wymiana świec nie sprawdziłem czy dochodzi do nich prąd bo bym był bogatszy o 160zl. Podczas testów okazało się też że komputer steruje przekaznikiem niezależnie od stanu świec- testy robiłem z odłączoną wtyczka od świec i przewodem idącym prosto z aku.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20211227_110742.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	66.2 KB
ID:	281995  

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar Mareslaw
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    79

    Domyślnie

    Ja też po zakupie miałem problem, świeciły się po każdym odpaleniu. Kupiłem nowe świeczki, już miałem wymieniać ale najpierw zalałem wd40, poruszałem lekko wtyczkami (by nie zerwać gwintu, chciałem odpalić, rozgrzać). Ku mojemu zdziwieniu błędu nie było - winny okazał się kapturek na świecy, a też jak wcześniej diagnozowałem, każda wtyczka dawała prąd.

Podobne wątki

  1. Migająca kontrolka świec żarowych- przekaźnik świec?
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale 147
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 14:23
  2. Kontrolka świec żarowych
    Utworzone przez wador w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 23:38
  3. Świece żarowe - miga kontrolka
    Utworzone przez Andrzej_ w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-11-2012, 20:15
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-01-2012, 15:40
  5. [156] Czasami miga kontrolka świec żarowych
    Utworzone przez Papla w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-03-2008, 20:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory