Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 70

Temat: Stereotyp alfy sie zgadza.. Szukam silnika 1.6 TS 120 KM z wariatorem

  1. #41
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Zależy też jak trafisz. Sam miałem takie doświadczenie, wcześniejszą alfę kupiłem "drożej" by miec pewne auto, po tygodniu poszła uszczelka pod głowica, zrobiony remont silnika za 3tys, potem problemy z wariatorem, kolejny tysiac, potem ściąganie dolu bo stuki (okazalo sie ze nie panewki) no ale wymieniliśmy profilaktycznie, kolejne 500zł, i tak przez pol roku dołożyłem 6tys, az w końcu sie wkurzyłem i sprzedałem auto za 5tys, a kupilem za 10tys. Bo nikt nie chciał kupic.

    Na przeciwko mojego bloku jest warsztat mechaniczny, aktualnie w tym momencie stoi u niego 3xAudi i to nie jakies stare, bo roczniki po 2004 w górę, 2x bmw, 1 opel, 2 mercedesy, 1 peugeot i jedna laguna. Byłem się ostatnio u niego spytac o wymiane rozrządu w Alfie, bo nie chce mi sie samemu grzebac to mi odmowił bo powiedział wprost że włoskie jak mu się zdarzy raz na miesiące to jest góra. Gdy się pytałem to aktualnie wymieniał silnik w a6.

    Zakup aut teraz to loteria, wiekszosc kombinuje by jak najmniej przed sprzedaza dolozyc do auta, a jak najwiecej wyciagnac z kupujacego.

  2. #42
    Użytkownik Świeżak Avatar AlfTo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    TKI
    Auto
    147 1,6 105KM LPG ex, 156 SW 1,6 120KM LPG
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał m4tinez Zobacz post
    Gdy się pytałem to aktualnie wymieniał silnik w a6.
    Bo informacją o wymianie silnika w audysze nikt się nie chwali. Tak jakby w tych samochodach nie zdarzały się obrócone panewki, tłoki wystające z bloku silnika itp. itd.
    Na tym forum czytałem opowiastkę, gdzie jadącą na lawecie Alfę okpiono wiadomymi komentarzami. Chwilę potem na lewecie wieziona była audycha. Komentarze były typu "zepsuła się". Chyba wszystko jasne.

  3. #43
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maciaba
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 110KM 2000
    Postów
    402

    Domyślnie

    Niestety masz rację. BMW nowe prosto z salonu psuje się mocno po 25kkm Wiem, bo byłem doradcą serwisowym w BMW, i wymienialiśmy przekładnie kierownicze, turbiny, przekładnie VTG (xDrive), sprężarki klimatyzacji, wtryskiwacze, rozrządy i naprawdę dużo elementów zawieszenia takich jak wahacze. Wahacze w X1/X3/X5/X6 to była normalka już przy 30kkm. Wszystkie te naprawy które wymieniłem występowały do 50kkm. I to jest jakość? A pokażcie mi, gdzie o tym piszą

  4. #44
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    156 Sportwagon 1.6 TS
    Postów
    11

    Domyślnie

    Silnik wymieniony, na szczęście znalazłem w swoim mieście od 147, niestety trzeba było reanimować starą miskę olejowa bo nie pasowała. Chyba maglownica i alternator nie zepsuje sie od stylu jazdy? Jakie ma znaczenie z jaka prędkością jechała? Silnik miał wadę i tyle - to jest powód, nie mowię ze w innych autach nie psują sie takie rzeczy tylko zauważam że to co dzieje sie z Alfami to wyjątek. I nie, nie jeżdzę po krawężnikach, 100 km/h po dołach i nie kręcę sie w kółko po obwodnicy z gazem do dechy. Ee tam szkoda mi czasu na takie piepszenie.
    Ciśnienie oleju było, z reszta wał korbowy nie pęka od słabego smarowania.
    Ale co prawda to prawda, nikt nie chwali sie wymiana silnika w volvo, audi czy vw, do tego razem z moja Alfą stała na placu BMW e90 z rozwaloną głowicą.
    Ale na razie wszystko jest zrobione i delektuje sie kilometrami przejachanymi w włoskim stylu.
    Ostatnio edytowane przez p.plotczyk ; 19-06-2016 o 15:24

  5. #45
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Pierwszy raz słyszę żeby komuś pęknął wał korbowy w TS. Faktycznie coś z tym silnikiem musiało być nie tak, a tak btw w szwagra BMW e46 2.0d też pęknął wał korbowy 2 lata temu, no ale później się okazało że to były wady fabryczne silników i wały pękały przy przebiegach rzędu 200-250tys km

  6. #46
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    Kupiony stary trup i zdziwienie....

  7. #47
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Pęknięty wał ? dlaczego pęka wał ???

    Wpisałem w gogle i wyskakują same BMW 2.0 szczególnie, TDi , MAZDA,AUDi. Alfa jedna czy dwie . Raczej to rzadkość. Oczywiście wyniki gogle to nie statystyka. Ale powiem szczerze że różnych rzeczy bym się w TS spodziewał, ale wału pękniętego ?
    A to nie tak było że panewka starta (bo poszła pompa? - ciśnienie świeci jak jest 0,3 bara dopiero) , zatrzymał się i pękł korbowód bo panewki już nie było, zatrzymał nagle wał i dlatego pękł?
    Wał był oryginalny, nie zmieniany. Co można zrobić wałowi żeby pękł?
    Mógł to być skutek zerwania rozrządu przed 50 tysiącami ? niech się mądrzejszy ktoś na ten temat wypowie jak ma wiedzę dlaczego wał pęka.

    Dobrze że wóz jeździ ! Ale ja już nic nie życzę, bo jakieś fatum mnie i Alfy łączy widzę ostanio - w 156 V6 cewka nagle przestała prąd dawać w drodze do pracy, pucharówka odmówiła przed samymi zawodami kawałdrogi od domu współpracy...
    Latka im lecą, lepiej nie będzie... Czy Alfom się liczy jak pieskom wiek x 7 ? żeby staruchami je nazywać w wieku >10 lat ? może. Ale do trupów to jeszcze trochę im brakuje szymonjot'cie
    Każde auto eksploatuję - używam, więc się zużywa. Do tego służą - do używania, nie do podjechania na parking na spot i powrót pod kocyk. Ale każde pod wzgl technicznym jest zadbane w grubych sprawach i jak się czegoś domaga - to dostaje. Że to Niebieskiej nie wystarczało i aż takiego focha strzeliła (dosłownie) ? , nie poradzę na to.

  8. #48
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał p.plotczyk Zobacz post
    Chyba maglownica i alternator nie zepsuje sie od stylu jazdy?
    Alternator chyba nie (chyba, że o czymś nie wiem), ale maglownica zdecydowanie może się zepsuć od stylu jazdy. Kręcenie kierownicy do oporu wyraźnie przyspiesza zużycie przekładni kierowniczej.

  9. #49
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymonjot Zobacz post
    Kupiony stary trup i zdziwienie....
    dokładnie, tak to najczęściej właśnie jest

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał m4tinez Zobacz post
    Zakup aut teraz to loteria, wiekszosc kombinuje by jak najmniej przed sprzedaza dolozyc do auta, a jak najwiecej wyciagnac z kupujacego.
    dlatego też kolejny samochód u mnie to będzie z salonu. A alfa zostaje na wieki wieków Amen

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Dobrze że wóz jeździ ! Ale ja już nic nie życzę, bo jakieś fatum mnie i Alfy łączy widzę ostanio - w 156 V6 cewka nagle przestała prąd dawać w drodze do pracy, pucharówka odmówiła przed samymi zawodami kawałdrogi od domu współpracy...
    Latka im lecą, lepiej nie będzie... Czy Alfom się liczy jak pieskom wiek x 7 ? żeby staruchami je nazywać w wieku >10 lat ? może. Ale do trupów to jeszcze trochę im brakuje szymonjot'cie
    Każde auto eksploatuję - używam, więc się zużywa. Do tego służą - do używania, nie do podjechania na parking na spot i powrót pod kocyk. Ale każde pod wzgl technicznym jest zadbane w grubych sprawach i jak się czegoś domaga - to dostaje. Że to Niebieskiej nie wystarczało i aż takiego focha strzeliła (dosłownie) ? , nie poradzę na to.
    można się pocieszac, jesli na serduchu lżej...
    Uogólniać nie można, zależy jak ją traktujesz i jak wymieniasz podzespoły, czy z wyższej półki, czy sa db regenerowane. Później nie ma co się psuć. Bynajmniej widze to po sobie.

  10. #50
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jaco200sx
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6
    Postów
    68

    Domyślnie

    Jak dbasz to masz ;-)
    No Risk No Life

Podobne wątki

  1. Szukam alfy z 1.9 jtd
    Utworzone przez SEBO w dziale Świętokrzyskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 15:32
  2. Witam, szukam Alfy ;)
    Utworzone przez XvAK w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 14:28
  3. Szukam silnika do alfy 166 2.0 T.Spark 155 KM
    Utworzone przez waldek w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 23:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory