Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Potrzebna pomoc z rozrządem

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Budzy
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Sprzedany
    Postów
    120

    Domyślnie Potrzebna pomoc z rozrządem

    Od wczoraj męczę się z przekładką silnika. Nowy słupek siedzi już na swoim miejscu i cały dzień próbuję wstawić mu rozrząd. Słupek przyszedł bez kół zębatych - zarówno tego na wale jak i wałku zaworowym. Alfa oczywiście znak posiada tylko na dolnym kole, kwestia ustawienia górnego to zgaduj-zgadula. Nie mam już siły a próbowałem wszelkich możliwych ustawień i coś blokuje mi 1/4 obrotu wału. Ustawiałem już według blokady górnego koła, znaków na dolnym, znaków na pasku i dalej ten sam rezultat. Istnieje jakikolwiek sposób zrobienia tego jak należy o którym nie mam pojęcia? Myślałem, że dzisiaj odpalę a tu wyszło jak zwykle....

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Reloaded
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    Alfa 159 2,4
    Postów
    207

    Domyślnie

    Nie rozumiem... Przecież jeśli masz blokady rozrządu do tego silnika, to praktycznie nie da się tego źle złożyć.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Budzy
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Sprzedany
    Postów
    120

    Domyślnie

    No właśnie sam nie mam zielonego pojęcia co jest nie tak. Nie robię tego pierwszy raz i na pewno nie ostatni ale z taką sytuacją jeszcze się nie spotkałem... Teraz się zastanawiam, czy jest jakaś śrubka której mogłem nie dokręcić podczas przekładania sprzęgła i to ona blokuje dwumas?

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Reloaded
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    Alfa 159 2,4
    Postów
    207

    Domyślnie

    Nie do końca rozumiem problem. Nie możesz zakręcić wałem korbowym przy złożonym rozrządzie, czy oddzielnie? Czy blokuje się w jakimś momencie?

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar kamil8746
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    była Alfa Romeo 147 1.9jtd jest AR 159 1.9jtdm
    Postów
    169

    Domyślnie

    Czuć ze blokuje czy to poprostu kompresja ? Ustaw go na blokady i kreć i musi grać. A Koła zembate paska skąd masz ? moze masz o innej ilosci zembów np dolne wału i nie bedzie pasować .
    Diagnostyka komputerowa,kasowanie błędów, resetowanie inspekcji, podglad parametrów. Milicz i okolice więcej priv

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Budzy
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Sprzedany
    Postów
    120

    Domyślnie

    Jest momentalny blok - na 100% nie kompresja. Kółka przełożyłem ze starego silnika - leci podmianka słupka po wciągniętych klapach....
    A wał ma 270 stopni obrotu niezależnie czy z założonym rozrządem czy nie. Podejrzewam, że faktycznie mogłem czegoś nie dokręcić w okolicach dwumasy tylko czego ?
    Ostatnio edytowane przez Budzy ; 07-07-2016 o 19:55

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Reloaded
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    Alfa 159 2,4
    Postów
    207

    Domyślnie

    A jesteś pewien, że kupiłeś dobry silnik? Raczej nikt nie rozbiera rozrządu przy sprzedaży motoru choćby po to, żeby kupujący mógł na sucho kluczem zakręcić..

    - - - Updated - - -

    Bo inaczej to nie mam innego pomysłu jak tylko coś od strony skrzyni

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Budzy
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Sprzedany
    Postów
    120

    Domyślnie

    Na 100% ten sam wyjęty z identycznej 159. Silnik widziałem zresztą jak pracuje przed wyjęciem z dawcy. Nic to, jutro znowu wyjmę słupek i zobaczę, czy da radę złożyć rozrząd na zewnątrz...

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Zawory krzywe ???
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Budzy
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Sprzedany
    Postów
    120

    Domyślnie

    Nie wiem co było przyczyną. Po następnej setce prób wyjąłem ponownie słupek z komory i wał wykonał pełny obrót. Po włożeniu na miejsce dalej wszystko działa. Jak to w alfie bywa problem znowu posiadał niejasną przyczynę i rozwiązanie

Podobne wątki

  1. GTA look potrzebna pomoc
    Utworzone przez Marcin@romeo w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 16:16
  2. potrzebna pomoc 159 SW
    Utworzone przez kecaj w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-10-2011, 06:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory