Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Kolektor wydechowy i gwizdanie ar 2.4 100kw

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd Alfa 156 sw 2.5 V6 Busso AR 156 3.0 V6 ;)
    Postów
    222

    Domyślnie Kolektor wydechowy i gwizdanie ar 2.4 100kw

    Witam. z informacji znalezionych w internetach i z wypowiedzi kolegów gwizdanie powoduje albo pęknięty kolektor albo wydmuchana uszczelka. To po chwilowym gazowany ustaje .. bez przesady z gazowane oczywiście na zimnym . Kto wie jak wyciągnąć kolektor wydechowy ? Z kanału czy z góry i lewarek?. I czy to napewno jest wina kolektora ?? Dodaje filmik z slyszalnym gwizdem.
    https://youtu.be/j3UIFPJek6I. Jak trzeba to nagram inny. Dodam że nie ubywa mi oleju. Nie ma dymu.
    Pozdrawiam nie jest to takie zmartwienie.. a bardziej wieś bo gwiżdże jak wściekłe

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    A gwizd nie nasila się od 2000obr w górę? Nie czasem padniete turbo?

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd Alfa 156 sw 2.5 V6 Busso AR 156 3.0 V6 ;)
    Postów
    222

    Domyślnie

    No coś takiego. Jak Turbo zaczyna być wydajne to i gwiżdże.. ale po chwili zanika jak się podgrzeje. Albo nawet jak jadę i jest wszystko ok. Nagrzania i się zatrzymam na parę minut. I sobie chodzi na wolnych obrotach z 10 minut i jak dodam gazu to też zagwizdze . Turbawka ładnie delikatnie sobie swiszczy .. oczywiście jak nie zagłusza jej ten gwizd

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Lucas
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Chojna
    Auto
    AR 156 2.4JTD '99 136KM, AR 156 SW TI 20V 175km
    Postów
    268

    Domyślnie

    Łopatki turbiny ocierają o obudowę - szykuj się na wydatki.
    I jeszcze jedno - póki co turbawka jeszcze chodzi (choć ledwo zipie) ale jak się całkiem rozklekocze i ci zassie olej do dolotu to będziesz miał widowisko pt. wściekły diesel.
    Rozglądaj się powoli za dobrym warsztatem.
    AR 156 2,4JTD 136KM '99 Blue Cosmo met.
    Nissan Navara 4x4 D22 DoubleCab 2,5TD 103KM '01
    Polcomtex.pl - usługi brukarskie

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd Alfa 156 sw 2.5 V6 Busso AR 156 3.0 V6 ;)
    Postów
    222

    Domyślnie

    Ale jak może ocierać?. Jeżdżę z tym od pół roku . Oliwy nie bierze. A ja ją dosyć mocno kręcę ... A gwiazdanie jest od zawsze.. czyli pół roku .. a wcześniej nie wiem ile gwizdalo.. Turbo wdg kompa dobrze ładuje. Bo atwosmerycznego jest około 1000 a przy 4 tys/ obr mam 2hps. Czy jaka to tam jednostka :p . Ostatnio mi wywaliło błąd czujnika ciśnienia doładowania ale tylko jednorazowy więc się nie przejmuje narazie
    Link do filmiku nr 2 https://youtu.be/P3JnWGDzr-4
    Ostatnio edytowane przez Alfiar95 ; 22-01-2017 o 23:24

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    5

    Domyślnie

    Żeby wirnik docierał o obudowę turbo wcale nie musi puszczać oleju. Najprościej ściągnąć dolot i sprawdzić czy wirnik turbo ma luzu, być może będzie też widoczny ślad na obudowie od ocierania. Jeżeli okaże się, że turbo do zrobienia to polecam kupić koras turbiny i ogarnąć to samemu. Co do sprawdzenia szczelności kolektora- wystarczy kawałek papieru i jechać wzdłuż kolektora, jeżeli będzie przednich papierek zacznie pracować

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd Alfa 156 sw 2.5 V6 Busso AR 156 3.0 V6 ;)
    Postów
    222

    Domyślnie

    Ale tyle czasu by ocierał i nie puszczał oleju ? Albo się całkowicie nie rozleciala? Sam bym sobie to ogarnął. Kupić zestaw naprawczy i jak nie są złe wirniki to jeszcze można coś poskładać. Zresztą . Trzeba próbować może będzie dobrze . Ściągnę dolot a tak apropo ostatnio jak byłem pod spodem to IC jest zapocony od góry z lewej strony a rura ta od turbo do IC jest mięciutka jak pasztecik .. czy oby tak być powinno ? Bo ta na górze jest twardsza

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar mgrMafia
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Legnica, DE-Kevelaer
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTD 2010r.
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfiar95 Zobacz post
    Ale tyle czasu by ocierał i nie puszczał oleju ? Albo się całkowicie nie rozleciala? Sam bym sobie to ogarnął. Kupić zestaw naprawczy i jak nie są złe wirniki to jeszcze można coś poskładać. Zresztą . Trzeba próbować może będzie dobrze . Ściągnę dolot a tak apropo ostatnio jak byłem pod spodem to IC jest zapocony od góry z lewej strony a rura ta od turbo do IC jest mięciutka jak pasztecik .. czy oby tak być powinno ? Bo ta na górze jest twardsza
    Na tym polega zapobieganie awarii, Turbo nie rozlatuje się w parę sec, zawsze są objawy jakieś, zazwyczaj trwające dość długo przed awarią żebyś zdążył zareagować. Gdybyś miał kolektor walniety to raczej czułbyś spaliny podczas jazdy, częściej podczas zatrzymywania się. Co do tej rury dolnej to jeśli jest cała i szczelna to nic się nie stanie

    Kiedy olej zmieniałeś?

    I tak jak wyżej, ściągnij ten miękki pasztet i wtedy zobaczysz wirnik i sam ocenisz czy jest coś poprzecierane

    Wysłane z mojego CAT S60
    Ostatnio edytowane przez mgrMafia ; 23-01-2017 o 08:19

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd Alfa 156 sw 2.5 V6 Busso AR 156 3.0 V6 ;)
    Postów
    222

    Domyślnie

    No zobaczę do tego narazie dzięki za odpowiedzi. Jak sprawdze to dam znać co tam siedzi.
    Do oliwy jeszcze troszkę.
    A co do zatrzymania się. Hmm nie zwracałem wcześniej na to uwagi ale jest coś takiego że gdy zimy i np. Przejadę kawałek. Delikatnie oczywiście k się zatrzymam to po chwili śmierdzi w kabinie. Nie zwracałem na to uwagi. Ale może gdzieś poprostu zawiewa :p
    Ostatnio edytowane przez Alfiar95 ; 23-01-2017 o 12:56

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd Alfa 156 sw 2.5 V6 Busso AR 156 3.0 V6 ;)
    Postów
    222

    Domyślnie

    Zauważyłem kolejny trop :p. Jadę sobie rozgrzanym normalnie to tamto. I jest z górki i zakręt . Ja wrzuciłem 2 hamuje silnikiem. Zjechałem. Bo górki z 500 m i rakieta a tu ten gwiazda .. WTF?. Przecież ciśnienie oleju było ok . Smarowanie itd. Bo przy hamowaniu silnikiem miałem ponad 3 krpm. Ale dzisiaj będę wymieniał klocki to i zobaczę co tam piszczy :p

Podobne wątki

  1. Kolektor wydechowy 156 2,0 ts
    Utworzone przez alfa 156 2,0 ts w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-10-2011, 15:07
  2. Kolektor wydechowy
    Utworzone przez Cameyo w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-08-2009, 13:05
  3. Kolektor wydechowy
    Utworzone przez Lukasz A. w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2008, 16:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory