Strona 306 z 354 PierwszyPierwszy ... 206256296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,051 do 3,060 z 3535

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #3051
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Odpuść tlenek ceru, tylko kup sobie Soft99 Compound Z (może być roll-on) albo ADBL Glass Polish.
    2021 Giulia Veloce Ti Trofeo White
    ex:
    2018 Giulia Veloce Misano Blue
    2006 159 SW Blu Oltremare

  2. #3052
    Użytkownik Świeżak Avatar f a n t o m a s
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Giulia Veloce 2.0, 159 sw 1.9 jtdm 16v
    Postów
    119

    Domyślnie

    Cześć,

    Moja Giulia wywala co chwilę błąd czujników martwego pola, potem parksense, systemu audio i automatycznych świateł. na początku działo się to tylko przy ostrzejszym skręcaniu lub przyśpieszaniu, a teraz wali błędami prawie cały czas. W serwisie nie wiedzą za bardzo od czego zacząć. Miał ktoś może podobny problem ?

  3. #3053
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cześć,
    Zauważyłem, że Termometr temperatury zewnętrznej się "zacina" nie pokazuje bieżącej temperatury, tylko odświeża ją czasem po paru minutach. To normalne? Wcześniej na to nie zwróciłem uwagi, a teraz gdy wyjechałem z garażu, dojechałem do sklepu (odcinek 4 km) to temperatura uległa zmianie dopiero pod sklepem. Wcześniej też usilnie przez paręnaście minut pokazywał mi temperaturę 21 stopni (temp panująca w garażu) pomimo tego, że na zewnątrz było ponad 30 st. C. i samochód stał w słońcu. Nagle wskazanie zmieniło się na 37 st. C. Nie wiem czy to normalne.
    Pierwszy raz zaobserwowałem to na ponad dobę przed upływem 2 letniej gwarancji (zjawisko zaobserwowane 28 czerwca, ostatni dzień gwarancji był 29 czerwca), zadzwoniłem do serwisu, ale powiedziano mi, że nie mają obecnie elektryka i będzie on dopiero za parę dni i weryfikacja nastąpi już po upływie gwarancji. Wysłałem im maila z dokumentacją filmową (samochód stoi w słońcu, temperatura na zewnątrz ponad 30 stopni, a samochód wskazuje ciągle 21). Oddzwonił do mnie ktoś z ASO, powiedział, żebym podesłał mu to na maila, i żebym spróbował wywołać "awarię". Problem w tym, że akurat jak miałem już jechać, to termometr zaczął wskazywać poprawną temperaturę... Nie mam pojęcia jak to teraz ugryźć, zgłoszenie było jeszcze przed upływem gwarancji, ale usterka nie występuje ciągle, lecz co jakiś czas. Oddać im samochód do sprawdzenia (dopiero co w czerwcu przechodził serwis roczny) i żądać żeby cały czas próbowali wywołać usterkę i jak wystąpi to domagać się tego usunięcia jej jeszcze w ramach rękojmi z racji tego, że wcześniej było to już zgłaszane? Czy już po ptakach? Ktoś miał podobny problem z termometrem? Aha, uprzedzając pytanie- nie myłem lusterek myjką ciśnieniową.

  4. #3054
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Do wymiany czujnik temperatury znajdujący się w prawym lusterku. Problem trafia się w różnych modelach Alfy. Gdzieś tu był temat opisujący wymianę. Koszt czujnika ok 60 zł.
    Ostatnio edytowane przez mirekmiras ; 16-07-2022 o 22:37

  5. #3055
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Do wymiany czujnik temperatury znajdujący się w prawym lusterku. Problem trafia się w różnych modelach Alfy. Gdzieś tu był temat opisujący wymianę. Koszt czujnika ok 60 zł.
    Dzięki wielkie za informację. Bałem się, ze sprawa będzie bardziej kosztowna, ale i tak spróbuję to ogarnąć jeszcze w ramach rękojmi. Dzięki!

  6. #3056
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Giulia Veloce '21
    Postów
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał pass45 Zobacz post
    Również walczę z kwestią komunikatów z niedostępnością systemów. Sypie się wszystko: Active Blind Spot Assist, ABS, Intelligent Speed Control, Highway Assist, Lane Keeping Assist, elektroniczny hamulec postojowy, Driver Attention Assist, AST, Automatic High Beam, Adaptive Cruise Control, ACC/FCW, Start&Stop, ParkSense, ESC, Hill Hold Control.
    Aktualizacja z dzisiaj. Znów zobaczyłem błędy. Od razu telefon do ASO i jadę. Nie mogłem zgasić silnika, bo nic z odczytywania błędów by nie było. W ASO wpięli komputer i od razu było widać, co jest nie tak: uszkodzony czujnik prędkości koła (prawy przód).

    Zostawiłem Giulię, wziąłem auto zastępcze, a ASO działa - będą wymieniać tę część. Dam znać po wszystkim

  7. #3057
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Znaczy wcześniej z powodu tego czujnika (ABS?) wyłączały Ci się po kolei wszystkie systemy i żaden błąd wogole nie zapisywał się do logu pamięci komputera?
    Czyli trzeba jeździć z interfacem i czymś na telefonie (choćby Alfaobd) żeby w razie sytuacji wszystko sczytać i zapisać błędy bo bez tego ASO nic nie będzie w stanie sprawdzić (jeśli zgasimy silnik)?

  8. #3058
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Giulia Veloce '21
    Postów
    47

    Domyślnie

    Dokładnie tak to wygląda, przy czym jeśli chodzi o brak zapisu, to opieram się na relacji z ASO. Podobno tego typu błędy, które mogą być chwilowe, nie są zapisywane i po zgaszeniu silnika znikają. ASO zależało na tym, żeby odczytać błędy "aktywne".

    Patrzyłem jeszcze na komunikaty, które mi wyskakiwały. Fakt, większość jest związana z jazdą, ale np. czemu odcinało czujniki parkowania czy automatyczne światła długie, to nie wiem. Aha, przestaje też wtedy działać wspomaganie. Nie na tyle, żeby nie dało się jechać, ale kierownicą kręci się po prostu ciężej.

    Przed chwilą dzwonili do mnie z ASO - w poniedziałek czujnik będzie wymieniony.

  9. #3059
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,087

    Domyślnie

    Czujniki nie działają bo to jest w tym samym cudownym module ABS-u. I inne też pewnie sa tam i dlatego waliło błędami.

  10. #3060
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Witam Panowie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220717_185451.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	190.5 KB
ID:	284520 wywaliło mi takie błędy możecie coś podpowiedzieć?

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory