Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2921
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Panowie, mam takie pytanie. Czy wasze Giulie na drogach ekspresowych i autostradach również po puszczeniu kiery lekko uciekają w prawo przez pochyłość jezdni?

  2. #2922
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seba_css
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    w drodze
    Auto
    Giulia Veloce Q4 MY20
    Postów
    342

    Domyślnie

    Cytat Napisał smoqpl8 Zobacz post
    Czyli ten "filtr" przy wlewie do sprawdzenia. Jeżeli samochody z EU nie mają z tym problemu to chętnie bym to wyprogramował i problem będzie rozwiązany raz na zawsze, do tego jestem przeciwnikiem wszystkich ekologicznych syfów jakie montuje się w samochodach dpf,adblue,gpf,egr itp.
    Nie wiem czy auta z EU nie mają z tym problemu.
    Moja kupiona w PL salonie ma z tym problem. Pomaga przekręcanie pistoletu ale w takim wypadku muszę trzymać cały czas pistolet i nie mogę np. przetrzeć szyb. Ostatnio na aramco namordowałem się przy tankowaniu bo mogłem nalewać tylko bardzo powoli, w innym przypadku momentalnie odbijało.
    Gdzie dokładnie szukać tego filtra?

  3. #2923
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    302

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba_css Zobacz post
    Gdzie dokładnie szukać tego filtra?
    W lewym tylnym nadkolu pod wygłuszeniem (od strony koła).
    Ostatnio edytowane przez woockush ; 31-01-2022 o 14:35

  4. #2924
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    U mnie ten problem z odbijaniem pistoletu występuje tylko w lecie i to od czasu do czasu. Tyle, że generalnie tankuję zawsze na tej samej stacji, z tego samego dystrybutora więc nie mam raczej porównania czy na innej stacji też by się to zdarzało.

  5. #2925
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Stelvio
    Postów
    5

    Domyślnie

    Jaki jest koszt licencji na mapy? Gdzie najtaniej? Czy na alfa connect też jest abonament?!
    Ostatnio edytowane przez prosperopro ; 04-02-2022 o 14:41

  6. #2926
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    giulia 2.0 280 km
    Postów
    1

    Domyślnie nie działa wyświetlacz giulia

    zwracam się z prośbą o pomoc ,nie działa wyświetlacz w giulii, nie ma radia, kamery itp. Jakieś sugestie?

  7. #2927
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,515

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz1974 Zobacz post
    zwracam się z prośbą o pomoc ,nie działa wyświetlacz w giulii, nie ma radia, kamery itp. Jakieś sugestie?
    bezpieczniki sprawdzić, odpiąć aku na pare minut podłączyć kompa sprawdzić czy sie laczy.

  8. #2928
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiuz
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti 280KM Q4
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Torp Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów.

    W mojej Giulii ostatnio wywaliło trzy błędy:
    FCW(front collision warning)
    Check parking light
    Check stop light

    Światła działały, jednak tylna lewa lampa zaparowała. Wizyta w ASO, po diagnostyce błędy nadal się pojawiały.
    Diagnoza: w pierwszej kolejności wymieniamy lampę na nową. Po kilku dniach wróciłem na wymianę lampy i wszystkie błędy zniknęły.

    Także przestrzegam przed nieszczelnymi lampami.

    Pozdrawiam
    Pobawię się trochę w archeologa i wykopię ten post sprzed 3 lat - czy ktoś się spotkał z tym samym?

    Wyskoczyła mi dokładnie ta sama choinka na desce rozdzielczej, po obejrzeniu auta dookoła - całkowicie nie działa lewa wewnętrzna część lampy tylniej (ta na klapie bagażnika). Póki co dobrałem się do niej na tyle, żeby rozłączyć i podłączyć wtyczkę, ale nic nie pomogło. Dokładniej sprawdzę czy jest wilgoć dopiero jak bardziej się do niej dobiorę.

    Czy to jest raczej oznaka, że cały element lewej tylniej lampy w klapie szlag trafił, czy zdarzyła się np. u kogoś przetarta wiązka w którymś miejscu? Jest już po gwarancji i wolałbym się dowiedzieć czy to może być jakaś pierdoła, zanim ktoś mi zacznie stosować opcję atomową - wymianę lampy.

  9. #2929
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Mruganie (przerwy w świeceniu) oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Oczywiście świecenie na desce niesprawności oświetlenia tablicy. Walka ponad miesiąc - sprawdzone lampki - dobre, sprawdzone przewody (wiązka) w/g schematu po centymetrze strona prawa. Usterki brak. Po kolejnym rozebraniu poszycia pokrywy bagażnika okazało się, iż wiązka przewodów biegnąca w elementach konstrukcyjnych pokrywy bagażnika w najmniej oczekiwanym (zasłoniętym miejscu) wykonany jest baypass i biegnie ( dwa przewody) po lewej stronie i łączy się z wiązką główną pod siedzeniem tylnym. Przewody te były nadmiernie naciągnięte i po trzech latach jeden przetarł się. W "zabawę" ustalenia miejsca zaangażowanych dwóch elektryków, po naprawie zastanawialiśmy się co kierowało projektantem instalacji aby tak zagmatwać instalację. Wysłałem zapytanie do Włochów ale odpowiedzi brak. Tak więc sprawdź czy lampa jest sprawna i następnie dosłownie po centymetrze sprawdź czy nie przetarł się lub pękł gdzieś przewód.

  10. #2930
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    321

    Domyślnie

    Miał ktoś podobne powiadomienie?


    mam aktualnie 4k km zrobione.

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory