Strona 49 z 50 PierwszyPierwszy ... 394041424344454647484950 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 494

Temat: wynajem długoterminowy

  1. #481
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Stelvio B-tech Montecarlo Blue '18
    Postów
    7

    Domyślnie

    Leszek_Zal ciężko mi się odnieść do twojej kontrowersyjnej sprawy, ale też mam dwa grosze do dodania od siebie

    Dopóki samochód był w moich rękach wszystko było na tiptop, problemy zaczęły pojawiać się po zdaniu auta.
    Auto oddane w stanie prawie idealnym - 0 zł dopłaty, wyszły dwa odpryski i parę minimalnych rysek, więc kaucja cała do zwrotu.

    Z powodu covid autko przez większość czasu stało i nie zrobiłem ponad 15000 km deklarowanego przebiegu. Wiedziałem to już po pierwszym roku więc napisałem prośbę o zmianę umowy z przebiegiem mniejszym. Dostałem wyliczenie tylko na przebieg wyższy a po zwróceniu uwagi pani napisała mi maila - nie zmieniamy umowy na minus.

    Przed zdaniem auta dzwoniłem na infolinię spytać się jak wygląda zwrot, wszystko jasno wyjaśnione.

    Auto oddane, czekam tydzień, drugi, trzeci - poza raportem rzeczoznawcy totalnie brak informacji odnośnie czegokolwiek - brak faktury za zwrot auta, brak informacji o zwrocie kaucji, brak korekty za niedobieg.
    Dzwonię na infolinię, odziwo na infolinii w sprawach ogólnych był pracownik windykacji - miał nieco szersze rozeznanie na temat i potrafił odpowiedzieć na wszystko szczegółowo. Faktura za zwrot (oddawane z mojego miejsca zamieszkania) będzie w tym miesiącu na pewno, kaucja też powinna być a jak nie to proszę dzwonić w następnym miesiącu. Spytałem się też, czy aby na pewno niewykorzystany przebieg jest rozliczany i dostanę zwrot - pracownik odpowiedział, że jak najbardziej przebieg jest rozliczany i otrzymam całkiem sporo zwrotu za niedobieg. No to mówię sobie - wszystko super, tylko czekać.

    Po 3 następnych tygodniach znowu dzwonię, faktura za zwrot faktycznie była o czasie, ale informacji o kaucji ani o niedobiegu nie ma - pracownik odpowiada, że przekazuje to do działu finansowego i powinni do mnie jeszcze w tym samym dniu oddzwonić - nie stało się tak ani w tym dniu ani w sumie nigdy...
    Tak więc w następnym tygodniu znowu dzwonię i znowu ta sama śpiewka. Jest to trochę zbywanie już nieistotnego klienta więc złożyłem reklamację - oczywiście przepadła w eterze.

    Zajrzałem do umowy - kaucja zwracana jest do miesiąca następnego po miesiącu zdania, więc już szkoda czasu marnować na infolinii i poczekam.

    Minął ten miesiąc, dzwonię na infolinię - PROSZĘ ZGŁOSIĆ REKLAMACJĘ, DZIĘKUJĘ.

    No niech będzie złożę po raz kolejny reklamację - odziwo odpowiedź w kilka godzin:
    "W umowie jest błąd, powinno być do 7 dni od miesiąca następnego po miesiącu zdania" - oczywiście bez wcześniejszej informacji że jakikolwiek błąd jest. Coś jak interpretacja własna regulaminu - pan płać wszystko jak ma być, a my - a w sumie to może źle napisaliśmy. Do sądu po odsetki za zwłokę jak znalazł.


    Pytanie na temat przebiegu które też zadałem w reklamacji pozostało bez odpowiedzi więc otwieram na nowo reklamację i dopytuję kiedy będzie rozliczenie za niedobieg.
    Po 4 dniach odpowiedź - Nie zwracamy klientom za niedobieg. Mógł pan zmienić umowę w trakcie jej trwania. Zgodnie z punktem X zadeklarował pan przebieg.
    W tym momencie trochę się zdenerwowałem:
    - po pierwsze, chciałem zmienić przebieg, ale mi nie pozwolono
    - po drugie, w umowie nie ma zapisanego wykluczenia ze zwrotu niedobiegu, za to jest zapisana jasna reguła rozliczenia przebiegu na koniec umowy
    - po trzecie, pracownik potwierdził, że rozliczają niedobieg
    - po czwarte, otrzymałem kilka miesięcy temu informator w związku ze zmianami w związku z podatkiem VAT, w którym również jest podpunkt o korektach za niedobieg - więc jednak zwracają.
    - po piąte, zgodnie z punktem X który przytoczyła mi osoba z reklamacji - nie ma tam nic o deklaracji przebiegu lub jego wykorzystania w pełni/przejeżdżenia - jest tylko informacja, że strony deklarują limit kilometrów w zamówieniu, a przekroczenie tego limitu będzie skutkowało karą zgodnie ze stawką za km ponad limit.

    Czekam teraz na ostateczną odpowiedź od działu reklamacji - i tu też chciałbym zaznaczyć, że o ile zazwyczaj reagowali szybko, tak po zdaniu samochodu nagle spada się na "niski priorytet" i odpowiedź zajmuje im np. cały tydzień. Absurd goni absurd. Jeśli nadal będą się upierać to zasięgnę porady prawnika, bo z umowy jasno wynika rozliczenie i nie ma żadnych wykluczeń, a pracownicy zapewne specjalnie nie chcą oddać, ponieważ za zwrot niedobiegu byłaby dosyć konkretna czterocyfrowa suma.

    Pragnąłbym się też spytać alfaholików, czy jak zdawaliście auta z niewykorzystanym przebiegiem to leaseplan sam od siebie zwracał wam pieniądze za niedobieg?
    Ostatnio edytowane przez pawlosek ; 12-08-2021 o 11:42

  2. #482
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Bardzo ciekawa sprawa. Mój niedobieg to 10 000 km. Czyli 20% zakontraktowanych kilometrów. „Fajne”, że oni za wyższy przebieg naliczają sobie a jak masz mniejszy to zwrotu nie ma.
    U mnie ciąg dalszy przepychania się z LP. Auto zdane 30 lipca. Uregulowałem opisywany w innym wątku temat ponadnormatywnego zużycia. I siedziałem sobie spokojnie myśląc, że temat współpracy z LP zakończony. Jeszcze "na wszelki" poprosiłem pracownika rozliczeń z LP o informację czy jestem z nimi "na czysto". Dostałem info, że na ten moment (w którym udzielana jest odpowiedz) nie mam do opłacenia żadnych faktur a LP zwróci mi kilkadziesiąt złotych z tytułu nadpłaty-co naiwnie odebrałem jako zapewnienie, że wszystko ok. Jeszcze wytłumaczyli, że system mimo uregulowania faktur będzie uparcie dążył do pobrania mi z konta kilku tysięcy złotych i jedynym sposobem aby tego uniknąć jest wysłanie do nich kurierem odpowiedniego pisma (lub stałe trzymanie stanu ZERO zł na rachunku. I cyk. Ale, ale, ale, nie ma tak łatwo.
    Pod koniec sierpnia wpadły mi faktury z LP: 1-refaktura ze okresowy przegląd serwisowy wykonany w lipcu przed zdaniem auta (bo wymiana wiązki przewodów jest akurat 157pozycją rzeczy, które mam w pakiecie napraw a moja umowa gwarantuje mi wymianę 156 rzeczy „za darmo” (bywa-taki peszek) , 2-jakaś opłata manipulacyjna/administracyjna w związku z nie wiadomo czym (obsługa auta-słabe to), 3-KARA za przed terminowe zdanie auta! Skupię się na 3. Po złożeniu reklamacji przyznali, że nie słusznie naliczyli karę, bo przedłużałem wynajem i kary mieć nie powinienem, a (i tutaj się wnerwiłem) korekta będzie wprowadzona przy wystawianiu faktur pod koniec września. NO NIE MAM JAK się uwolnić od tej współpracy! SZOK. Kolejna reklamacja (co zabiera mój czas i energię) poleciała.

    Stelvio w wynajmie długoterminowym teraz za około 1650 zł netto. Kusi wziąć. Ale dwa razy to ja do tej samej rzeki nie chce wchodzić. Ciekawa sprawa, że te 1650 przy 5% wpłaty własnej i to na VELOCE. Ja jak konfigurowałem swoją bieda wersje to skończyłem na 171k i żadnym sposobem nie mogę operacyjnego ustawić na 1650 pln netto. Będę próbował dalej.

  3. #483
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Ale to Stelvio to nie LP tylko zapewne Arval, bo teraz Arval jest kolegą FAP.

    Ja przedłużyłem moją przygodę do końca roku bo nie udało mi się skusić na żadną ofertę z Arvala w czerwcu/lipcu. Tysiąc PLN miesięcznie więcej za takie samo auto średnio mi pasuje, zwłaszcza w dobie niepewności związanej z Nowym Wałem.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #484
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    14

    Domyślnie

    Może ktoś polecić aktualną ofertę najmu Stelvio? Zdaje swój samochód i zastanawiam się nad nowym ponieważ przedłużenie będzie droższe więc może lepiej nowy na gwarancji, polift.

  5. #485
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa.bravo
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce 280HP Q4
    Postów
    65

    Domyślnie

    Nie wiem o jakiej wersji myślisz, ale napiszę jak to wygląda przy Veloce/Veloce Ti. Rozglądałem się dość poważnie ostatnio nad Stelvio (ostatecznie wziąłem kolejną Giulię). Dostałem bardzo dużo ofert i jedyne co Ci mogę doradzić to brać Stelvio z rocznika 2021 z 10% wpłatą własną. Stelvio często wychodziło bardziej korzystnie niż Giulia, bo na Giulię dostawałem niższą wartość rezydualną po 4 latach niż Stelvio (przebieg deklarowany 15tys/rok, łącznie 60tys). Ta na Giulię wahała się od 47% (sic!) do 54%. Najlepsza oferta na Stelvio, którą dostałem zakładała wartość około 63%.

    Wygląda to mniej więcej tak:
    Cena brutto 220-235 (Veloce, Veloce Ti, pełne pakiety, deska w skórze, AK+, HK itd.) po rabacie, bo ceny w ogłoszeniach to kosmos jakiś), 10% wpłaty własnej, rata finansowa 2200-2300. Do tego dochodzi: 200zł netto miesięcznie serwis (15tys/rok), ubezpieczenie około 6500zł brutto/rok, GAP około 4500zł brutto na 4 lata.

    [ wpłata własna netto w przeliczeniu na miesięczny koszt 384,48]
    ((184552 * 10 / 100) / 48)
    +
    [ koszt GAP w skali miesiąca 76zł ]
    (4500 / 48)
    +
    [ koszt serwisu miesięcznie 200zł ]
    + 200
    [ rata finansowa miesięcznie 2200zł ]
    + 2200
    [ koszt ubezpieczenia miesięczny 440,33 ]
    + (5284 / 12)
    =
    [ całkowity koszt miesięczny netto ]
    ~3300 netto

    Niestety.
    Tanio już było, a myślę, że będzie jeszcze drożej.

    Z 0% wpłatą własną, koszt finansowania będzie jakieś 70-90zł droższy w skali miesiąca. Więc mając gotówkę lepiej wyłożyć jednorazowo.

    Z tego co zauważyłem, korzystne oferty też wychodziły na auto z lekkim przebiegiem np. 1000km. Wtedy cena była niższa, a wartość rezydualna wyższa, prawdopodobnie dlatego, że część kwoty auto już straciło.

    Tak to mniej więcej wygląda aktualnie.
    Ostatnio edytowane przez alfa.bravo ; 02-02-2022 o 17:48

  6. #486
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    Też przez to przechodziłem miesiąc temu i ostatecznie nie skorzystałem z wynajmu bo mi wyszło, że mi się to jednak nie opłaca.

    Ale,
    Serwis chyba nie jest obowiązkowy w wynajmach (przynajmniej w Masterlease nie jest) a 48*200=9600. Nie wiem co ma pogwarancyjnego kosztować 9600 podczas zrobienia 10-20tys km. Jeden przegląd za 500-1000zł. Może opony zimowe (które nie zawsze są w pakiecie serwisu)? Koszt samo-zakupu można ogarnąć za 2500 (opony) do 5000 (z felgami, a później to ewsprzedać).
    GAP na dwa lata można kupić znacznie taniej, poniżej 2000.

    I niestety trudno się nie zgodzić ze stwierdzeniem "Tanio już było, a myślę, że będzie jeszcze drożej." A wręcz bym powiedział, że lepiej intensyfikować ruchy bo 2021 coraz mniej a 2022 to będzie pewnie z +15%.

  7. #487
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa.bravo
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce 280HP Q4
    Postów
    65

    Domyślnie

    Ciężko powiedzieć co się opłaca a co nie. Kupując korzystnie za gotówkę można wyjść na tym kiepsko na koniec bo nie wiadomo jaką auto będzie miało wartość na za X lat. Biorąc w leasing i licząc na wykup można się przechać jak wprowadzą inne regulacje a'la opodatkowanie wprowadzone w styczniu. Wynajem ma jedną zaletę dla mnie - płacę stałą ratę, biorę auto nie wiedząc czy będę chciał nim dłużej jeździć. Może się okazać za małe, może mieć porządnego dzwona, który nie łapie się na szkodę całkowitą i którego będę miał bardzo duży problem sprzedać. Tu nie mam tego problemu, oddam to auto i niech się inni martwią. Dla mnie brak konieczności bujania się ze sprzedażą auta, nie wiedząc jaka będzie sytuacja na rynku za 4-5 lat (normy, regulacje, ceny itd.) to ogromna zaleta, bo spłacam stałą ratę a wartość rezydualną mam z góry wiadomą no i nie zamrażam dużej gotówki jednorazowo.

  8. #488
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    To już wchodzimy w filozofię co się komu opłaca a co nie - indywidualne.
    I jak zawsze wszystko ma swoje plusy i minusy :-).
    Ja raczej zakładałem potrzymanie samochodu co najmniej 5lat. Może zresztą źle to sobie wszystko przekalkulowałem, ale teraz to już "too late".

  9. #489
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulia Veloce 280 KM - auto jest mega
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa.bravo Zobacz post
    Ciężko powiedzieć co się opłaca a co nie. Kupując korzystnie za gotówkę można wyjść na tym kiepsko na koniec bo nie wiadomo jaką auto będzie miało wartość na za X lat. Biorąc w leasing i licząc na wykup można się przechać jak wprowadzą inne regulacje a'la opodatkowanie wprowadzone w styczniu. Wynajem ma jedną zaletę dla mnie - płacę stałą ratę, biorę auto nie wiedząc czy będę chciał nim dłużej jeździć. Może się okazać za małe, może mieć porządnego dzwona, który nie łapie się na szkodę całkowitą i którego będę miał bardzo duży problem sprzedać. Tu nie mam tego problemu, oddam to auto i niech się inni martwią. Dla mnie brak konieczności bujania się ze sprzedażą auta, nie wiedząc jaka będzie sytuacja na rynku za 4-5 lat (normy, regulacje, ceny itd.) to ogromna zaleta, bo spłacam stałą ratę a wartość rezydualną mam z góry wiadomą no i nie zamrażam dużej gotówki jednorazowo.
    A oddawałeś już pierwszą Giulia do Leasplan. Z tego co pamiętam przedłużałeś na kolejne 3 lata.

  10. #490
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa.bravo
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce 280HP Q4
    Postów
    65

    Domyślnie

    Jeszcze nie oddałem. Jeszcze nowej nie odebrałem. Przedłużyłem ostatecznie o rok, ale z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Miałem brać auto do produkcji, ale ostatecznie trafiła się fajna sztuka więc stwierdziłem, że warto wykorzystać okazję i wziąć polifta z 5 letnią gwarancją już teraz i nie czekać od jesieni.
    Ostatnio edytowane przez alfa.bravo ; 02-02-2022 o 19:08

Podobne wątki

  1. Wynajem garażu w Łodzi
    Utworzone przez largo w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 18:56
  2. Wynajem pokoju we Wrocławiu ??
    Utworzone przez Yoopi w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-02-2009, 16:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory