Strona 255 z 262 PierwszyPierwszy ... 155205245246247248249250251252253254255256257258259260261262 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,541 do 2,550 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2541
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Tak swoją drogą to assistance mają wszelkie rozmiary felg rozstawu śrub et itp na półce żeby z właściwym kołem przyjechać ? Opony w odpowiednim rozmiarze zakładając że mają to muszą przyjechać , zabrać felgę , zawieźć do wulkanizacji akurat czynnej, założyc, przywieźć . No potrwa z pół dnia lub nocy . Tyle lat z kilkoma Alfamii więc mnóstwo razy z assistance korzystałem to po prostu laweta najbliższa i najtansza. Czasem nie potrafiąca wciągnąć niskiego auta co dopiero na flaku. Wciągnąć i dolawetowac do serwisu albo do domu. Najwyżej kable do odpalenia. W weekend gdzie sklepy z oponami pozamykane ciekaw jestem jak wygląda pomoc assistance i ile trwa do powrotu pełnego ogniem na drogę.
    Nie znam warunków wszystkich assistance, ale miałem wykupione w kilku firmach w wersji maksymalnej i w żadnym assistance nie przywozi żadnego koła czy opony.
    Jeśli oponę da się naprawić to przyślą mobilny serwis z wulkanizacji albo zabiorą koło do naprawy. Jeśli się nie da naprawić to samochód na lawetę i leci do wulkanizacji, a tam już się dogadujesz odnośnie zakresu naprawy. Jeśli to dzień wolny od pracy to po prostu samochód zostaje na serwisie, a Ty dostajesz zastępczy.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  2. #2542
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Nie znam warunków wszystkich assistance, ale miałem wykupione w kilku firmach w wersji maksymalnej i w żadnym assistance nie przywozi żadnego koła czy opony.
    Jeśli oponę da się naprawić to przyślą mobilny serwis z wulkanizacji albo zabiorą koło do naprawy. Jeśli się nie da naprawić to samochód na lawetę i leci do wulkanizacji, a tam już się dogadujesz odnośnie zakresu naprawy. Jeśli to dzień wolny od pracy to po prostu samochód zostaje na serwisie, a Ty dostajesz zastępczy.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Znam to z autopsji. Piątek wieczorem, problem pod Norymbergą. Serwis przyjechał, ściągnął auto do warsztatu, dali zastępcze w poniedziałek rano zrobią auto, więc zastępcze trzeba oddać. 600km od domu i 400 od celu podróży. Niby jest ubezpieczenie, a nic nie wnosi.

  3. #2543
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Za granicą na szczęście nie miałem okazji korzystać.
    W Polsce zawsze transport samochodu do wskazanego przeze mnie serwisu (nie ważne czy to blisko, czy 400km dalej) i zwrot zastępczego w wskazanym miejscu docelowym.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  4. #2544
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Nie znam warunków wszystkich assistance, ale miałem wykupione w kilku firmach w wersji maksymalnej i w żadnym assistance nie przywozi żadnego koła czy opony.
    Jeśli oponę da się naprawić to przyślą mobilny serwis z wulkanizacji albo zabiorą koło do naprawy. Jeśli się nie da naprawić to samochód na lawetę i leci do wulkanizacji, a tam już się dogadujesz odnośnie zakresu naprawy. Jeśli to dzień wolny od pracy to po prostu samochód zostaje na serwisie, a Ty dostajesz zastępczy.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

    No właśnie , nie takie hop siup. Brzmi fajnie "assistance załatwi" ale ta upierdliwość, stracony czas, zastępczy w przypadku np załadowania dachu itd bez relingów (mialem taką syt ze sportwagonem, na szczęście była castorama blisko i poprzeczki uniwersalne do relingów), brrr. Jasne , jak awaria dobre i to, ale żeby tyle czasu tracić przez flaka zwyklego?
    Koło to koło, 15 min i jazda dalej. Zestawu nie używałem ale zawsze coś .

  5. #2545
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Właśnie w tym rzecz. Bo to nie o mnie chodzi, ale o potencjalnego klienta, który niekoniecznie zna markę.
    Może wystarczy, żeby się przejechał i połknął bakcyla.
    Tego klienta trzeba jakoś przyciągnąć do salonu. Nie zrobi tego rabat, który wchodzi na późniejszym etapie, robi się to ceną najniższej wersji danego modelu...
    Sam zapewne wiesz, jak wiele osób zainteresowało się Giulią dzięki wersji Business.
    Zgadzam się. Cena minimalna jest ważna, targowania nie każdy lubi. W tym roku zacznę nowy leasing ale Giulii ponownie nie kupię. Mam świadomość, że ceny poszły w górę i nie kupię za 120 tys, ale minimum 232 tys nie mam zamiaru płacić za Giulię, mimo że wg. mnie to najładniejszy sedan D na świecie. Są lepsze oferty, np. za mniejszą kasę (licząc 27k doplaty) już całkiem ładna poliftowa Tesla 3 Long Range dual motor 500KM i 4.4 do 100, zasięg 687 wltp. Martwi mnie tylko ładowanie w bloku, ale to kwestia wynajęcia garażu. Giulia Business pali 12 litrów w mieście, a tam 90% jeżdżę, więc zasięg porównywalny A jeśli chodzi o Tonale to gama silników to dramat, najmocniejsza i doposażona PHEV 6.2 do 100 - kosztuje więcej niż większa Tesla Y Performance (3.7 do 100) a więc mająca osiągi lepsze niż Stelvio Q i jej rozmiarów.. A i tak chińczycy wkrótce zamiotą i teslę i alfę (chociaż ta ostatnia sama się zaraz zamiecie)...
    Ostatnio edytowane przez Mix ; 02-03-2024 o 20:30

  6. #2546
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Podajesz ceny cennikowe wiec dlatego Alfa tak słabo wypada. Z Tesli nic nie urwiesz a z Alfy całkiem sporo. Elektryk super sprawa ale jak mieszkasz w bloku to rozważ temat jeszcze raz Do tego pamiętaj, że Tesla nie prowadzi się nawet w połowie tak dobrze jak Giulia. Same osiągi to nie wszystko.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #2547
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Według mnie Y prowadzi lepiej niż Giulia. Mam Giulię już prawie 4 lata, Y jeździłem 2x na jazdach próbnych po godzinie. Ciężar baterii w podłodze sprawia, że auto bardzo pewnie się prowadzi, a uklad kierowniczy jest podobny jak w Giulii, oba genialne, przyjemne. A to wyrywanie rabatów - chociażby były rabaty na 100lecie Polmozbytu, to nie zniwelują nimi różnic rynkowych. Alfa, choć piękna, nie jest wg. mnie tyle warta, zwłaszcza Tonale.

  8. #2548
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Doceniam Teslę jako udanego elektryka ale co do prowadzenia chyba trochę popłynąłeś
    Rozumiem że zachwyciłeś się plusami napędu elektrycznego i nic w tym dziwnego. Elektryczna Giulia ma wyjść już w przyszłym roku , także czasu dużo nie zostało.
    Tesla Y wygląda jak kupa przy Giulii i tego się nie przeskoczy. Zdaje sobie sprawę, że cenę ma rewelacyjną ale cena to nie wszystko.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #2549
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Doceniam Teslę jako udanego elektryka ale co do prowadzenia chyba trochę popłynąłeś
    Rozumiem że zachwyciłeś się plusami napędu elektrycznego i nic w tym dziwnego. Elektryczna Giulia ma wyjść już w przyszłym roku , także czasu dużo nie zostało.
    Tesla Y wygląda jak kupa przy Giulii i tego się nie przeskoczy. Zdaje sobie sprawę, że cenę ma rewelacyjną ale cena to nie wszystko.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Popłynąłem? Gościu, jestem fanem Alfy, która robi wszystko by mnie zniechęcić. Rozumiem, że jezdziłes Y i Giulią? Z opisu widzę Giulietta

  10. #2550
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    . Rozumiem, że jezdziłes Y i Giulią? Z opisu widzę Giulietta
    No tak, to oczywiste,że jeżdzłoi się tylko autami które ma się w opisie.
    No to skoro nie masz w opisie Tesli Y to idąc Twoją logiką można powiedzieć,że nią nie jeżdziłeś?

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory