Strona 258 z 262 PierwszyPierwszy ... 158208248249250251252253254255256257258259260261262 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,571 do 2,580 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2571
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Tak - to konkretny parametr dla konkretnego kierowcy. Czego nie rozumiesz? Albo dobrze czuję się w danym aucie, albo nie? Widać, że to za trudne do ogarnięcia dla ścigantów
    Dla ścigantów może i trudne, nie wiem, musisz jakichś zapytać.

    Ty w ogóle czytasz o czym tu była mowa? -o tym że auto Y _nie może_ się porównywalnie prowadzić jak Giulia .
    Co ma prowadzenie przywoływane przez Żuczka jako kategoria mająca być konkretną i definitywną (auto "xyz" się lepiej prowadzi i już) , już przy jego mglistych granicach znaczenia, do tego jak się Krztsztof czuje w aucie to naprawdę trudno połączyć.

  2. #2572
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Oj, Żuczku, gdybym miał rok temu taką ofertę jak kolega niedawno tu przedstawiał tj. 205tys. za PHEV, to bardzo prawdopodobne, że jeździłbym Tonale. Ale rok temu PHEV nie było, a i rabaty na Tonale nie były jakieś rewelacyjne.
    No i napisałeś konkret, ja też uważam że najbliższą konkurencją dla Tesli Y w gamie Alfy jest Tonale PHEV a nie Giulia. I to konkurencja realna - już zelektryfikowana ale jeszcze niezależna od ograniczeń infrastruktury. Masz w niej plusy elektryfikacji bez żadnych minusów tej technologii. Dla wielu fajny pomost między starą a nowa erą. Nie twierdzę, że Tonale jako samochód jest lepszy od Tesli Y ale dla wielu kierowców będzie bezpieczniejszym wyborem.
    W tygodniu po mieście kręcisz się na prądzie a w weekend ruszasz w trasę słuchając gangu spalinowego silnika. Wg mnie fajna opcja, szkoda tylko że sporo droższa od Tesli Y.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Jakby ciocia miała wąsy itp.

    Wynik to nie wszystko, cena to nie wszystko. Nic nie jest wszystko dlatego dobra jest różnorodność. Z którą tak btw swoim nastawieniem rzekomo-eko walczysz.
    Wracając - cena nieważna , czasy nieważne , można dodawać dalej i zostaje... wiara fanatyzm i uprzedzenia (Alfa to musi się dobrze prowadzić a Amerykaniec to nie i tym podobne. Tu pewne niebezpieczeństwo bo w tych kategoriach Alfa to rdza, kawa co rano w serwisie i tym podobne, jak walczysz z uprzedzeniami to wszystkimi jako nieracjonalny mechanizm a nie wybiórczo)

    .
    Piszę o wrażeniach z jazdy a Ty podajesz wyniki pomiarów i na tej podstawie twierdzisz, że Tesla Y prowadzi się prawie jak Porsche. Tak, śmiem twierdzić, że jesteś w błędzie bo wynik na torze nie oddaje jedynie jakości prowadzenia samochodu, tam liczy się dużo więcej czynników.
    Pewnie są kierowcy którzy stwierdzą, że Tesla prowadzi się bajecznie ale mogę się założyć, że na statystycznej próbie zdecydowana większość opowie się za Giulią w tym aspekcie.
    Kiedyś w Top Gear było porównanie na torze Tesli 3 z Giulią Q. Tesla faktycznie wygrała ale prowadzący Chris Harris wyraźnie podkreślił, że Giulię prowadzi się dużo przyjemniej i ma się nad nią większą kontrolę a na filmie widać, że Tesli przeszkadza nadwaga i ogólnie jest mniej stabilna.
    Wystarczy obejrzeć ten film, żeby zobaczyć na własne oczy, że Tesla pod względem prowadzenia nie ma startu do Giulii.

    https://www.youtube.com/watch?v=h8R7kZGvAUk

  3. #2573
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Dla ścigantów może i trudne, nie wiem, musisz jakichś zapytać.
    Czyżby Twoja 156 2.0 TS 'cup' już poszła na szrot? Przecież Ty każde auto porównujesz do swojej torowej Alfy. Inne odczucia w aucie nie mają przecież żadnego znaczenia jak nie zrywa asfaltu

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ty w ogóle czytasz o czym tu była mowa? -o tym że auto Y _nie może_ się porównywalnie prowadzić jak Giulia .
    Co ma prowadzenie przywoływane przez Żuczka jako kategoria mająca być konkretną i definitywną (auto "xyz" się lepiej prowadzi i już) , już przy jego mglistych granicach znaczenia, do tego jak się Krztsztof czuje w aucie to naprawdę trudno połączyć.
    A Ty w ogóle czytasz na jaki wpis odpowiadasz? Czy ja cokolwiek pisałem o Tesli?

    Jakby Ci to napisać, żeby nie obrazić Twojej inteligencji: dobre, precyzyjne, przewidywalne prowadzenie się auta w różnych warunkach drogowych, a szczególnie w zakrętach, jest dla wielu kierowców synonimem dobrego czucia auta, za kierownicą którego się siedzi. Ktoś inny może to określić "lepszym prowadzeniem", ktoś inny napisze, że auto "dobrze się prowadzi", albo "dobrze się w nim czuje", a Andrzejsr napisze, że to bez znaczenia, bo przecież nie dotyczy Tesli
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #2574
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Dla ścigantów może i trudne, nie wiem, musisz jakichś zapytać.
    Czyżby Twoja 156 2.0 TS 'cup' już poszła na szrot? Przecież Ty każde auto porównujesz do swojej torowej Alfy. Inne odczucia w aucie nie mają przecież żadnego znaczenia jak nie zrywa asfaltu

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ty w ogóle czytasz o czym tu była mowa? -o tym że auto Y _nie może_ się porównywalnie prowadzić jak Giulia .
    Co ma prowadzenie przywoływane przez Żuczka jako kategoria mająca być konkretną i definitywną (auto "xyz" się lepiej prowadzi i już) , już przy jego mglistych granicach znaczenia, do tego jak się Krztsztof czuje w aucie to naprawdę trudno połączyć.
    A Ty w ogóle czytasz na jaki wpis odpowiadasz? Czy ja cokolwiek pisałem o Tesli?

    Jakby Ci to napisać, żeby nie obrazić Twojej inteligencji: dobre, precyzyjne, przewidywalne prowadzenie się auta w różnych warunkach drogowych, a szczególnie w zakrętach, jest dla wielu kierowców synonimem dobrego czucia auta, za kierownicą którego się siedzi. Ktoś inny może to określić "lepszym prowadzeniem", ktoś inny napisze, że auto "dobrze się prowadzi", albo "dobrze się w nim czuje", a Andrzejsr napisze, że to bez znaczenia, bo przecież nie dotyczy Tesli
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #2575
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    ...

    Piszę o wrażeniach z jazdy ...
    Otóż to, to jest coś niemierzalnego i musisz postarać się sobie wyobrazić i się z tym pogodzić - nierównego dla innych osób niż Ty. Jak Krzysztof się czuje w jednym aucie dorbrze w innym nie, a pan Iksiński odwrotnie , znaczy że dobre samopoczucie w aucie jest niemierzalne. Nie ma że "w większości testów" , indywidualny kierowca nie jest średnią z yutuberów. (jakoś się ciśnie nawiązanie do "średnich europejskich przebiegów" i uzasadnianie nimi ułomności pojazdów elektrycznych, tak na marginesie ale mechanizm ten sam) .
    Tak samo niemierzalne są te "wrażenia z jazdy" , już pomijając to że w ruchu ulicznym. Tu jest tyle czynników że nie bez powodu nie powstają tabele z danymi "wrażenia z jazdy"


    A właścieie nie wiem czemu zmieniłeś pojęcie "prowadzenia" na "wrażenia z jazdy"? Użyłeś prowadzenia to się go trzymaj, chcesz uciec od tego bo ono akurat da się przełożyć w sporej części na skuteczność = wyniki ? i sięokaże że oz zgrozo "amerykański " wóz coś może ? że nie tylko Itailia potrafi wypuścić kiosk na kółkach coś potrafiący ? No nie tylko. Z wrażeniami już odlatujemy do strefy "dobrego samopoczucia w kabinie" .

    Dla jasności - nic w tym złego ! sam uważam to za jeden z istotniejszych czynników . Ale nie mieszaj tego prowadzenia z wrażeniami. Bo napisałeś komuś w skrócie - nie kupuj auta które chcesz i Ci pasuje, bo ono się gorzej prowadzi niż Giulia . Może tak, może nie, a może wystarczająco z grubym zapasem i z palcem w d dobrze ?
    To tak jakby mylić sprint od setki z kolorem. Jedno i drugie ważne , ale kupujący może mieć inne wagi do obu przyłożone.


    EDIT :
    @Krzysztof, 156 cup jest lajtowym autkiem szkoleniowym dla dziecka obecnie,m na ITD i dla mnie na starość jak nie będę dawał rady z wymagającymi jak typu tego co mam w podpisie. Tak że powtarzam, mnie nie pytaj o to co uważają ściganci tylko ich.

    Precyzja prowadzenia mówisz.... przewidywalność ... no wg mnie to ich nie mają tylko auta z pourywanymi wahaczami . Co do tesli to dalej nie dotarłeś od czego to się zaczęło , za kolegę Mix się wypowiadał nie będę, dla mnie owo prowadzenie jest na poziomie tych samych ciężkich klocków , ale nie śmiałbym komuś szukającemu auta wielkości i budowy Y proponować Westfielda no bo się jeszcze lepiej prowadzi ( nawiązując do Żuczka linku : https://www.youtube.com/watch?v=JAwNfgvF_Ww ).
    Taki sam absurd proponować tu sedana bo od tego (już ci ułatwię szukanie) się zaczęło.

    Edit 2 bo mogłem zobaczyć link Żuczka teraz - toż tam jest Tesla 3 performance za jakieś 250-280tys a Alfa Q za pod pół miliona. Ja wiem że cena to nie wszystko - jak na oba sobie możesz pozwolić - spoko. Ale czasem trzeba wybrać. W tej pół banki można mieć auta dwa - lepsze uzytkowo i lepsze prowadzeniowo. W tych kwestiach kilka to nie bigamia - nie jest karalne i się na siebie nie obrażą.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 04-03-2024 o 22:17

  6. #2576
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ale nie mieszaj tego prowadzenia z wrażeniami. Bo napisałeś komuś w skrócie - nie kupuj auta które chcesz i Ci pasuje, bo ono się gorzej prowadzi niż Giulia . Może tak, może nie, a może wystarczająco z grubym zapasem i z palcem w d dobrze ?
    To tak jakby mylić sprint od setki z kolorem. Jedno i drugie ważne , ale kupujący może mieć inne wagi do obu przyłożone.
    To prawda, że napisałem że Giulia prowadzi się lepiej bo taki jest fakt. Jeśli zainteresowany Teslą by napisał, że i tak jeździ głównie po mieście, gdzie nie wykorzystuje potencjału Alfy a prowadzenie Tesli jest dla niego wystarczające to sam by mu przyklasnął, bo jak wiesz jestem zwolennikiem elektromobilności. Tak się nie stało więc stanąłem w obronie Alfy, co na tym forum zwykle spotyka się z atakiem wszystkich tych forumowiczów, którzy Alfy nie używają jako głównego samochodu Nawet Ty, uważający elektryki za wymysł szatana przyłączyłeś się do krucjaty

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Edit 2 bo mogłem zobaczyć link Żuczka teraz - toż tam jest Tesla 3 performance za jakieś 250-280tys a Alfa Q za pod pół miliona. Ja wiem że cena to nie wszystko - jak na oba sobie możesz pozwolić - spoko. Ale czasem trzeba wybrać. W tej pół banki można mieć auta dwa - lepsze uzytkowo i lepsze prowadzeniowo. W tych kwestiach kilka to nie bigamia - nie jest karalne i się na siebie nie obrażą.
    Cieszę się, że zacząłeś w końcu doceniać Teslę. Szkoda tylko, że ciągle nie doceniasz Giulii - myślisz, że jak była by tam Veloce 280KM to wiele by zmieniło odnośnie stabilności i wyczucia pojazdu? Oczywiście ze nie, jedynie czas by się mocno pogorszył bo silnik słabszy. Do tego my porównywaliśmy Teslę Y do zwykłej Giulii, co stawia sprawę jeszcze bardziej klarownie.

  7. #2577
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    To prawda, że napisałem że Giulia prowadzi się lepiej bo taki jest fakt. Jeśli zainteresowany Teslą by napisał, że i tak jeździ głównie po mieście,....
    Nie no ... naprawdę żyjesz w jakimś oderwaniu :

    cyt Mix : " Giulia Business pali 12 litrów w mieście, a tam 90% jeżdżę"
    nie napisał wcale też " Według mnie Y prowadzi lepiej niż Giulia. Mam Giulię już prawie 4 lata, Y jeździłem 2x na jazdach próbnych po godzinie."

    Ale Ty wiesz swoje , w tym jakieś brednie ze "zacząłem doceniać teslę" . Doceniam rożne rzeczy, co nie znaczy że sie do wszystkiego czy dla każdego nadają. Czy że mógłbym na nie patrzeć na podjeździe. Ja doceniam i dustera . Wszytko ma swoje zastosowania. Żałość się robi tylko i głupio jak ktoś naciąga w imię fanatyzmu / religii zastosowania do auta (a , nie pojadę dalej bo trzeba ładować, w sumie po co jechać, nie pojadę szybciej bo zasięg spada, itp) czy "staje w obronie" , jaka obrona auta, ludzie, to auto. Ma cechy takie i takie , siakich nie ma , można to opisać ale co tam bronić.
    Pisze Ci człowiek w skrócie " alfa pojechała z ceną nieadekwatną do produktu jaki potrzenuję, są inne, tego kwiau pół światu, o znalazłem lepszy dla mnie" . A Ty mu piszesz że znalazł gorszy i mimo ubogiej oferty Alfy powinie na nią 200tys plus wyadać bo... to Alfa i tyle.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 05-03-2024 o 12:00

  8. #2578
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Przeoczyłem fragment o 90% procentach w mieście, w takiej sytuacji faktycznie elektryk ma największy sens. Przyznaję Ci w tym rację i cieszę się że przekonujesz się do elektryków.
    Przy takiej jeździe trudno tez w pełni ocenić walory trakcyjne wozu i Tesla będzie aż nadto.
    Mam nadzieje, że Alfa szybko wypuści planowane modele elektryczne i zatrzyma odpływ użytkowników zainteresowanych bezemisyjnymi rodzajami napędu.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #2579
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Mam nadzieje, że Alfa szybko wypuści planowane modele elektryczne i zatrzyma odpływ użytkowników zainteresowanych bezemisyjnymi rodzajami napędu.
    A ja mam nadzieję, że jednocześnie nie zaprzepaszczą pięknej historii wyjątkowych silników i aut, i zrobią jeszcze przed 2035 piękne, osiągalne dla zwykłych ludzi auto z prawdziwym, charakternym silnikiem pod maską, prowadzące się jak na Alfę przystało
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #2580
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Hehe " odpływ użytkowników zainteresowanych bezemisyjnymi rodzajami napędu"

    Zainteresowanych dobre tak z własnej nieprzymuszonej woli zainteresowanych jasne. Odpływy z masy prawdziwych powodów Cię nie martwią .
    (do przegapień przyczyniają się często klapki na oczach i fanatryzm, taka dygresja)

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory