Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #2761
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    UPORZĄDKOWANY ŚWIAT. Śpimy, ładujemy, nie kupujemy))

    Czas na dłuższy relaks chyba.
    Domorosłe dyktatorki nie rozumieją, że sobie też kaganiec zakładają. Może to kwestia ubogich doświadczeń życiowych. Masz rację, pora odpocząć od tych "idei" i "faktów".
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  2. #2762
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Ja rozumiem, prima aprilis, te sprawy. Ale może przestań pisać te bzdury. Podstawowym problemem jest właśnie przepustowość miejsc ładowania. Noc niczego nie rozwiązuje, bo nie każdy prowadzi życie od ekierki zaplanowane, jak najwyraźniej Ty to robisz. A co do mieszkańców bloków, ktòrzy nowych samochodów nie kupują - brak słów.

    Wy macie już dyktatorskie zapędy. Słyszeliśmy już, że tacy jak ja nie powinni mieć dzieci. Wiemy, że marzy się Wam gospodarka niedoborów, w której nie każdy musi mieć samochód. Kochacie wręcz wszelkie formy opodatkowania niepokornych. Co jeszcze? Może godziny policyjne, żeby udowodnić wyższość Waszych idei? Bo purzundny obywajtel to w nocy śpi a jego elektryk się ładuje. Tylko zboczeńcy, złodzieje i pijacy kombinują po nocach.
    Ja już odpuściłem ten wątek, ale jak czyta się takie wypierdy, że ludzie w blokach nie kupują przecież nowych samochodów, albo, jak nie będzie miejsca to się przecież podjedzie gdzieś tam i spędzi 40 minut, to mnie coś trafia. No przecież, tak jak mówisz, każdy tankuje tylko pod domem i w nocy, ja pierdole, ręce opadają

  3. #2763
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,557

    Domyślnie

    Taka ciekawostka z Kanady:

    "W badaniu przeprowadzonym przez Kanadyjskie Stowarzyszenie Motoryzacyjne (CAA) wzięło udział ponad 16 000 właścicieli pojazdów na prąd. Ankieta obejmowała kilka obszarów, w tym doświadczenia z użytkowaniem aut elektrycznych w niskich temperaturach oraz degradacją baterii.

    (...)

    Ponadto wielu kierowców nie czuje się komfortowo w swoich samochodach elektrycznych przy podróżowaniu na dalekich dystansach. W ten sposób odpowiedziało 36% ankietowanych. Z kolei 67% z nich nadal posiada drugi samochód – spalinowy, z którego korzysta do poruszania się w dalekich trasach."

    https://magazynauto.pl/wiadomosci/az...dania,aid,3006

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  4. #2764
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,226

    Domyślnie

    Adam Kornacki chyba nas czyta
    https://www.youtube.com/watch?v=PPJXNU1EuAg

  5. #2765
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No przecież, tak jak mówisz, każdy tankuje tylko pod domem i w nocy, ja pierdole, ręce opadają
    Ładowanie w nocy przytoczone było w przypadku swojego garażu i prądu, w przypadku płatnych słupków ładujesz kilka godzin w maksie i zwalniasz miejsce. Mając taki słupek na swoim parkingu nie musisz przecież zawsze ładować baterie do pełna.
    Dziwne, że nie opadają Ci ręce jak widzisz ile kasy wydajesz na paliwo, żeby przejechać 100km po mieście, albo jak jedziesz za dieslem z lejącymi wtryskami i musisz zamykać obieg powietrza bo smród spalin dociera do Twoich płuc.

  6. #2766
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    .,.. w przypadku płatnych słupków ładujesz kilka godzin w maksie i zwalniasz miejsce. ..
    Zaraz, czyli jak Ty to robisz? - wracasz skądś do mieszkania w bloku. Nie wracasz tam, tylko krążysz "tu wpisz ile czasu....." z apką przed oczami aby znaleźć wolne miejce ładowania najlbiższe swojemu mieszkaniu/ Podpinasz i z buta idziesz do mieszkanka. "tu wpisz ile czasu / jak daleko" . Ustawiasz przypomnienie / alarm w telefonie aby w odpowiednim momencie ubrać się (płółroku jest zimno) i drałować znów do owego słupka "ile czasu ...." odpiąć się, odjechać, krążyć po okolicy za wolnym miejscem parkingowym, zaparkować i w końcu dotrzeć do mieszkania nie mając nic z tyłu głowy "do zrobienia" .
    Super.

    Jakie opadające ręce płacąc za paliwo? (naprawdę nie znasz cen elektryków? ) jakie lejące wtryski?

  7. #2767
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

  8. #2768
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Zaraz, czyli jak Ty to robisz? - wracasz skądś do mieszkania w bloku. Nie wracasz tam, tylko krążysz "tu wpisz ile czasu....." z apką przed oczami aby znaleźć wolne miejce ładowania najlbiższe swojemu mieszkaniu/ Podpinasz i z buta idziesz do mieszkanka. "tu wpisz ile czasu / jak daleko" .
    Sprawdzasz słupki pod swoim blokiem, ewentualnie sąsiednim i tam ładujesz. Jak zajęte to próbujesz kolejnego dnia, elektryk zużywa mało prądu w mieście więc zasięg spada powoli (odwrotnie jak w benzynie). Co za problem, że raz na tydzień musisz go póżniej odpiąć, przecież w benzynie na stację też trzeba jechać zamiast wrócić bezpośrednio do domu. Szukasz problemu gdzie go nie ma.
    Problemem są za to wysokie koszty jazdy w mieście mocnym samochodem benzynowymi oraz jakość powietrza w naszych miastach.

  9. #2769
    Użytkownik Świeżak Avatar maurize
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Sprawdzasz słupki pod swoim blokiem, ewentualnie sąsiednim i tam ładujesz. Jak zajęte to próbujesz kolejnego dnia, elektryk zużywa mało prądu w mieście więc zasięg spada powoli (odwrotnie jak w benzynie). Co za problem, że raz na tydzień musisz go póżniej odpiąć, przecież w benzynie na stację też trzeba jechać zamiast wrócić bezpośrednio do domu. Szukasz problemu gdzie go nie ma.
    Problemem są za to wysokie koszty jazdy w mieście mocnym samochodem benzynowymi oraz jakość powietrza w naszych miastach.
    Tankowania się tak rzadko robi, że można z dużym wyprzedzeniem zaplanować, żeby było po drodze, a nie koniecznie, że już trzeba. Jak nie tego dnia to w następnym, albo jeszcze następnym. Nawet jak na stacji jest kolejka to szybko schodzi, bo tankowanie trwa krótko.
    Cały czas nie widzę logistycznie jak to zrobić gdy nagle większość aut ma być na prąd. Teraz jest fajnie, bo elektryków jest może 1%, a jak ich będzie 60%?
    Już to widzę jak ktoś musi jechać "gdzieś tam" żeby podpiąć się do ładowarki. Albo czeka 40 min na miejscu podczas ładowania, albo musi odebrać naładowane auto za 40 min, bo przecież następne auto czeka w kolejce.
    Zaczną się bitwy pod ładowarkami.

    Pojemność energetyczna ropy/benzyny jest kilkadziesiąt razy większa niż w tej samej objętości baterii. Tutaj jest jeszcze bardzo daleka droga przed elektrykami.

  10. #2770
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Sprawdzasz słupki...
    Ja ? ja na pewno nie. Pytałem jak Ty to robisz. Bo piszesz w czasie teraźniejszym , wiec czytający rozumie że to tak aktualnie właśnie robisz tak ? czy nie robisz tylko teoretyzujesz ?

    Tak, to problem szukać slupków. Podjechać na stację żaden przy tym, bo są co kawałek przy drodze i po drodze, bez szukania. Bez zostawiania auta tam, bez wracania po niego za kilka godzin, piątek, świątek, dzien, noc , świt .

    Tankuje się (ja i nie tylko) _bez planowania _tej czynnosci. Ładuje z tego co opisujesz jak sam robisz - z planowaniem i podporządkowaniem życia pojazdowi na baterie.

    Jakość powietrza - zależy od miasta, ja nie narzekam. Koszty benzyny to problem ? przy koszcie najtańszego auta na baterię 108tys zł, z zasięgiem 90km, tandetnie wykonanego i wyposażonego ? przy cenie "kompakta" 300 tys zł ? to koszt benzyny jest problemem ? bez jaj. Ile po tym mieście by trzeba się przeturlać żeby przebieg jakkolwiek istotny zrobić.
    Wygoda kosztuje, owszem nikt nie zaprzecza. Ale dlaczego ustawowo mamy mieć odebraną możliwość zapłaty za wygodę , użytkowość, funkcjonalność i uniwersalność w postaci auta spalinowego, wobec elektrycznego potrafiącego ułamek tego co spalinowe? dla jak to Krzyk wyzej nazwal "ekierkowców" ? ich, jak wszelkich zaburzeń jest niewielki procent w populacji.

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory