Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Demontaż AirBag wymiana przycisków kierownicy instalacja Blue&Me

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    60

    Domyślnie Demontaż AirBag wymiana przycisków kierownicy instalacja Blue&Me

    Cześć,
    Mam pytanie, od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem instalacji Blue&Me w mojej Julce. Namierzyłem już moduł rozpoznałem połączenia i wydaje mi sie, że coś z tego może być. Niestety zbagatelizowałem sprawę przycisków w kierownicy, myślałem, że to ostatnia pierdoła a okazało się, że chyba trzeba będzie demontować poduszkę powietrzną. Czy ktoś z was ma wiedzę, jak wymienić te przyciski ? Czy te z Blue&Me wejdą w miejsce podstawowych ? No i czy jest jakiś patent na zdemontowanie AirBag bez przebijania kierownicy ? Gdzieś w sieci widziałem, że podobno w Grande Punto jest taka opcja po zdjęciu obudowy kolumny. Czy jest to możliwe w Julce w warunkach domowych ?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    514

    Domyślnie

    Nie da się bez przebijania, ja po kilku próbach grzebania śrubokrętem w kierownicy poddałem się i oddałem auto do ASO w celu zdjęcia poduszki (50 pln). Potem sam demontaż plastików z przyciskami i ich wymiana to pikuś.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar esati
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Julka QV
    Postów
    41

    Domyślnie

    Musisz przebić kierownicę. Od spodu masz zaznaczone fabrycznie dwa punkty gdzie wbijasz śrubokręt pionowo. Zrób sobie zdjęcie przed przebiciem aby później nikt Ci nie zarzucił że miałeś wystrzeloną poduszkę

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	demontaz-kierownicy.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	55.6 KB
ID:	272502
    Ostatnio edytowane przez esati ; 07-09-2020 o 17:50

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    60

    Domyślnie

    Kurcze no właśnie dziś sie do tego dobierałem i faktycznie niema innej opcji niż przebicie kierownicy. No nic chyba będę musiał przebić albo udać się do ASO, Piotrek 1983 w którym ASO Ci to robili ? Montowałeś B&M ? Napotkałeś jeszcze jakies inne problemy ?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    60

    Domyślnie

    A jeszcze pytanie do użytkowników B&M w Julce, istnieje możliwość uruchomienia systemu nie używając przycisków w kierownicy ? Pytam bo może zostawie sobie to faktycznie na koniec i najpierw zainstaluję pozostałe elementy, a gdy już wszystko będzie hulać wezmę sie za kierownicę.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    514

    Domyślnie

    Cytat Napisał maanieek112 Zobacz post
    Kurcze no właśnie dziś sie do tego dobierałem i faktycznie niema innej opcji niż przebicie kierownicy. No nic chyba będę musiał przebić albo udać się do ASO, Piotrek 1983 w którym ASO Ci to robili ? Montowałeś B&M ? Napotkałeś jeszcze jakies inne problemy ?
    Automobile Torino Kraków na Zakopiańskiej. Ja ściągałem poduszkę ze względu na uszkodzenie plastiku trzymającego przyciski, musiałem go wymienić, a bez demontażu poduszki się nie da.

Podobne wątki

  1. regeneracja przycisków na kierownicy
    Utworzone przez areyoufine w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 12-06-2021, 13:03
  2. [Giulietta] Problem ze sterowaniem radia za pomocą przycisków z kierownicy
    Utworzone przez Adassk w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-05-2020, 19:57
  3. Demontaż przycisków sterowania radiem (156,147,166) - jak?
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 22:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory