Strona 46 z 54 PierwszyPierwszy ... 36373839404142434445464748495051525354 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 460 z 537

Temat: MULTIAIR - alfa giulia ,stelvio 2.0 benzyna - rady , sugestie

  1. #451
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvito Zobacz post
    No to Twój przypadek raczej nie potwierdza teorii ASO, że problemy z MA to efekt zbyt rzadkich wymian oleju Ale druga ich teoria mogłaby być wsparta: obciążenie zimnego silnika.. - myślę o tych wyjazdach z podziemnego garażu..
    Moja siostra mieszkała parę ładnych lat w Turynie... i podobno podziemne hale garażowe to tam rzadkość.. Może konstruktor silnika nie brał tego pod uwagę..
    Raczej nie, u mnie feler zalacza sie jeszcze przed wyjazdem z garazu po odcieciu ssania. Dlatego tez jak mam chwile czasu, to przed ruszeniem z miejsca czekam i obserwuje co sie stanie. Niestety da sie zaobserwowac, ze algorytm kontroli ssania nie jest liniowy w moim Stelvio. Czasami schodzi z obrotami za szybko i zaraz musi wrocic z powrotem po kilju szarpnieciach buda (ekologia?)
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  2. #452
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    271

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Raczej nie, u mnie feler zalacza sie jeszcze przed wyjazdem z garazu po odcieciu ssania. Dlatego tez jak mam chwile czasu, to przed ruszeniem z miejsca czekam i obserwuje co sie stanie. Niestety da sie zaobserwowac, ze algorytm kontroli ssania nie jest liniowy w moim Stelvio. Czasami schodzi z obrotami za szybko i zaraz musi wrocic z powrotem po kilju szarpnieciach buda (ekologia?)
    Miałem na myśli, przyczyny zbyt szybkiego zużycia się elementów Multiair wg. opowieści mechaników. A nie objawy, czy wywołanie tych objawów..
    Ale te wszystkie opowieści toną we mgle niepewności i magii

  3. #453
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GTV 2.0 TS
    Postów
    55

    Domyślnie

    Wyczytałem w dokumentacji do oleju Selenia Digitec, że jest dopasowany do silnika 2.0 MAir. To samo pisze producent w instrukcji. Będę wymieniać niedługo olej i myślę o Motul Eco-Clean, ktoś wspominał o Millersie, raz zalałem to jeszcze w starym silniku Liqui Moly Top Tec 4310. Co radzicie, czy lać Selenię dla bezpieczeństwa MAir czy wlać coś, o nawet lepszej specyfikacji, ale od innego producenta?

  4. #454
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2021
    Mieszka w
    EL
    Auto
    AR GIULIA VELOCE Ti
    Postów
    45

    Domyślnie

    Ja będę szukał jakiegoś oleju z API SP , C2, 0W30 . Kilka nowych produktów pojawiło się w ostatnich miesiącach z taką specyfikacją jak Castrol, Valvo, Fuchs i inne.
    Można spróbować nowego. W moim serwisie nie lali selenii tylko shell API SN ,C2/C3, 0W30.

  5. #455
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    U mnie w ASO też leją Shell zamiast Digiteka.

  6. #456
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Stelvio 2.0
    Postów
    1

    Domyślnie Słynne to są filterki

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    słynny 4- ty cylinder wg mechaników za słabe odprowadzanie ciepła. do tego dochodzą pęknięcia tłoka nr 4. jak na razie na 6 znanych mi uszkodzeń 6 dotyczyło 4 cylindra i ciągle to samo albo sama tuleja albo tłok.
    Mechanik znalazł skutek a nie przyczynę, jeżeli jest nie właściwe chłodzenie-może oznaczać to również problem z multiairem i filtrem bo olej krąży- jeżeli arterie są zatkane może olej nie docierać tam gdzie powinien. Tym bardziej przy takim przebiegu zapchany opiłkami filtr może dawać takie oznaki. A wystarczyło po 1tkm zrobić olej, potem po 5 tkm i byłby najprawdopodobniej problem z głowy.

  7. #457
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    ja rowniez wlewam ok 0,5 l wiecej oliwy po powrocie z aso, kilka razy chcialem zeby dolali mi na miejscu to odmówili, wg ksiazki i tyle gadki. Zaciekawilo mnie to zmiejszenie spalania po wymianie ma, nie jezdze oszczednie Alfa, ale probowalem jechac tak zeby jak najmniej spalila to nigdy ponizej 10 l nie zszedlem, a umiem eko driving. W tamtym roku kilka razy zdazylo sie wypadanie zaplonu, ustalo jak zamienilem cewki miejscami.., nie wrocilo

  8. #458
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,248

    Domyślnie

    No, a z ciekawostek na ostatniej wizycie w ASO usłyszałem od sprzedawcy, że Alfy po ostatnim lifcie rzekomo palą po 2l/100 mniej. Tak im wychodzi na obserwacji testówek które wypożyczają ludziom na próbne jazdy. Jeśli to prawda to co mogli zmienić?? Kwestia jakiegoś firmware'u czy może np jakiś ulepszony MA?? Jak masz dostęp do manuali to może mógłbyś spróbować pogmerać za jakąś różnicą między przed i polifcie. Oczywiście wiem, że to z lekka syzyfowa robota...

  9. #459
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Igor15799 Zobacz post
    Ja będę szukał jakiegoś oleju z API SP , C2, 0W30.
    Dla zasady czy z innego powodu? Digitek ma dobry skład (hc+pao+estry, sporo molibdenu i boru, dobrze znosi trudy pracy na rozsądnym interwale - metale zużyciowe na bardzo niskim poziomie, rzędu 7ppm w/g moich analiz oleju). Digitek ma tylko jedną wadę, jest drogi i ch... dostępny.

    Cytat Napisał Igor15799 Zobacz post
    W moim serwisie nie lali selenii tylko shell API SN ,C2/C3, 0W30.
    Odważnie. IIRC, tylko Digitek ma aprobatę, a Shell jedynie ją spełnia. Można napisać do Shella z prosbą o dokument stwierdzający aprobatę. Jest to kartka papieru A4 z danymi odnośnie oleju, czasu trwania aprobaty, kilka podpisów etc. Prosiłem o taki dla normy producenckiej RN17 FE, dostałem bez problemu

    Cytat Napisał JohnieBB Zobacz post
    Mechanik znalazł skutek a nie przyczynę, jeżeli jest nie właściwe chłodzenie-może oznaczać to również problem z multiairem i filtrem bo olej krąży- jeżeli arterie są zatkane może olej nie docierać tam gdzie powinien.
    Jeżeli to to, może być elektrozawór padnięty, a na to olej nie pomoże. Ja miałem wymieniony MA na gwarancji, bez objawów niepoprawnego działania a na podstawie błędu zalogowanego (nieaktywnego) na III cylindrze (niesławny III cylinder, skoro IV jest sławny? ) Nie specjalnie zauważyłem jakąś różnicę w przed czy po. Jeździ z przytupem jak jeździł...

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    No, a z ciekawostek na ostatniej wizycie w ASO usłyszałem od sprzedawcy, że Alfy po ostatnim lifcie rzekomo palą po 2l/100 mniej.
    Ah, chcę to!!! Moja będzie palić wtedy 6l. Na pohybel LPG

  10. #460
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Ah, chcę to!!! Moja będzie palić wtedy 6l. Na pohybel LPG
    Nie wiem jak to robisz :⁠-⁠(. Ja po mieście w 10 się nie mieszczę a wcale jakoś nie szarżuje (przynajmniej w mojej opinii :⁠-⁠) ).
    Więc tym bardziej bym chciał, to kurde z grubsza 20% różnicy !

Podobne wątki

  1. [Giulia] Pas przedni alfa giulia veloce
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-02-2023, 20:10
  2. Uszkodzona Alfa giulia Q - rady, sugestie
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 30-01-2021, 16:43
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory