Strona 49 z 54 PierwszyPierwszy ... 39404142434445464748495051525354 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 537

Temat: MULTIAIR - alfa giulia ,stelvio 2.0 benzyna - rady , sugestie

  1. #481
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chacal Zobacz post
    Tzn. Stosujesz oba jednocześnie?


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    Ostatnio tak po konsultacji z Wojtkiem z atchoil.pl. wczesniej lalem jaki akurat miałem raz 9100 innym razem 9200v2, leje do wszystkich aut obecnych i poprzednich
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #482
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał lisu7 Zobacz post
    Amsoil bardzo dobry olej tylko te hamerykańskie pojemności������ To na następną zmianę wleci repsol 5w30/50 zobaczymy co szpece od olei doradzą.
    Ja konsultowałem z forumowym kolega toma. jego sklep to czarnepaliwo.pl . Biorę też u niego filtry oleju amsoil i dodatki archoil do oleju, ten sam zestaw co epsonix.
    Ostatnio edytowane przez bronek90 ; 25-02-2024 o 19:40

  3. #483
    Użytkownik Świeżak Avatar lisu7
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Giulia Q4 Veloce Swiss
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    Ja konsultowałem z forumowym kolega toma. jego sklep to czarnepaliwo.pl . Biorę też u niego filtry oleju amsoil i dodatki archoil do oleju, ten sam zestaw co epsonix.
    Dzięki, napewno napisze do niego i chłopaków na oilclubie i zobaczę co doradzą.

  4. #484
    Użytkownik Świeżak Avatar Kubster
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Obecnie MY19 Giulia Super 200 KM, wcześniej GT 1.9 JTD
    Postów
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    Ja konsultowałem z forumowym kolega toma. jego sklep to czarnepaliwo.pl . Biorę też u niego filtry oleju amsoil i dodatki archoil do oleju, ten sam zestaw co epsonix.
    To zależy czy czy auto ma GPF czy nie. Jeżeli jest, to kolega Toma radzi Ravenol 5W30 DXG, ze względu na niższą popiołowość niż Amsoil. Leję DXG i jestem bardzo zadowolony. Dolewka oleju do poziomu 5,4 l też dużo pomaga. Ktoś już o tym pisał tu na forum.

  5. #485
    Użytkownik Świeżak Avatar lisu7
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Giulia Q4 Veloce Swiss
    Postów
    62

    Domyślnie

    Ale mówisz o 5.4l na mesie czy 5.4 fizycznie? U mnie wlane 5.2l a pokazuje 5.05l.
    Widziałem badanie labo DXG i amsoila i to są bliźniacze oleje praktycznie jakby ktoś rozważał zakup któregoś z tych.
    Ostatnio edytowane przez lisu7 ; 06-03-2024 o 16:32

  6. #486
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kubster Zobacz post
    To zależy czy czy auto ma GPF czy nie. Jeżeli jest, to kolega Toma radzi Ravenol 5W30 DXG, ze względu na niższą popiołowość niż Amsoil. Leję DXG i jestem bardzo zadowolony. Dolewka oleju do poziomu 5,4 l też dużo pomaga. Ktoś już o tym pisał tu na forum.
    Mam bez gpf, stąd amsoil

  7. #487
    Użytkownik Świeżak Avatar Kubster
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Obecnie MY19 Giulia Super 200 KM, wcześniej GT 1.9 JTD
    Postów
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał lisu7 Zobacz post
    Ale mówisz o 5.4l na mesie czy 5.4 fizycznie? U mnie wlane 5.2l a pokazuje 5.05l.
    Widziałem badanie labo DXG i amsoila i to są bliźniacze oleje praktycznie jakby ktoś rozważał zakup któregoś z tych.
    Po wymianie oleju w ASO dolewam 200 ml. Zwykle wychodzi to fizycznie ok. 5,4 l w całości. MESem nie sprawdzałem.

  8. #488
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Najważniejsze jest to , aby jeszcze tą wymianę oleju zrobić prawidłowo

    1. WYMIENIAMY OLEJ
    2. ZMIENIAMY W MESa - "Oil change"
    3. NIE ZAPOMINAMY O sekcji/komponencie "Engine"

  9. #489
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    mes ma j.polski

  10. #490
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał lisu7 Zobacz post
    Widziałem badanie labo DXG i amsoila i to są bliźniacze oleje praktycznie jakby ktoś rozważał zakup któregoś z tych.
    To nie są bliźniacze oleje i nie w każdej aplikacji można stosować je zamiennie.

    Cytat Napisał Kubster Zobacz post
    To zależy czy czy auto ma GPF czy nie. Jeżeli jest, to kolega Toma radzi Ravenol 5W30 DXG, ze względu na niższą popiołowość niż Amsoil. Leję DXG i jestem bardzo zadowolony. Dolewka oleju do poziomu 5,4 l też dużo pomaga. Ktoś już o tym pisał tu na forum.
    Cieszę się, że ktoś to zapamiętał, bo dostaję wiele wiadomości od czytelników forum, którym ta kwestia umyka.

    2.0 GME bez GPF Amsoil Signature Series 5w30 / Ravenol DXG 5w30
    2.0 GME z GPF Ravenol DXG 5w30

    Jeśli ktoś natomiast nie wie, nie rozumie, nie chce tracić czasu na rozmyślanie to najlepszym rozwiązaniem jest trzymanie się rekomendacji z instrukcji obsługi tj. 0w30 Fiat 9.55535-GS1 np. Ravenol FES 0w30.

    Do olejów o wysokiej lepkości jestem sceptyczny z uwagi na zimny rozruch silnika. Wspomniane Liqui Moly 5w50 ma w temp. 40'C niemal dwukrotnie wyższą lepkość kinematyczną niż proponowany przeze mnie Ravenol DXG 5w30. Oleju silnikowego nie można rozpatrywać tylko z punktu widzenia jazdy pełnym gazem.

    Mam sprawdzone, że przy odkręconej na przynajmniej godzinę śrubie spustowej wchodzi 5,35 l do poziomu maksimum.

    Cytat Napisał Karol1 Zobacz post
    Najważniejsze jest to , aby jeszcze tą wymianę oleju zrobić prawidłowo

    1. WYMIENIAMY OLEJ
    2. ZMIENIAMY W MESa - "Oil change"
    3. NIE ZAPOMINAMY O sekcji/komponencie "Engine"
    Tu jest moim zdaniem sedno sprawy. Niejednokrotnie jest tak, że olej wymienia jakiś znajomy mechanik. Nie ma właściwego interfejsu, nie ma w ogóle świadomości, że są jakieś procedury do przeprowadzenia etc.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Pas przedni alfa giulia veloce
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-02-2023, 20:10
  2. Uszkodzona Alfa giulia Q - rady, sugestie
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 30-01-2021, 16:43
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory