Strona 50 z 54 PierwszyPierwszy ... 404142434445464748495051525354 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 537

Temat: MULTIAIR - alfa giulia ,stelvio 2.0 benzyna - rady , sugestie

  1. #491
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Karpacz
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 Jtdm 2006
    Postów
    26

    Domyślnie

    Witajcie, niestety Stelvio, które jest w mojej rodzinie zaczął trapić problem. Otóż od ok 2 miesięcy po nocnym (raczej nocno-dziennym bo auto zazwyczaj stoi 20h w garażu) postoju zaczęło się pojawiać po odpaleniu telepanie autem, terkotanie z silnika i niezdolność do jazdy. Początkowo było to kilka sekund. Teraz dochodzi do ok 3 minut. W czasie jak się to dzieje silnik jest na tyle słaby, że nie da się z garażu wyjechać bo chce gasnąć. Wyrzucenie na N stabilizuje pracę silnika. Z czasem jak dźwięk dobiegający z silnika ucichnie można normalnie jechać. Wymieniłem świece, bez poprawy. Zrobiłem też lekką dolewkę oleju, bo było poniżej środka stanu i tu nastąpiła ok tygodniowa cisza aż do dzisiaj. Z tym, że w tym czasie było o wiele cieplej niż wcześniej. Olej będę i tak zmieniać na dniach bo mimo że ten ma zrobione ok 6 tyś to strasznie śmierdzi benzyną. MES nie widzi żadnych błędów, nie zapala się żaden CHECK. Auto z 2019 roku, 200KM, przebiegu 36tyś. Do ubiegłego roku serwisowane w ASO we Wrocławiu. Wymiana oleju w ubiegłym roku zrobiona poza ASO (wykup auta) bez kasowania przebiegu. Teraz wymienię tak jak powinno być. Potem chcę zalać preparat do czyszczenia wtrysków. Przeczytałem cały ten wątek i nigdzie nie znalazłem, aby ktoś opisywał taki problem ze słabnięciem auta. Co poza MA może jeszcze to powodować? Wspomniane wtryski? Rozrząd?
    Ewentualnie kogo polecacie żeby oddać auto na diagnostykę i naprawę w dolnośląskim?

  2. #492
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,004

    Domyślnie

    Jedz do Shopefi w Legnicy @Teddy84
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #493
    Użytkownik Świeżak Avatar Brt
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RIO
    Auto
    Stelvio 2.0 280 - były:159 SW 1.9 16V JTDm Q i 156 SW 1.9 16V
    Postów
    232

    Domyślnie

    Shopefi Legnica - polecam . A przyczyną mogą być też świece. U mnie wymiana na nowe pomogła przy podobnych objawach (gdy auto stało na zewnątrz w temperaturach "zimowych" czasem nierówno pracowało po odpaleniu)
    Pozdrawiam - Brt

  4. #494
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Karpacz
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 Jtdm 2006
    Postów
    26

    Domyślnie

    Świece wymieniłem w pierwszej kolejności. Ok, dzięki za namiary na warsztat. Jak wtryski czyszczenie wtrysków nie pomoże to będę się z nimi kontaktował.

    Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

  5. #495
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    39tkm i 4 lata ile razy wymieniany olej? pewnie 2 no to teraz nawet szamańskie zaklęcia nie pomogą- padł MA załatwiony syfem z oleju i tyle- reszta to tylko narobisz sobie kosztów. może być iż przy dobrym układzie padły świece które tak naprawdę powinny być wymieniane max co 30 tkm. pamiętaj NGK tylko OE - jest wiele podróbek.
    no i do tego odznacz mu wymianę oleju w sterowniku silnika bo pewnie tego nikt nie robił.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 12-04-2024 o 13:38

  6. #496
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2020
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    Stelvio 2.0/280 2021, Giulia 2.0/200 2021
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał kondi87 Zobacz post
    Witajcie, niestety Stelvio, które jest w mojej rodzinie zaczął trapić problem. Otóż od ok 2 miesięcy po nocnym (raczej nocno-dziennym bo auto zazwyczaj stoi 20h w garażu) postoju zaczęło się pojawiać po odpaleniu telepanie autem, terkotanie z silnika i niezdolność do jazdy. Początkowo było to kilka sekund. Teraz dochodzi do ok 3 minut. W czasie jak się to dzieje silnik jest na tyle słaby, że nie da się z garażu wyjechać bo chce gasnąć. Wyrzucenie na N stabilizuje pracę silnika. Z czasem jak dźwięk dobiegający z silnika ucichnie można normalnie jechać. Wymieniłem świece, bez poprawy. Zrobiłem też lekką dolewkę oleju, bo było poniżej środka stanu i tu nastąpiła ok tygodniowa cisza aż do dzisiaj. Z tym, że w tym czasie było o wiele cieplej niż wcześniej. Olej będę i tak zmieniać na dniach bo mimo że ten ma zrobione ok 6 tyś to strasznie śmierdzi benzyną. MES nie widzi żadnych błędów, nie zapala się żaden CHECK. Auto z 2019 roku, 200KM, przebiegu 36tyś. Do ubiegłego roku serwisowane w ASO we Wrocławiu. Wymiana oleju w ubiegłym roku zrobiona poza ASO (wykup auta) bez kasowania przebiegu. Teraz wymienię tak jak powinno być. Potem chcę zalać preparat do czyszczenia wtrysków. Przeczytałem cały ten wątek i nigdzie nie znalazłem, aby ktoś opisywał taki problem ze słabnięciem auta. Co poza MA może jeszcze to powodować? Wspomniane wtryski? Rozrząd?
    Ewentualnie kogo polecacie żeby oddać auto na diagnostykę i naprawę w dolnośląskim?
    Wymień olej w ASO, ale takim "z tradycjami", gdzie wiedzą jak to się prawidłowo robi. Raz wymieniłem w ASO, ale takim nowo powstałym i objaw był podobny.
    Na pewno po wymianie oleju poziom musi wskazywać max. Poza tym Ci, którzy się znają powiedzieli mi, że poprzednicy mogli uruchomić silnik, sprawdzić poziom a następnie zrobić dolewkę i w ten sposób "dostało się powietrze do MA", co może dawać właśnie takie objawy (zawsze rano). Po podłączeniu komputera również nie mogli znaleźć żadnych błędów.
    Po "prawidłowej" wymianie oleju wszystko gra i buczy.

  7. #497
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    To że dolewki są zabronione?!

  8. #498
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał AR_Fan Zobacz post
    Wymień olej w ASO, ale takim "z tradycjami", gdzie wiedzą jak to się prawidłowo robi. Raz wymieniłem w ASO, ale takim nowo powstałym i objaw był podobny.
    Na pewno po wymianie oleju poziom musi wskazywać max. Poza tym Ci, którzy się znają powiedzieli mi, że poprzednicy mogli uruchomić silnik, sprawdzić poziom a następnie zrobić dolewkę i w ten sposób "dostało się powietrze do MA", co może dawać właśnie takie objawy (zawsze rano). Po podłączeniu komputera również nie mogli znaleźć żadnych błędów.
    Po "prawidłowej" wymianie oleju wszystko gra i buczy.
    kolejna "teoria"
    żeby cokolwiek zapowietrzyć musiałbyś wlać zamiast 5 litry ze 2 litry oleju a i myślę ze do zapowietrzenia by nie doszło z uwagi na wcześniejsze zatarcie.

  9. #499
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2020
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    Stelvio 2.0/280 2021, Giulia 2.0/200 2021
    Postów
    39

    Domyślnie

    Stwierdzenie o "dolewce" było spekulacją ASO na temat możliwych przyczyn.
    Faktem jest jednak to, że sposób wymiany oleju ma znaczenie i jeden sposób może powodować problemy, a inny sposób - nie (oczywiście nie wiadomo, czym oba sposoby się różnią).

  10. #500
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Człowiek całe życie się dowiaduje o jakichś magiach...
    Jaki niby może być sposób wymiany oleju? Albo odsys od góry albo spust na dół. Pierwszy odpada bo po co by było wymieniać korek spustowy. Jakieś chyba bzdurne wymysły jak mówi Dareek.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Pas przedni alfa giulia veloce
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-02-2023, 20:10
  2. Uszkodzona Alfa giulia Q - rady, sugestie
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 30-01-2021, 16:43
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory