Strona 52 z 54 PierwszyPierwszy ... 242434445464748495051525354 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 537

Temat: MULTIAIR - alfa giulia ,stelvio 2.0 benzyna - rady , sugestie

  1. #511
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    akurat selenia (ta konkretnie 0W30 do naszych 2.0) nie jest złym olejem, ma nawet jakieś PAO chyba 20%, aleteż nie jest jakimś bardzo dobrym - średniak - są lepsze i tańsze albo dużo lepsze w cenie seleni.

    świece interwał jest 60kkm wg książki, ale trzeba wcześniej, tym bardziej w autach EU gdzie normy wymusiły najuboższą mieszankę jaką się da a stąd wyższe temperatury w komorze cylindra/na świecy. Ja wymieniłem przy 43tys km, są tacy co wymieniają co 30tys.

    olej tak dobrze spuścić stary, zalać zatem na już przechłodzony silnik świezy (tu przypominam chyba 2 przypadki gdzie w zimie aso nalało totalnie zimny olej ludziom i pewnie przy ekspresowej wymianie i było pęknięcie bloku).
    oleju wlać po dobrym spuszczeniu te 5.4L (ja wlałem ostatnim razem ~5.1 i reszta dodatki AR9100/9200).

    Znajomy ma Giulię z ponad 250tys km i żadnych multiairów czy innych problemów - tyle że trzaska trasy (w 3 lata tyle nabił). AUto też bywa na torze i to na czołowych miejscach wg innych Giulii 280HP więc nie jest oszczędzane.

    Ciekawe że w USA nie słychać o problemach MA - ale tam i inne drogi/styl używania auta/odcinki i większość dealerów używa innych olejów (z normą API SM+ o ile czytałem posty z forów), i ECU inaczej ustawiony (niższe EGT próg o 100st bo może być ze względu na inne ustawienia - u nas eko czyli EGT idzie wyżej). Tam za to ze względu na normy i mimo że EVAP mają wiele większy niż my, są problemy bo się już nasyca (wiedzą o tym tu forumowicze, bo wiele USA ma usterkę i kończy wyprogramowaniem i wywaleniem).

    A najlepsze jest to, że eko-sreko, a utrzymany w nienagannym stanie 30-40 letni samochód właściwie w praktyce spełnia normy bliskie współczesnym - niedawno udowodnili to niemcy biorąc na tapet Mercedesa 240D ponad 40 letniego ale w stanie kolekcjonerskim któemu wyszło że spełniłby normy EURO4. U nas często 10 letnie auta są tak zaniedbane, że nie spełniłyby EUR1 tak kopcą.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #512
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GTV 2.0 TS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    oleju wlać po dobrym spuszczeniu te 5.4L (ja wlałem ostatnim razem ~5.1 i reszta dodatki AR9100/9200).
    @epsonix: Wiadomo 9100 jest dobry do płukania, 9200 to molibden i wolfram pomocne przy spalaniu mieszanki.

    Lejesz AR9100 i AR9200 razem/osobno/naprzemiennie raz jeden raz drugi przy każdej wymianie oleju?

  3. #513
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    Cytat Napisał giuliawest Zobacz post
    @epsonix: Wiadomo 9100 jest dobry do płukania, 9200 to molibden i wolfram pomocne przy spalaniu mieszanki.

    Lejesz AR9100 i AR9200 razem/osobno/naprzemiennie raz jeden raz drugi przy każdej wymianie oleju?
    9100 to bor ale trochę podnosi TBM wiec ogólnie utrzymuje silnik ciut czystszy ale coś mylisz - to nie jest nic do płukania -do tego są inne produkty - albo długodystansowa płukanka (nie pamiętam numeru, nie widzę na stronie archoil.pl, może wycofali), albo taka klasyczna szybka (AR2820)

    9200 (v2 bo tylko taki jest dostępny od paru lat) to nie żaden molibden a siarczyn wolframu akurat. Nie pamietam czym był stary 9200 któego wycofali, może był molibden w nim - lałem kiedyś do TBi chyba jeszcze to.

    Ostatnio wlałem razem, chyba 1% 9200v2 i 2.5% A9100, ale zależy czego ile mi zostaje - normalnie kupuję butelki typu 0.5L czy coś i jak zostaje tak ciut modyfikuję - np mniej 9200 a wiecej 9100. Czasem tylko 9100. a i bywało że zaspałem i niemiałem pod ręką i wlało się sam olej. Olej staram się lepszy - był Penrite Enviro+, ale ostatnio nie było dostępności to wpadł Ravenol FES, wszystkie 0W30 C2.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #514
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Karpacz
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 Jtdm 2006
    Postów
    26

    Domyślnie

    Panowie to jeszcze jedno pytanie, kasowanie przebiegu olejowego to wiadomo, ale te samoadaptacje to ta pierwsza pozycja od góry czy gdzie indziej trzeba tego szukać?

    Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

  5. #515
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    to jest to

  6. #516
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Kurczaki, chyba problem powrócił... Odpalam rano samochód i od razu czuję, że pracuje nierówno (pewnie na 3 cylindrach), poczekałem parę sekund, dodałem gazu, ale dalej bez oprawy. Zgasiłem i uruchomiłem ponownie, bez zmian, dalej nierówna praca. Powtórzyłem to parę razy i dopiero po chwili nierównej pracy, zaczęło się uspakajać. Wyjechałem z garażu, czułem jeszcze, że silnik nierówno pracuje, ale po przejechaniu 200-300 metrów objawy zniknęły całkowicie. Do pracy dojechałem bez problemu, nie wyskoczył "check engine", olej wg wskazań komputera jest w wystarczającej ilości (dwie kreski do maksimum), na oleju przejechałem około 7-8 tysięcy km. Olej zmieniam zawsze przed przejechaniem 10 tys. km, pierwsza zmiana była po około 1,5 tys., druga przy 5 tys., kolejne już co 7-9 tysięcy kilometrów, samochód traktowany normalnie, dominowała zdecydowanie jazda ekonomiczna, płynna, a mimo to pojawił się objaw, który kojarzę tutaj z forum z objawem padającego modułu Multiair. Obecnie mam przejechane około 45 tys. km, także na za wiele nawinąłem. Miałem już podobny objaw, acz szybciej udało mi się go pozbyć (zaniknął po 2 lub 3 zgaszeniu/uruchomieniu silnika), pojawił się przy około 23 tys. km. Nie wiem, czy samochód odpali i dojadę nim do domu i znowu przez jakiś czas będzie spokój, zaraz wypada mi przegląd roczny, także umówię się do ASO i zgłoszę ten problem, chyba że sytuacja się pogorszy i będę musiał szybciej tam zawitać na kołach lub lawecie.
    Mieszkam w Warszawie i najchętniej tutaj chciałbym, żeby ktoś się tym zajął, wrazie gdyby się okazało, że trzeba będzie wymienić moduł MA.
    Nie wiem, ile to może potencjalnie kosztować, pamiętam, że kiedyś było to w okolicach 7 tys. zł netto (ktoś w którymś wątku napisał o wycenie). Chciałbym, żeby było to zrobione dobrze i najchętniej trwale, by już do tematu nie wracać, ale też chciałbym uniknąć nadmiernych wydatków z tym związanych. W ASO jak znam życie, będzie najdrożej, liczę na to, że są godne polecenia warsztaty, które się tym zajmują i zrobią to równie dobrze co ASO, ale w rozsądniejszych pieniądzach. Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie, rady, polecenia, opinie, bazujące na Waszym doświadczeniu.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    akurat selenia (ta konkretnie 0W30 do naszych 2.0) nie jest złym olejem, ma nawet jakieś PAO chyba 20%, aleteż nie jest jakimś bardzo dobrym - średniak - są lepsze i tańsze albo dużo lepsze w cenie seleni.
    Epsonix, króre oleje masz na myśli? Kompletnie się na tym nie znam, parametry przytoczone przeze Ciebie to dla mnie magia, czy mógłbyś napisać, który olej wg Ciebie byłby lepszy od Selenii,albo mógłby być stosowany jako tańsza alternatywa, spełniająca wymagane parametry? Olej wymieniam maksymalnie co 9-10 tys, także chyba nie ma też co szaleć z czyszczeniem silnika, acz kurcze, nie znam się
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 19-04-2024 o 10:54

  7. #517
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,229

    Domyślnie

    Gwarancji, że temat nie powróci to chyba zero, taki urok. Chyba, że nowsze wersje (serie produkcyjne) jakieś trwalsze.
    Może PabloGarage? Nigdy tam nie byłem, mam jeszcze gwarę, ale kiedyś chwalili na forum.

    PS. Ciekawostka że podobno Alfy po ostatnim lifcie zdecydowanie mniej palą - info z ASO. Może ściema marketingowa, trudno wyczuć. Ale może inny MA? Ktoś tu kiedyś pisał że po serwisie MA samochód palił mu mnie niż przed. Do potwierdzenia...

  8. #518
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    459

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Kurczaki, chyba problem powrócił... Odpalam rano samochód i od razu czuję, że pracuje nierówno (pewnie na 3 cylindrach), poczekałem parę sekund, dodałem gazu, ale dalej bez oprawy. Zgasiłem i uruchomiłem ponownie, bez zmian, dalej nierówna praca. Powtórzyłem to parę razy i dopiero po chwili nierównej pracy, zaczęło się uspakajać. Wyjechałem z garażu, czułem jeszcze, że silnik nierówno pracuje, ale po przejechaniu 200-300 metrów objawy zniknęły całkowicie. Do pracy dojechałem bez problemu, nie wyskoczył "check engine", olej wg wskazań komputera jest w wystarczającej ilości (dwie kreski do maksimum), na oleju przejechałem około 7-8 tysięcy km. Olej zmieniam zawsze przed przejechaniem 10 tys. km, pierwsza zmiana była po około 1,5 tys., druga przy 5 tys., kolejne już co 7-9 tysięcy kilometrów, samochód traktowany normalnie, dominowała zdecydowanie jazda ekonomiczna, płynna, a mimo to pojawił się objaw, który kojarzę tutaj z forum z objawem padającego modułu Multiair. Obecnie mam przejechane około 45 tys. km, także na za wiele nawinąłem. Miałem już podobny objaw, acz szybciej udało mi się go pozbyć (zaniknął po 2 lub 3 zgaszeniu/uruchomieniu silnika), pojawił się przy około 23 tys. km. Nie wiem, czy samochód odpali i dojadę nim do domu i znowu przez jakiś czas będzie spokój, zaraz wypada mi przegląd roczny, także umówię się do ASO i zgłoszę ten problem, chyba że sytuacja się pogorszy i będę musiał szybciej tam zawitać na kołach lub lawecie.
    Mieszkam w Warszawie i najchętniej tutaj chciałbym, żeby ktoś się tym zajął, wrazie gdyby się okazało, że trzeba będzie wymienić moduł MA.
    Nie wiem, ile to może potencjalnie kosztować, pamiętam, że kiedyś było to w okolicach 7 tys. zł netto (ktoś w którymś wątku napisał o wycenie). Chciałbym, żeby było to zrobione dobrze i najchętniej trwale, by już do tematu nie wracać, ale też chciałbym uniknąć nadmiernych wydatków z tym związanych. W ASO jak znam życie, będzie najdrożej, liczę na to, że są godne polecenia warsztaty, które się tym zajmują i zrobią to równie dobrze co ASO, ale w rozsądniejszych pieniądzach. Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie, rady, polecenia, opinie, bazujące na Waszym doświadczeniu.


    Epsonix, króre oleje masz na myśli? Kompletnie się na tym nie znam, parametry przytoczone przeze Ciebie to dla mnie magia, czy mógłbyś napisać, który olej wg Ciebie byłby lepszy od Selenii,albo mógłby być stosowany jako tańsza alternatywa, spełniająca wymagane parametry? Olej wymieniam maksymalnie co 9-10 tys, także chyba nie ma też co szaleć z czyszczeniem silnika, acz kurcze, nie znam się
    Zanim wymienisz moduł to zmień olej, wlej coś dobrego do czyszczenia wtryskow i koniecznie wymień świece jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Interwal 60tkm to trochę za dużo na świece przy tym silniku. Te same objawy miałem w stelvio przy około 38 tkm, aktualnie mam prawie 70tkm i nigdy się to nie powtórzyło po w.w. czynnościach. W giulii mam około 68 tkm i tam objawy co jakiś czas wracają mimo,że zrobiłem dokładnie to samo co w stelvio więc przygotowuje się mentalnie na wymianę modułu

  9. #519
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    Zanim wymienisz moduł to zmień olej, wlej coś dobrego do czyszczenia wtryskow i koniecznie wymień świece jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Interwal 60tkm to trochę za dużo na świece przy tym silniku. Te same objawy miałem w stelvio przy około 38 tkm, aktualnie mam prawie 70tkm i nigdy się to nie powtórzyło po w.w. czynnościach. W giulii mam około 68 tkm i tam objawy co jakiś czas wracają mimo,że zrobiłem dokładnie to samo co w stelvio więc przygotowuje się mentalnie na wymianę modułu
    Jak na razie, mam nadzieję, że to nie moduł MA Olej zaraz będę wymieniał, bo wypadać będzie roczny przegląd, przy okazji zlecę wymianę świec i sprawdzenie, czy komputer coś powie. Kontrolka na desce się nie zapaliła, ale może jakiś ślad w komputerze został.
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 19-04-2024 o 12:27

  10. #520
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Kurczaki, chyba problem powrócił... Odpalam rano samochód i od razu czuję, że pracuje nierówno (pewnie na 3 cylindrach), poczekałem parę sekund, dodałem gazu, ale dalej bez oprawy. Zgasiłem i uruchomiłem ponownie, bez zmian, dalej nierówna praca. Powtórzyłem to parę razy i dopiero po chwili nierównej pracy, zaczęło się uspakajać. Wyjechałem z garażu, czułem jeszcze, że silnik nierówno pracuje, ale po przejechaniu 200-300 metrów objawy zniknęły całkowicie. Do pracy dojechałem bez problemu, nie wyskoczył "check engine", olej wg wskazań komputera jest w wystarczającej ilości (dwie kreski do maksimum), na oleju przejechałem około 7-8 tysięcy km. Olej zmieniam zawsze przed przejechaniem 10 tys. km, pierwsza zmiana była po około 1,5 tys., druga przy 5 tys., kolejne już co 7-9 tysięcy kilometrów, samochód traktowany normalnie, dominowała zdecydowanie jazda ekonomiczna, płynna, a mimo to pojawił się objaw, który kojarzę tutaj z forum z objawem padającego modułu Multiair. Obecnie mam przejechane około 45 tys. km, także na za wiele nawinąłem. Miałem już podobny objaw, acz szybciej udało mi się go pozbyć (zaniknął po 2 lub 3 zgaszeniu/uruchomieniu silnika), pojawił się przy około 23 tys. km. Nie wiem, czy samochód odpali i dojadę nim do domu i znowu przez jakiś czas będzie spokój, zaraz wypada mi przegląd roczny, także umówię się do ASO i zgłoszę ten problem, chyba że sytuacja się pogorszy i będę musiał szybciej tam zawitać na kołach lub lawecie.
    Mieszkam w Warszawie i najchętniej tutaj chciałbym, żeby ktoś się tym zajął, wrazie gdyby się okazało, że trzeba będzie wymienić moduł MA.
    Nie wiem, ile to może potencjalnie kosztować, pamiętam, że kiedyś było to w okolicach 7 tys. zł netto (ktoś w którymś wątku napisał o wycenie). Chciałbym, żeby było to zrobione dobrze i najchętniej trwale, by już do tematu nie wracać, ale też chciałbym uniknąć nadmiernych wydatków z tym związanych. W ASO jak znam życie, będzie najdrożej, liczę na to, że są godne polecenia warsztaty, które się tym zajmują i zrobią to równie dobrze co ASO, ale w rozsądniejszych pieniądzach. Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie, rady, polecenia, opinie, bazujące na Waszym doświadczeniu.


    Epsonix, króre oleje masz na myśli? Kompletnie się na tym nie znam, parametry przytoczone przeze Ciebie to dla mnie magia, czy mógłbyś napisać, który olej wg Ciebie byłby lepszy od Selenii,albo mógłby być stosowany jako tańsza alternatywa, spełniająca wymagane parametry? Olej wymieniam maksymalnie co 9-10 tys, także chyba nie ma też co szaleć z czyszczeniem silnika, acz kurcze, nie znam się
    narazie nie panikuj, w mojej przy ok 25tys km też dostał trzęsawki po odpaleniu, nowe odpalenie nic nie pomogło, dokulałem się do sklepu 1km dalej na próbę, auto jechało marnie, ale z każdym100m ciut lepiej, do domu wróciłem i już normalnie działało. sprawa nigdy się nie powtórzyła. błędów nie było. wtedy jeździłem na selenii i zmieniałem co pół roku ok 8 tys km, ostatnia taka zmiana przy 32 czy coś, potem jeszcze raz selenia była na kolejne 12t-13ys już po roku przy ok 45 a potem już szły penrite enviro + 0w30 c2, przy jakiś znów 57 wpadł Ravenol FES 0w30 C2 i teraz właśnie zmieniam za parę dni na 69 i wpadnie Ravenol (plus dodatki).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Giulia] Pas przedni alfa giulia veloce
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-02-2023, 20:10
  2. Uszkodzona Alfa giulia Q - rady, sugestie
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 30-01-2021, 16:43
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory