Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Temat: Giulia- Wibracje - sugestie

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 2.0 280KM
    Postów
    119

    Domyślnie

    Cześć Panowie! Objawy jakie opisał sobotgh również i u mnie się tera pojawiły przy -15st.
    Wiecie może czy to świadczy o uszkodzonej poduszce? Czy po prostu woda, lód się gdzieś w jej okolice dostał i stąd taka reakcja na ujemne temperatury?
    Naprawa = wymiana poduszki?

  2. #32
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał WormKuba Zobacz post
    Cześć Panowie! Objawy jakie opisał sobotgh również i u mnie się tera pojawiły przy -15st.
    Wiecie może czy to świadczy o uszkodzonej poduszce? Czy po prostu woda, lód się gdzieś w jej okolice dostał i stąd taka reakcja na ujemne temperatury?
    Naprawa = wymiana poduszki?
    A ustało wraz z rozgrzaniem silnika bądź ociepleniem ? Jeśli tak to odpusc sobie wymianę. Jeśli rozróżniamy drżenie,nierówna pracę silnika spowodowana multiairem i wypadaniem zapłonu od drgań przenoszących się przez zawieszenie silnika na karoserię to można bagatelizować problem jeśli ustępuje po rozgrzaniu bądź cieplejszej aurze.

  3. #33
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 2.0 280KM
    Postów
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    A ustało wraz z rozgrzaniem silnika bądź ociepleniem ? Jeśli tak to odpusc sobie wymianę. Jeśli rozróżniamy drżenie,nierówna pracę silnika spowodowana multiairem i wypadaniem zapłonu od drgań przenoszących się przez zawieszenie silnika na karoserię to można bagatelizować problem jeśli ustępuje po rozgrzaniu bądź cieplejszej aurze.
    Tak, ustało. Ale nie ukrywam objawy przy mrozie są na prawdę nie fajne :/ samochód dziś stał w garażu podziemnym cały dzień, po odpaleniu (+5st) wszystko było jak powinno być. Zero drgań. Jutro pewnie znowu będę jeździł a ma być nieco ciepłej. Zobaczymy co się będzie działo.

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał WormKuba Zobacz post
    Tak, ustało. Ale nie ukrywam objawy przy mrozie są na prawdę nie fajne :/ samochód dziś stał w garażu podziemnym cały dzień, po odpaleniu (+5st) wszystko było jak powinno być. Zero drgań. Jutro pewnie znowu będę jeździł a ma być nieco ciepłej. Zobaczymy co się będzie działo.
    To się nie stresuj, jak nie było błędów i wypadania zapłonu to wszystko ok. Kojarzę watek sprzed 3-4 lat jak komuś nawaliło błota i wody w poduszkę i też były duże wibracje. Może niekorzystne warunki, wilgoć, opady a później duży mróz i gdzieś ci złapało. Obserwuj ale pewnie będzie ok.

  5. #35
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2022
    Auto
    Alfa Romeo Giulia ESTREMA 2.0 280 KM Q4 AT
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    A ustało wraz z rozgrzaniem silnika bądź ociepleniem ? Jeśli tak to odpusc sobie wymianę. Jeśli rozróżniamy drżenie,nierówna pracę silnika spowodowana multiairem i wypadaniem zapłonu od drgań przenoszących się przez zawieszenie silnika na karoserię to można bagatelizować problem jeśli ustępuje po rozgrzaniu bądź cieplejszej aurze.
    Najdziwniejsze jest to, że teraz przy większych mrozach problem nie wrócił. Ale też myślę, że ma się co tym przejmować. Jeździć i obserwować

  6. #36
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200KM
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał igijak Zobacz post
    Szanowni,
    Jako że niestety nikt z wcześniej zadających pytania nie podzielił się informacją co było przyczyną problemów z ich samochodami (i jakie było rozwiązanie), chciałbym przedstawić swój problem.

    Przedwczoraj wieczorem, w piątek, (fakt, było trochę chłodniej, ale we wcześniejsze mrozy nie było żadnego problemu z odpalaniem) wsiadłem do auta, na Park przywitała mnie troszkę głośniejsza praca silnika. Faktyczny problem pojawił się jednak dopiero po wrzuceniu D - pojawiły się ogromne wibracje i dość głośna praca. Po wrzuceniu z powrotem na P praktycznie ustaje, na R już całkowicie nie słychać (czy stoi, czy jedzie).
    Dla próby przejechałem kilka kilometrów. Słychać było mocno przy ruszaniu, podczas jazdy już troszkę lepiej. Po kilku kilometrach, gdy silnik się trochę rozgrzał (1, potem 2 kreski na osiem) problem zniknął. Po odpaleniu po kilkunastu minutach pod sklepem, też nie było już słychać.
    Wczoraj, tj. w sobotę rano, sprawdziłem ponownie. Niestety, objawy te same. Załączam film, na którym zaprezentowałem wrażenia, które odczuwam w środku.



    Co może powodować takie objawy? Jako że jest już pół roku po (przedłużonej do 4 lat) gwarancji, szukam sprawdzonego serwisu w Warszawie lub okolicach, który mógłby zająć się tą usterką? Czy można z tym "bezpiecznie" dojechać do serwisu, czy raczej auto na lawetę?

    Alfa Giulia 2018, 200KM, 63k przebiegu. Wcześniej bez żadnych problemów tego typu.

    Z góry dziękuję za pomoc,
    pozdrawiam
    Wracam z odpowiedzią. Okazało się, że po dolaniu pół litra oleju problem całkowicie zniknął i nie wrócił.

  7. #37
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2021
    Mieszka w
    EL
    Auto
    AR GIULIA VELOCE Ti
    Postów
    42

    Domyślnie

    Wracam z odpowiedzią. Okazało się, że po dolaniu pół litra oleju problem całkowicie zniknął i nie wrócił.
    Dolałeś olej silnikowy?
    Jaki miałeś poziom na wyświetlaczu?

Podobne wątki

  1. MULTIAIR - alfa giulia ,stelvio 2.0 benzyna - rady , sugestie
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 536
    Ostatni post / autor: 22-04-2024, 07:21
  2. Uszkodzona Alfa giulia Q - rady, sugestie
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 30-01-2021, 16:43
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Wibracje 2.2 Giulia
    Utworzone przez zenek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-08-2017, 10:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory