Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: Szybka redukcja biegu

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    [MENTION=89178]andrzejek[/MENTION], nie będę polemizował. Jesteś lepszy od moich nauczycieli.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    319

    Domyślnie

    [MENTION=89178]andrzejek[/MENTION], skończ proszę wypisywać głupoty. Jeździłeś kiedyś dieslem?

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    5500 obr? tam juz sie konczy wszystko przy tej wartosci, mozna ewentualnie skorzystac do hamowania silnikiem na torze przy takich wysokich obrotach. Najlepiej i efektywniej zmieniac biegi w przedziale maxymalnej wydajnosci turbosprezarki..., pozniej to juz moment spada. Przyklad gdy jest pod góre prosty odcinek i trzymajac auto prawie przy odcince gdzie ma moment juz malejacy, auto zwolni do poziomu gdy ma najwiekszy moment i z takimi obrotami wyjedzie na szczyt.
    Ostatnio edytowane przez stunt_rider ; 13-08-2021 o 09:03

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Giulia Quadrifoglio
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał nervousman Zobacz post
    [MENTION=89178]andrzejek[/MENTION], skończ proszę wypisywać głupoty. Jeździłeś kiedyś dieslem?
    Mówimy tu o benzynach.

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    Chyba jednak się mylisz. Auto przy 5500 po prostu głośniej wyje
    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    5500 obr? tam juz sie konczy wszystko przy tej wartosci, mozna ewentualnie skorzystac do hamowania silnikiem na torze przy takich wysokich obrotach. Najlepiej i efektywniej zmieniac biegi w przedziale maxymalnej wydajnosci turbosprezarki..., pozniej to juz moment spada. Przyklad gdy jest pod góre prosty odcinek i trzymajac auto prawie przy odcince gdzie ma moment juz malejacy, auto zwolni do poziomu gdy ma najwiekszy moment i z takimi obrotami wyjedzie na szczyt.
    No ludzie, jeździcie automatami, gdzie skrzynia za was zmienia biegi, a wypisujecie takie kocopoły... Zarówno 2.0 jak 2.9 w giulii zmienia biegi przy czerwonym polu, więc chyba jest jakiś cel w tym. Chyba, że w trybie manualnym i przy trzymaniu silnika na 3000 obr. zrobicie lepsze czasy przyspieszenia.

    Pod górkę też łatwiej wjedziesz na niskim biegu i wysokich obrotach, niż na wysokim biegu i niskich obrotach.

    Dla wciąż wątpiących piękny przebieg moc/obroty z 2.0 280KM:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	torque+power-giulia-veloce.png
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	43.2 KB
ID:	280121

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    [MENTION=89178]andrzejek[/MENTION], już napisał ci ktoś, żebyś nie pisał głupot. Bo oczy bolą od czytania tej argumentacji. Masz 3 posty i wszystkie zawierają delikatnie mówiąc nieprawdę. Sorry.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Giulia Quadrifoglio
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    [MENTION=89178]andrzejek[/MENTION], już napisał ci ktoś, żebyś nie pisał głupot. Bo oczy bolą od czytania tej argumentacji. Masz 3 posty i wszystkie zawierają delikatnie mówiąc nieprawdę. Sorry.
    Ilość postów niekoniecznie przekłada się na wiedzę z fizyki, bo masz 1200 postów a wypisujesz głupoty typu "przyspieszamy momentem, a mocą maksymalną osiągamy Vmax", albo "tak się dobiera przełożenia skrzyni, żeby zmiana biegu (w górę) następowała chwilę po osiągnięciu mocy maksymalnej, a po zmianie obroty spadały do obrotów maksymalnego momentu." (pierwsza połowa tego zdania jest prawdziwa, ale druga to teoria z krainy 1000 baśni).

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Poddaję się.

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    A ja mam takie głupie pytanie: po co? 1-2 biegi w dół to jeszcze zrozumiem, ale więcej? Zobacz sobie na wykres niutona i odpowiedz mi: po co?
    Parę dni temu zadałem retoryczne pytanie, na które nie oczekiwałem odpowiedzi, ale znalazł się ktoś, kto na nie odpowiedział i zupełnie mu nie przeszkadza, że powyżej 5500 obrotów zaczyna się w Giulii czerwone pole, drastycznie spada moc i moment obrotowy, a dalsze przyspieszanie wymaga jazdy po czerwonym polu z gorszymi parametrami albo wrzucenia wyższego biegu. To po co było wcześniej redukować tak głęboko?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    Auto przy 5500 po prostu głośniej wyje
    I to jest jedyna sensowna odpowiedź na moje retoryczne pytanie
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Zacząłem pisać, ale jednak nie chce mi się robić wywodów.. Napiszę tylko że [MENTION=89178]andrzejek[/MENTION] - popieram

    I nigdy nie zrozumiem - skąd tak duże niezrozumienie tematu... No dobra napiszę prosto: co da nam moment obrotowy, nawet mega wysoki, jeśli obrót zostanie wykonany tylko raz? No nic nam nie da. Sam moment obrotowy nie mówi i nie daje kompletnie nic, jeśli nie jest podany w kontekście ilości tych obrotów w jednostce czasu. Samych wartości np. 300 vs 500 Nm nie da się porównywać. Bo 300 Nm da nam lepsze przyspieszenie niż 500 Nm, jeśli obrót będzie wykonywany dwa razy częściej. Dlatego co do zasady diesle są wolniejsze, mimo wyższego momentu obrotowego.

    A precyzując temat do naszych 2.0, nigdy nie miałem potrzeby zrzucać o więcej niż dwa biegi. Mamy niestety tak wąski zakres obrotów z sensowną mocą, że zrzucając bardziej byśmy od razu wchodzili pod czerwone pole. A dwa w miarę szybkie strzały łopatkami zawsze mi działały sensownie.

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    A precyzując temat do naszych 2.0, nigdy nie miałem potrzeby zrzucać o więcej niż dwa biegi. Mamy niestety tak wąski zakres obrotów z sensowną mocą, że zrzucając bardziej byśmy od razu wchodzili pod czerwone pole. A dwa w miarę szybkie strzały łopatkami zawsze mi działały sensownie.
    I właśnie z tego powodu zadałem moje głupie retoryczne pytanie: po co zrzucać więcej?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-07-2017, 23:16
  2. Redukcja biegu - dziwna reakcja.
    Utworzone przez sbk001 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 10:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory