Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Bezprzewodowy Apple CarPlay

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie Bezprzewodowy Apple CarPlay

    Cześć

    Robiliście jakieś podjeścia z donglami, które zamieniają CarPlay w bezprzewodowy?
    Ja zrobiłem i się mocno rozczarowałem.

    Zrobiłem kilkudniowy research, oparty głównie na kanale: https://www.youtube.com/channel/UCIV...MgSYU3u7zqf7gQ
    Ostatecznie wybór padł na produkt CarLinkIT początkowo 2.0/3.0, ale kiedy trafiłem na 3.0 mini to już nie miałem wątpliwości - najmniejszy, najnowszy, najwyżej w rankingu.

    Zamówiony z Amazon UK - z linku, który podaje autor kanału, z jego kodem rabatowym. Przesyłka dramat - 3tyg oczekiwania, zawirowania z odprawą celną itp.

    Ale w końcu jest - zapakowany ładnie, instrukcja ENG, idziemy instalować.

    Podpinam do USB w schowku, telefon znajduje urządzenie i "na sucho" wszystko działa poprawnie - muzyka bez straty jakości, pełna funkcjonalność ACP, może odrobine wolniejszy interfejs, ale nie na tyle żeby to przeszkadzało. Od razu aktualizacja do najnowszej wersji softu. Zapowiada się nieźle.

    Moją jedyną obawą był jedynie czas bootowania - po wejściu do auta przez około 20-30 sekund wyświetla się ekran konfiguracyjny z dongla, a dopiero potem odpala sie carplay, ale wyjęcie telefeonu z kieszeni, wyjęcie kabla ze schowka, połączenie, przełączenie też tyle czasu zajmie więc nie przejmowałem się tym. Użytkownicy piisali, że urzadzenie potrafi się restartować co ~1h, ale może mnie to nie spotka, może nie będzie to przeszkadzało, może aktualizacja softu poprawi ten problem zobaczymy.

    Następnego dnia pierwsza podróż... Urządzenie restartuje się dosłownie co 5 minut! Praktycznie co 1-2 piosenki, dramat. Nie udało mi się jeszcze wyjechać z miasta, a już miałem 5 restartów, po czym odłączyłem urządzenie, żeby się nie denerwować. Oczywiście telefon był w kieszeni, dongiel zamknięty w schowku, więc może problem z komunikacją, ale tak właśnie chce tego używać - więc jeżeli problem rozwiąże położenie urządzeń obok siebie, to takie rozwiązanie mnie nie interesuje.

    Napisałem na support producenta, lecz nikt nie jest zainteresowany kontaktem ze mną - odczytują wiadomości, ale nie odpisują.

    Urządzenie kupiłem z myślą o krótkich trasach i jeździe po mieście, bo w długich trasach i tak przydaje się możliwość ładowania po kablu. Wiem, że jest tu grono osób, które podłączają urządzenie do kabla z automatu zaraz po wejściu do auta jeszcze przed zapięciem pasów, ale ja do nich nie należę i nigdy należeć nie będę. To urządzenie miało mój problem rozwiązać i byłem w stanie zapłacić za to ~500zł, ale takiego efektu się nie spodziewałem.

    Zanim dokonam zwrotu, chciałem sie dowiedzieć czy ktoś z Was próbował tego typu urządzeń i może znalazł coś ciekawego.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Giulia 2.0T 2021
    Postów
    19

    Domyślnie

    Jeśli support coś odpisze daj znać. Sam chciałem kupić Carlinkit 3.0 lub mini, ale jak przeczytałem twój wpis to jednak się wstrzymam. Na FaceBooku na grupie Giulia/Stelvio pisało parę osób - jednym działa normalnie innym tak sobie, ale na pewno nie aż tak źle jak tobie.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Aktualizacja!

    Muszę z pokorą przyznać, że mój pierwszy post był chyba zbyt pochopny.
    W weekend zrobiłem traskę 2x po 1.5h jazdy (30min miasto + 60min trasa) i wnioski są następujące:

    Pierwsza trasa - Telefon cały czas w kieszeni, a carlinkit w schowku. Nawiązanie połączenia w ciągu 20 sekund (nie zdążyłem nawet wyjechać z garażu). Stabilne połączenie przez 1.5h jazdy, żadnych przerw, resetów, problemów. Włączony tylko spotify (jakość dźwięku bardzo dobra, chyba nawet lepsza niż po BT), kilka połączeń telefonicznych (jakość rozmów zadowalająca - nie jestem w stanie powiedzieć czy problemy w jakości rozmów były spowodowane przez carlinkit, kiepski zasięg, zasięg odbiorcy, telefon odbiorcy, czy nawet nastrój odbiorcy, ale byliśmy w stanie rozmawiać bez problemów). Takiego działania urządzenia oczekiwałem!

    Druga trasa - Telefon wciąż w kieszeni, a carlinkit w schowku. Czas nawiązywania połączenia również ~20sekund. Jednak tym razem połączenie nie zostało nawiązane poprawnie - samochód pokazywał opcję carplay, ale odtwarzał muzykę z telefonu po bluetooth. Pomogło ponowne uruchomienie samochodu i ponowne nawiązanie połączenia, ale może wystarczy zapomnieć w telefonie AlfaConnect, tak aby telefon zawsze połączył się domyślnie z carlinkit a nie przypadkowo z autem - do sprawdzenia. Od ponownego uruchomienia urządzenie działało prawidłowo - tak jak podczas pierwszej trasy - Przez 1h działania spotify urządzenie działało stabilnie i nie zerwało połączenia.
    Później zacząłem się zastanawiać czemu urządzenie działało tak podle za pierwszym razem i trochę zacząłem kombinować - włączyłem Janosika i wtedy urządzenie zaczęło zrywać połączenie co kilka minut, więc jestem na etapie, że to aplikacja Janosika powoduje problemy ze stabilnością urządzenia. Dodatkowo - mając włączonego Spotify + Janosika w tle, zwiększenie głośności pokrętłem radia skutkowało zwiększeniem głośności komunikatów Janosika, a nie muzyki Spotify - to dość dziwne.
    Aha i jeszcze mając włączonego Janosika, połączenie przychodzące spowodowalo restart urządzenia, ale nie wiem czy to połączenie było przyczyną czy może zbiegło się to w czasie z restartem.
    Nie testowałem jeszcze google maps, więc nie mam pewności czy to Janosik sprawia problem, czy może wszystkie aplikacje wykorzystujące GPS.

    Po wykonaniu połączenia wychodzącego, na kilka sekund (5-10) mocno pogarsza się jakość muzyki - problem znany i szeroko opisywany. Nie jestem pewien czy zdarza się to zawsze.


    W najbliższy weekend zrobię jakieś 1000km, więc spodziewajcie się dalszych aktualizacji


    ---
    Support wciąż milczy, ale ja też przestałem się do nich dobijać.
    Ostatnio edytowane przez gruby19 ; 09-11-2021 o 11:05

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Stelvio Veloce Ti
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam,

    Dziękuję za poruszenie tego tematu. Osobiście jestem bardzo ciekawy ciagu dalszego. Z niecierpliwością czekam na update.
    Jakie są Twoje odczucia co do Carlinkt mini po dłuższym użytkowaniu.
    Rownież zastanawiam się nad zakupem. Warto?
    Dziękuję za podpowiedz,
    Pozdrawiam.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cześć
    Odkopuje temat - nie odzywałem się wcześniej bo nie miałem siły na ten shit.
    Tak jak wspominałem - plan był taki że wkładam telefon do kieszeni, wsiadam do auta, odpalam Google Maps i Spotify przez ACP i lecimy nad morze.
    Niestety nic z tego - urządzenie pierwszy restart złapało po minucie od uruchomienia - w momencie połączenia przychodzącego, nie wiem czy to było wyzwalaczem czy nie, ale nie ma to znaczenia. Po zakończeniu rozmowy dalsze restarty co około 5 minut - znów nie zdążyłem wyjechać z miasta i musiałem przepiąć się na kabel. Urządzenie ewidentnie nie współpracuje z aplikacjami korzystającymi z GPS (gmaps, yanosik [chociaż sam yanosik przez ACP to już cyrk]).

    Na ten moment nie wiem czy ten jeden dzień kiedy urządzenie działało prawidłowo to przypadek, czy faktycznie z samym spotify sobie radzi dobrze, ale nie ma to dla mnie znaczenia - w obu sytuacjach urządzenie staje się bezużyteczne. Jedyne co zyskujemy w takiej sytuacji to okładkę utworu w mediach i łatwiejszy dostęp do playlist spotify, ale i tak nie mamy pewnosci co się stanie kiedy ktoś do nas zadzwoni. Generalnie dramat. Od tamtego czasu leży w schowku niepodłączone - można dzięki temu zaoszczędzić sporo nerwów.

    Support się już nie odezwał - nie jestem pewien czy sprzedawca, od którego kupiłem urządzenie jest oficjalnym dystrybutorem. Co prawda kupiłem z linku pod filmem z pierwszego posta, ale kiedy napisałem mocno krytyczny komentarz na temat urządzenia pod tym filmem, to został usunięty w ciągu godziny.

    Co prawda amazon daje mi możliwość zwrotu produktu, jednak urządzenie przyszło z GB, odprawa celna trwała 2 tygodnie, wymagała dodatkowych upoważnień i oświadczeń. Początkowo zapłaciłem całą kwotę za urządzenie, po czym amazon zwrócił koszt przesyłki z powodu niedoręczenia w terminie, potem oddał mi równowartość kodu rabatowego, potem oddał mi koszty opłaty celnej więc w sumie nawet nie wiem ile finalnie zapłaciłem, w każdym razie boje się, że podczasu zwrotu będę przechodził to samo. Postaram się opchnąć gdzieś w kraju - jeśli ktoś chce spróbowac, możemy dogadać cenę na priw.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Stelvio Veloce Ti
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam,

    Dziękuję za szczerą opinię. Osobiście odpuszczam temat Wireless Apple CarPlay w Alfie. Pozostaje podłączenie kablem.
    Uważam, że temat wymaga dopracowania. Może za jakiś czas doczekamy się odpowiedniego produktu lub Alfa sama dojrzeje do bezprzewodowego Apple CarPlay.

    Pozdrawiam,
    Do zobaczenia na drodze.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    321

    Domyślnie

    Kurde tragedia ten bezprzewodowy carplay. Mam porownanie z s3 z 2020 roku (polift) i tam odpalasz auto i juz carplay na ekranie.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Strzalka Zobacz post
    s3 z 2020 roku (polift)
    2020 to już chyba nowy model a nie polift?

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    321

    Domyślnie

    tak to mialem na mysli

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    1

    Domyślnie Carlinkit 3.0 zrywa co 5-10 sekund

    Cześć.
    Odszukałem ten wątek niestety już po zakupie urządzenia. Jest dokładnie jak opisywał gruby19 z tym, że u mnie zrywa co 5-10 sekund. Wyjątkiem są jakieś minutowe poprawne działania. Robiłem wszystko co można zrobić z urządzeniem w opcjach. Podpinałem pod wszystkie porty, oddalałem od ładowarki bezprzewodowej, restartowałem Blutootha, zapominałem telefon i co by tam jeszcze. Nic nie pomaga.
    Urządzenie jest nowe, działa poprawnie w aucie żony (Honda) i jedynym winowajcom może być niestety Giulia.
    Jeśli ktoś znajdzie lub może znalazł w międzyczasie jakieś remedium na ten problem - dawajcie znać!

Podobne wątki

  1. [Giulia] Apple CarPlay Google Android Auto
    Utworzone przez adrianryc w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-08-2021, 10:13
  2. [Giulia] Android Auto & Apple Carplay
    Utworzone przez marco_radik w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-02-2021, 09:38
  3. [Brera] Radio z obsługą Apple CarPlay
    Utworzone przez Aquiluus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-12-2020, 07:12
  4. [Giulia] Apple CarPlay przestał działać
    Utworzone przez gruby19 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-12-2019, 08:54
  5. Apple Carplay w Stelvio
    Utworzone przez Stelviokrk w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2018, 14:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory