Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Problem z regulatorem ciśnienia paliwa 1.75 TBI

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.75 TBI
    Postów
    18

    Unhappy Problem z regulatorem ciśnienia paliwa 1.75 TBI

    Witajcie.
    Od kilku dni borykam się z problemem, moja 159 bardzo ciężko odpala musi długo kręcić nim zapali, do tego swieci się check i ma problem z utrzymaniem niskich obrotów. Po podłączeniu komputera odczytałem dwa błędy P1670 oraz P1671 jeden dotyczy problemów z regulatora ciśnienia na pompie paliwa drugi natomiast ciśnienia w listwie wtryskowe, dodam ze auto jest wyposażone w instalacje LPG na której zrobiłem już 40tys km bez żadnego problemu. Czy ktoś może borykał się z podobnym problemem, czy trzeba wymieniać pompę dzwoniłem dziś do ASO nowa pompa jest dostąpienia tylko we Włoszech za bagatela 5 tyś zł gdzie przeglądając ofert znalazłem taką samą pompę montowana w volvo i fordach za 600 zł w Polsce. Czy ktoś wymieniał już taką pompę i czy orientuje się jak wyglada sytuacja z zamiennikami?

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Skoro jest taka sama to montuj
    Jak masz emulowane paliwo w LPG?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.75 TBI
    Postów
    18

    Domyślnie

    Oj powiem ci ze nie wiem jak jest emulowane we wtorek będę u gazownika to sie spytam i napisze, wiem napewno ze obniżał on ciśnienie żeby zmniejszyć dawkę paliwa, a co do pompy to może złe sie określiłem są identyczne pod każdym względem rozmieszczenia przyłączy kształtem elektrozaworu nawet wtyczką od elektrozaworu ale numer ma inny, ta zamontowana w alfie ma numer *0 261 520 054 natomiast zamiennik ma numer *0 261 520 139 bardziej niż to czy będzie pasowała ciekawi mnie czy nie będzie miała innych parametrów przepływu i czy np zaraz nie rozwali mi wtrysków.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubdobrz Zobacz post
    Oj powiem ci ze nie wiem jak jest emulowane we wtorek będę u gazownika to sie spytam i napisze, wiem napewno ze obniżał on ciśnienie żeby zmniejszyć dawkę paliwa, a co do pompy to może złe sie określiłem są identyczne pod każdym względem rozmieszczenia przyłączy kształtem elektrozaworu nawet wtyczką od elektrozaworu ale numer ma inny, ta zamontowana w alfie ma numer *0 261 520 054 natomiast zamiennik ma numer *0 261 520 139 bardziej niż to czy będzie pasowała ciekawi mnie czy nie będzie miała innych parametrów przepływu i czy np zaraz nie rozwali mi wtrysków.
    Ktoś tu już montował z powodzeniem pompę z lekkimi przeróbkami chyba z VW TFSI. [MENTION=6]Piotriix[/MENTION] to nie byłeś Ty?
    Ale przed wymianą trzeba by wiedzieć czy to ma w ogóle sens...

    Wiesz jakie masz wartości ciśnienia rzeczywiste vs wymagane? Od tego by trzeba zacząć.

    P1670 to chyba za niskie ciśnienie na listwie.
    P1671 powinno się pojawić jeśli ECU nie potrafi wyregulować ciśnienia do wymaganej wartości. Więc jeśli będzie uszkodzony czujnik na listwie to powinno moim zdaniem wywalić oba błędy.

    Pomijając całkiem kwestie LPG... zakładam taką sytuację - padnięty czujnik na listwie, ECU chce ciśnienie 30bar czujnik pokazuje np. 0. Ecu steruje pompę na wyższe w nieskończoność (do 150bar) i tym magicznym sposobem jest za dużo paliwa. Co się dzieje jak przyciśniesz i trzymasz wciśnięty "manipulator przepustnicy"? (żeby nikogo nie urazić).

    Jestem ciekawy jaki masz sterownik LPG. I jeśli był dotrysk benzyny to ile jej wtryskiwało % (spalanie LPG i benzyny jakie było).
    Może wtrysk(i) benzyny mocno leją i się ciśnienie traci? Oleju nie dobywa? Nie wiem tylko czy jest to możliwe aż w takim skrajnym stopniu.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.75 TBI
    Postów
    18

    Domyślnie

    To co mówisz może mieć sens tylko problem w tym ze do tego czujnika jest strasznie ciężki dostęp ale postaram się znaleźć jakiegoś dobrego speca w woj.Dolnośląskim żeby mi zrobił dokładną diagnostykę, co do wciśniętego gazu to jest istna loteria jak jest zimny silnik to ma trochę laga, w sensie na początku nie odczuwa a później wbija w fotel, ale jak się rozgrzeje to nic się nie dzieje jedzie ładnie, trochę się bawiłem ostatnio odpiąłem wtyczkę od regulatora obrotów i auto odżyło znikł problem z falowaniem i odpalaniem. Co do sterownika to jest to KME SKY DIRECT, z dawkami tez było trochę zabawy z początku było około 40% pb do 60lpg obecnie jest to około 20/25% co przekłada się na około 2/2,5l Bp i około 9 gazu, z olejem nie ma żadnego problemu co 10tys wymieniam nic nie dolewam a spuszczam zawsze tyle ile zalałem.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Nie musisz się dostawać do czujnika.
    Podepnij kompa i sprawdź ciśnienie rzeczywiste i porównaj do tego, które ECU chce mieć. Sprawdź też, czy rzeczywiste się w ogóle zmienia przy wciskaniu gazu.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.75 TBI
    Postów
    18

    Domyślnie

    No dobra tylko jak ten pomiar wykonać ostatnio próbowałem zrobić programem z delphi bo widziałem na grupie ze ktoś robił właśnie takim programem ale ja nie mogłem znaleźć u siebie takiego parametru :/.

  8. #8
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Fiat ecuscan
    Parametry pompy znajdziesz na stronie Boscha.
    Tak to ja montowałem pompę z grupy vag.
    Jeżeli masz emulację ciśnienia w lpg to zacznij od tego aby wykluczyć awarię lub zmianę nastaw w LPG.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.75 TBI
    Postów
    18

    Domyślnie

    Spróbuje dziś odczytać parametry i dam znać, do gazownika jadę we wtorek wiec będę wiedzieć już kolejna osoba mi powtarza ze to przy LPG się coś musiało rozjechać i dla tego są takie dziwne zachowania silnika, chociaż podczas rozmowy przez telefon z gazownikiem ten już na starcie mówił cytuje „ze jemu nie wydaje się żeby przyczyna była po stronie LPG „ ale cóż zobaczymy co mi powie po podpięciu komputera.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.75 TBI
    Postów
    18

    Domyślnie

    A jeszcze pytanie jak się uporałeś z rozstawem śrub bo znalazłem temat z pompą i pisałeś ze jest 5/6mm mniejszy rozstaw?

Podobne wątki

  1. Alfa 146 1,3 iE - problem z zakupem regulatora ciśnienia paliwa
    Utworzone przez marcin77 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-01-2018, 18:10
  2. Problem z regulatorem ciśnienia w pompie CR. 1.9 JTD 105km.
    Utworzone przez Natalcia156JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-02-2017, 19:59
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-07-2012, 21:27
  4. [155] 2.0 ts problem z regulatorem paliwa. Jak prawidlowo podlaczyc go ???
    Utworzone przez MATRIX0604 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-06-2010, 12:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory