Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Brak kompresji na cylindrze 2 naprawa

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 16v ti
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    skoro jesteś świeżo po zakupie, to dlaczego nie oddasz auta z ewidentną wadą ukrytą? wracając do samej usterki - wersja skrajnie optymistyczna - urwała się klapa wirowa i blokuje zwór ssący.
    Sprzedawca nie poczuwa się i twierdzi że po pierwsze udostępnił auto pod swoim domem do sprawdzenia a po drugie że to napewno stało się w czasie kiedy wracałem autem do domu. Po rozmowie o oddaniu auta w ramach rękojmi z dwoma radcami prawnymi stwierdzili oni że "przy aucie o takiej wartości to albo sprzedać albo naprawić sobie i się cieszyć jazda bo koszty postępowań sądowych będą większe od kosztów auta plus sprawa to około dwa lata". Oczywiście wiem że przy wygranej sprawie koszty postępowania zostaną mi zwrócone ale stwierdziłem że mówi się trudno i żyje się dalej. Nie sztuką jest sprzedanie auta za 5 tys jako uszkodzone. Po naprawie mam nadzieję że pojeździ jeszcze i będzie przynosił frajdę z jazdy. Co do klap wirowych sprzedawca "zapewniał" że klapy są usunięte ale nie wiem czy mu wierzyć.

  2. #12
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Nie wierzyć.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nestus Zobacz post
    Oczywiście wiem że przy wygranej sprawie koszty postępowania zostaną mi zwrócone
    Postępowania (sądowe) tak, prawnika/radcy nie do końca

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nestus Zobacz post
    Sprzedawca nie poczuwa się i twierdzi że po pierwsze udostępnił auto pod swoim domem do sprawdzenia a po drugie że to napewno stało się w czasie kiedy wracałem autem do domu. Po rozmowie o oddaniu auta w ramach rękojmi z dwoma radcami prawnymi stwierdzili oni że "przy aucie o takiej wartości to albo sprzedać albo naprawić sobie i się cieszyć jazda bo koszty postępowań sądowych będą większe od kosztów auta plus sprawa to około dwa lata". Oczywiście wiem że przy wygranej sprawie koszty postępowania zostaną mi zwrócone ale stwierdziłem że mówi się trudno i żyje się dalej. Nie sztuką jest sprzedanie auta za 5 tys jako uszkodzone. Po naprawie mam nadzieję że pojeździ jeszcze i będzie przynosił frajdę z jazdy. Co do klap wirowych sprzedawca "zapewniał" że klapy są usunięte ale nie wiem czy mu wierzyć.
    Ja mimo wszystko zainwestowałbym parę stówek w pismo przedprocesowe podbite przez takiego radcę. + dołączony pomiar kompresji. Telefonicznie łatwo spuścić klienta na drzewo. Pismo od prawnika ma inną moc rażenia. Możesz też pójść w kierunku partycypacji w kosztach naprawy.
    Wracając do usterki - nie wiem ile dałeś za auto i jakie stawki godzinowe ma twój mechanik, ale to może kosztować 2-3 tysiące , a może kosztować nawet 2-3razy więcej, więc dobrze się zastanów zanim podejmiesz jakieś ruchy. i może zrób jakieś dodatkowe nieinwazyjne testy (test na obecność co2 - pęknięta głowica/uszkodzona uszczelka głowicy, zajrzenie do cylindra kamerką) może coś się wyklaruje z kosztami.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 26-08-2023 o 21:58

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 16v ti
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    wersja skrajnie optymistyczna - urwała się klapa wirowa i blokuje zwór ssący.
    a czy przy takim scenariuszu próba olejowa coś by dała ? Jednak po próbie olejowej ciśnienie podniosło się o 2 bary.

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Raczej różnica temperatury silnika powoduje tą różnicę. No i trochę oleju po próbie zostało pomiędzy pierścieniami. Bez dokładniejszej diagnozy szacowanie kosztów na forum to wyróżnienie z fusów.

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 16v ti
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Raczej różnica temperatury silnika powoduje tą różnicę. No i trochę oleju po próbie zostało pomiędzy pierścieniami. Bez dokładniejszej diagnozy szacowanie kosztów na forum to wyróżnienie z fusów.
    Jestem w trakcie szukania jakiegoś mechanika w okolicach Gniezna/Poznania który zrobi to rzetelnie. Bo już spotkałem się z komentarzem od mechanika "Panie to trzeba głowice ściągnąć, dużo roboty, ja się nie podejmę"

  8. #18
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Raczej Panie ja nie wiem jak to zrobić.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    test na co2 to sam powinieneś ogarnąć, a wiele wyjaśni.
    https://allegro.pl/oferta/tester-szc...ow-11898181315

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Miałem to samo w swojej 159, sprzedający powiedział że klapki usunięte, niestety po paru tysiącach okazało się inaczej i klapka wpadła do cylindra i narobiła bajzlu. Ale sprzedający całkowicie poniósł koszty naprawy.
    Byla 156 2,0 TS,
    była 156 2,4 20V
    była 156 1,9 16V
    jest 159 1,9 16V
    jest giulietta 2,0 IMOLA

Podobne wątki

  1. Zawieszone zawory ssace w uzywanym silniku brak kompresji
    Utworzone przez jedrek1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-09-2019, 17:45
  2. Pomocy Brak kompresji
    Utworzone przez Stefano1978 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-01-2017, 12:06
  3. [159] Wlew oleju zalany olejem - brak kompresji?
    Utworzone przez Diego w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-07-2016, 11:16
  4. [156] Brak kompresji V6
    Utworzone przez Kilu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 12-06-2016, 16:01
  5. [33] boxer - brak kompresji/sprezania w jednym z cylindrow - chodzi na 3
    Utworzone przez j0hnny w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-06-2012, 22:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory