Strona 8 z 22 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 218

Temat: Alfa Romeo Milano

  1. #71
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Na niepocieszenie - swądu za też - Yarisem z innymi literkami (GR) nawet nie powącha niestety.

    Btw

    Alfa Romeo tak powoli gotuje żabę.
    Najpierw SUV . Potem Tonale . Teraz Milano. Urawniłowka do nijakości.
    Coś w tym jest.

    Stelvio mimo, że SUV to design ma bardzo atrakcyjny, a do tego sensowne silniki i genialne (jak na SUVa) prowadzenie.
    Tonale pod kątem designu również jest bardzo atrakcyjne, brakuje trochę w gamie silnikowej, no ale ok, to tylko segment C.

    A Milano? Design ulepiony z kilku marek, to przynajmniej i oferta silnikowa również słaba

    Co następne? Peugeot ze znaczkiem AR jako AR na wzór Lancii?

    W powstanie następcy Giulii już w tym momencie przestaje wierzyć.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  2. #72
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,307

    Domyślnie

    Przyzwoitość nakazywałaby nie następnie ale równolegle coś pokroju Alpine , Lotusa, Caymana, kontynuacji 4c (lub choćby fryzjerskiej rzekomo MX5 /124 fiato-mazdy) , lekkie dla kierowcy bez 4ki pasażerów auto.

    Swoją drogą jak przeszedł ten arab wezem zjadany na scudetto w czasach poprawności politycznej ?

  3. #73
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Swoją drogą jak przeszedł ten arab wezem zjadany na scudetto w czasach poprawności politycznej ?
    A myślisz, że zmiana koloru ludzika w nowym logo z czerwonego na białego to przypadek? [emoji1787]

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  4. #74
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    W powstanie następcy Giulii już w tym momencie przestaje wierzyć.
    Wczoraj padła zapowiedź: nowe Stelvio w 2025, nowa Giulia w 2026.

  5. #75
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    683

    Domyślnie

    Nie rozumiem problemów z logo i scudetto. W czym im przeszkadzało scudetto, które o ile w wersji elektrycznej jest w nowej koncepcji i można je jakoś przyjąć do wiadomości, to w wersjach benzynowych wygląda na tani tuning z aliexpress.
    Wnętrze się broni, z Jeepa są tylko przełączniki pod ekranem.
    Rozbawił mnie schowek na kabel do ładowania pod maską, jako wielki atut. No pewnie tak, dzięki temu jest więcej miejsca w bagażniku. Ostatnim znanym mi autem spalinowym, w którym trzeba było podnieść maskę, żeby zatankować, był Trabant.
    Kabel powinien być pod ręką, a nie w czeluściach silnika. W wielu elektrykach kabel jest jak piąte koło u wozu, chociaż jest ważnym podstawowym wyposażeniem. Zasięg typowo miejski.
    Któryś z prezesów zachwalał, że wielbiciele Mito i Giulietty doczekali się auta dla siebie. Uwierzę, jak zobaczę silniki spalinowe.

    - - - Updated - - -

    Czy to jest jeszcze scudetto, czy już tylko dziura z siatką?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	milano.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	46.9 KB
ID:	289361

  6. #76
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,811

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Ale ja nie pytam o jakim rynku piszesz, tylko czy masz jakieś statystyki na ten temat (mogą dotyczyć polskiego rynku). Chętnie bym zobaczył, bo nigdy ich nie znalazłem.
    Nie mam statystyk ale pamietam co mieli w ofercie dealerzy bo oprócz Giulietty brałem też Mito pod uwagę swego czasu. Zresztą wystarczy spojrzeć na ofertę używanych Alf z polskiego salonu - zdecydowana większość to 1.4 78KM lub 1.4 105 KM.


    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Aha, czyli jak będziesz chciał pojechać na weekend 400km na plażę, czy w góry to na tą okazję trzeba kupić drugi samochód, na trasy, bo ten tylko do miasta
    Fajne tłumaczenie, ale to sam potwierdzasz, że to kalectwo w stosunku do ICE. MiTo, które miała też nie było na trasy, a mimo to oprócz codziennego dojazdu do pracy, żona robiła nim średnio raz w miesiącu trasę 400-500km w jedną stronę. Czyli co, powinna mieć drugi samochód, czy jednak inny na co dzień?
    Nie przesadzaj, 400 czy 500 km zrobisz elektrykiem bez problemu, gorzej jeśli trzeba tą trasę powtórzyć bez przerwy na pełne ładowanie. Tylko kto tak jeździ klasą B... a nawet jeśli to kupi hybrydę i tyle.
    [/QUOTE]
    300km przy szarżowaniu? Oj Żuczek, Żuczek... lubisz bajki opowiadać Nie wiem jakiej Ty matematyki używasz, ale przy szarżowaniu zużycie na poziomie 20kWh/100km to totalne minimum, więc jak dobijesz do 200km to będzie już sukces.
    54kWh brutto to ok 50kWh netto.
    Użyteczny zakres od 80 do 10% daje 35kWh.
    [/QUOTE]

    Błędnie liczysz użyteczny zakres, w mieście korzystasz z całej baterii - ładowarki masz wszędzie i zawsze możesz się w domu naładować do pełna.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    PS. Ale w sumie jest jeden plus, nareszcie fani AR i "ekologii", mogą sobie wreszcie kupić elektryka tej marki i już się nie tłumaczyć, że są za ekologią, ale jeżdżą spalinowym, bo AR nie ma elektryka
    Mam nadzieję, że pójdziecie za własnym sumieniem i szybko Milano się pojawi na forum
    Też mam taką nadzieję

  7. #77
    Użytkownik Świeżak Avatar GMB_156
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Tonale Edizione Speciale
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Czy to jest jeszcze scudetto, czy już tylko dziura z siatką?
    Taką dziurę z siatką miały już "klasyczne" Alfy więc to jak najbardziej scudetto. Przez jaki czas w historii marki scudetto miało poziome listewki?
    147 1.6 TS 120KM -> była
    156 1.9 JTD 8V 115KM -> była
    MiTo 1.4 TB 155KM -> była
    156 FL 1.9 JTD 16V 140KM -> była
    156 2.5 V6 190KM -> była
    Tonale Edizione Speciale 130KM 1.5 130 + 20KM -> jest
    Jaguar F-Type S AWD 3.0 V6 381KM -> jest

  8. #78
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,561

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Wczoraj padła zapowiedź: nowe Stelvio w 2025, nowa Giulia w 2026.
    Alfa Romeo i zapowiedzi [emoji1787]

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  9. #79
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie przesadzaj, 400 czy 500 km zrobisz elektrykiem bez problemu, gorzej jeśli trzeba tą trasę powtórzyć bez przerwy na pełne ładowanie. Tylko kto tak jeździ klasą B... a nawet jeśli to kupi hybrydę i tyle.
    Bez problemu, czyli takim Milano z 2 postojami po min 0,5h, pod warunkiem, że będzie akurat DC MiTo robiło to bez tankowania w trakcie.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Błędnie liczysz użyteczny zakres, w mieście korzystasz z całej baterii - ładowarki masz wszędzie i zawsze możesz się w domu naładować do pełna.
    Ładowarki masz wszędzie [emoji1787] Mieszkam obecnie w mieście powiatowym pod stolicą. Ilość publicznych stacji ładowania - 0, tak okrągłe 0
    Zawsze możesz naładować się pod domem. Tak, o ile masz dom lub mieszkanie z prywatnym miejscem, na które masz możliwość dociągnąć prąd. W innym wypadku robisz wycieczki na ładowarkę i zakres użyteczny masz taki o jakim pisałem wyżej O czasie spędzonym na ładowarkach nie wspomnę.

    Także nic błędnego tam nie widzę

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Też mam taką nadzieję
    Już się zapisałeś w kolejkę po Milano EV?
    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  10. #80
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał luckie Zobacz post
    Dla mnie dramat pod każdym względem... Nic w tym aucie z Alfy nie ma oprócz logo, smutne, ale było do przewidzenia. Do póki właścicielem bedzie Stellantis, niewiele sie zmieni i kolejne auta to będą klony Peugeotow czy Chryslerow.
    No ok, ale czego byś tak serio oczekiwał? Tak realnie, biorąc pod uwagę to co się dzieje w motoryzacji? No oczywiście zastanów się ile by się tego realnie sprzedało, bo marka musi też czasem coś zarobić

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Wczoraj padła zapowiedź: nowe Stelvio w 2025, nowa Giulia w 2026.
    Ale dalej jedynie elektryczne?


    Tak czytam te wszystkie stękania, że tragedia, że nie tknąłbym patykiem, że w ogóle dupa.
    Panowie, takie pytanie. Tak zastanówcie się, co by miała przedstawić wczoraj Alfa, żebyście powiedzieli, że wow, super, 100 procent Alfy w Alfie?
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 11-04-2024 o 11:50

Podobne wątki

  1. alfa romeo milano
    Utworzone przez emac156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory