Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 42

Temat: Moja pierwsza Alfa - pytania i spostrzeżenia

  1. #31
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał lisu7 Zobacz post
    A to nie było tak że chłopaki wygrywali nowszy soft w DTCM i miało wpływ na pracę skrzyni? Może coś pokićkałem. Tak jak mówisz na skręconych kołach i pod górkę ruszanie bez problemu pedał reaguje odrazu, tak samo przy przyspieszaniu. Ale zdarzyło się parę razy że ja daję gaz a auto w ogóle nie zareagował i samochód dalej stoi albo prędkość się zmniejszyła. Dopiero odpuszczenie i wciśnięcie drugi raz pedału była reakcja.
    DTCM 501 moim zdaniem nic nie zmienia na laga, tak samo jak te zmiany które robią w skrzyni czy silniku.


    Cytat Napisał jo_gurt Zobacz post
    ACC mam w tym pakiecie. Nie wiem co to HAS :/ Macie gdzieś tu słowniczek?
    Katalogi/cenniki/instrukcja - sorry, ale pisząc coś na szybko nie oczekuj że będziemy tutaj tłumaczyli wszystko - z mojej perspektywy interesujesz się tematem, pytasz o upgrade z asystenta kierowcy na plus, to też zakładam że powinieneś sam się zorientować co tam jest o czego dołożenie pytasz, a jak nie wiesz to poszukać trochę (choćby instrukcja auta).
    has=highway assistant system czy coś takiego - utrzymanie w pasie w skrócie tylko odpala się na autostradach/ekspresówkach tylko wg navi (dlatego navi jest tu wymogiem) i działa do 140 czy 145kmph.

  2. #32
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Giulia 2.0T MY23
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Katalogi/cenniki/instrukcja - sorry, ale pisząc coś na szybko nie oczekuj że będziemy tutaj tłumaczyli wszystko - z mojej perspektywy interesujesz się tematem, pytasz o upgrade z asystenta kierowcy na plus, to też zakładam że powinieneś sam się zorientować co tam jest o czego dołożenie pytasz, a jak nie wiesz to poszukać trochę (choćby instrukcja auta).
    has=highway assistant system czy coś takiego - utrzymanie w pasie w skrócie tylko odpala się na autostradach/ekspresówkach tylko wg navi (dlatego navi jest tu wymogiem) i działa do 140 czy 145kmph.
    Jasna sprawa, HAS mi jakoś umknął. Dzięki.

  3. #33
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    218

    Domyślnie

    Ciekawe czy jak ktoś kupi sobie dajmy na to VW, to zakłada tematy "Moje pierwsze VW - pytania i spostrzeżenia". Przecież to samochód i to samochód, zrobiony w 90% na tych samych częściach, tyle że jeden ładniejszy, drugi brzydszy, jeden przeznaczony dla gawiedzi, drugi nie. Więc czym tu się podniecać? A może chodzi o opinię niewydarzonych kolegów z pracy, że Alfa to w gruncie rzeczy nie samochód, bo stoi cały czas w warsztacie?

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    Komentarz, który skradł moje serce ostatnio, apropo tej kobiety co jechała 159 bez opony i uciekała przez policją z dzieckiem: "W przypadku alfy brak opony to chyba najmniejszy problem".

  5. #35
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Giulia 2.0T MY23
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    Ciekawe czy jak ktoś kupi sobie dajmy na to VW, to zakłada tematy "Moje pierwsze VW - pytania i spostrzeżenia". Przecież to samochód i to samochód, zrobiony w 90% na tych samych częściach, tyle że jeden ładniejszy, drugi brzydszy, jeden przeznaczony dla gawiedzi, drugi nie. Więc czym tu się podniecać? A może chodzi o opinię niewydarzonych kolegów z pracy, że Alfa to w gruncie rzeczy nie samochód, bo stoi cały czas w warsztacie?
    VW może nie, nie wiem. Z VW wyszedłem bardzo szybko jak się dowidziałem, że w arteonie nie ma elektryki fotela pasażera nawet w opcji. Nie bo nie. Jest zdaje się tylko w tiguanie.

    Natomiast długo jeździłem Subaru i tam na forum takie tematy są częste.

    Po prostu albo nudne wozidło albo coś z charakterem. A jak ma charakter to i ma swoją specyfikę.
    Ostatnio edytowane przez jo_gurt ; 07-02-2024 o 22:02

  6. #36
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Nie wiedziałem, gdzie to wrzucić, a ładne :
    https://x.com/saszynski/status/1757442877343281444?s=20
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #37
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    Pewnie to trochę przejaskrawione, ale plastiki z piano black to już jak sie na nie spojrzy to skrzypią
    Od jakiegoś czasu widze taką zależność, że marki premium lecą maksymalnie w dół, maksymalizują zyski, obniżają jakość, a tanie marki jak np dacia, małymi krokami poprawiają tę jakość mając na uwadzę, że ma być tanio. Obstawiam, że to tanie obecnie pożyje dłużej.

  8. #38
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Piano black: ładne ale skrajnie niepraktyczne. I za takie pierdy się płaci.

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    tomaszko, dobry komentarz o markach.... Duże marki oszukują i kiedy przyłapane to płacą grube grube miliony twardej waluty kar, w USA, Australii, Niemczech, itd. Nie słyszałem aby Dacia miała płacić odszkodowania i kary za kombinacje czy fałszywe dane. A kto to naprawdę płaci...ci co kupują samochody.
    Sześć miesięcy temu kupiłem nowego VW T6.1, California Coast 4Mo, pełen kamper. Naprawdę tandeta, wiedziałem kupując ale nie ma wyboru w tej kategorii. Pojeżdżę, one trzymają wartość, i sprzedam. Stelvio zostanie ze mną jeszcze długo. Ma 6+ lat i jak nowe. W sensie wyglądu i jakości/eksploatacji.... świetny samochód.

  10. #40
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Piano black: ładne ale skrajnie niepraktyczne. I za takie pierdy się płaci.
    A najlepsze są te na zewnątrz w Toyotach malowania wstawek w piano :-). 20 metrów za myjnią już jest syf że hej.
    Super, że w Stelvio tych wynalazków nigdzie nie ma...
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 14-02-2024 o 14:55

Podobne wątki

  1. [147] Pierwsza Alfa- 3 pomocne pytania
    Utworzone przez mate00sh w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-03-2017, 11:48
  2. [159] Pierwsza alfa, pierwsze pytania i wątpliwości, na co zwrócić uwagę przy zakupie
    Utworzone przez megauchuch w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 01-10-2014, 08:34
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-08-2014, 13:58
  4. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 14:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory