Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Awaria pompy paliwa (kolejna) Stelvio 2.0 TB

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio Veloce 2.0T GME 280KM
    Postów
    4

    Domyślnie Awaria pompy paliwa (kolejna) Stelvio 2.0 TB

    Witam, doświadczyłem drugi raz awarii pompy paliwa, tej w zbiorniku, pierwszy raz we wrześniu zeszłego roku przy przebiegu ok 58 k, w zeszłym tygodniu samochód mi zdechł na ekspresówce, laweta do serwisu, po paru dniach dziagnoza - pompa paliwa... Na tej nowej zrobione z 6k km, miał ktoś takie problemy? Dziwne żeby w ogóle przy przebiegu 65k km padła pompa w baku a co dopiero nowa wymieniona niecałe pół roku temu. Na szczęście jestem na Maximum Care, ale mimo wszystko jest to dziwne, mam pecha i trafiła mi się jakaś wadliwa poma, czy powinni szukać przyczyny awarii pompy gdzie indziej? Paliwo zawsze lane na Orlenie, zresztą teraz gdzie by się nie tankowało to paliwo z Orlenu.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    sterownik pompy paliwa?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio Veloce 2.0T GME 280KM
    Postów
    4

    Domyślnie

    Gdzieś właśnie na forum zagranicznym widziałem jakiś temat o sterowniku pompy, sugerowałem im to w serwisie, że dość dziwny przypadek żeby 2 pompy padły tak sobie, a druga to już na prawdę ekspresowo, ale z tego co widzę to nie ma za bardzo zainteresowania, komputer wyrzucił pompę to zmieniają pompę

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Nigdy się nie spotkałem na forach (choć od dłuższego czasu już nie siedzę tak głęboko w forach jak kiedyś), wiem tylko że ShopEFI wymieniał komuś pompę, nie znam przyczyny/przebiegu niestety.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Padaly dosc czesto w Q a one sie raczej niczym sie nie roznia od siebie.Widac ze szybko znikaja z tego sklepu, to tez o czyms swiadczy.https://www.alfaworkshop.co.uk/parts...uel_Pump.shtml
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio Veloce 2.0T GME 280KM
    Postów
    4

    Domyślnie

    Mam informację z serwisu, że pompa zatarła się przez brak paliwa ... Bardzo dziwne, bo samochód zgasł w trasie, i to zaraz po zapaleniu się lampki rezerwy, komputer pokazywał, że jeszcze 100km do przejechania. Nowa pompa założona, ponoć wszystko chodzi ok, ale samochód jeszcze na serwisie ponieważ cieknie ze spryskiwacza reflektora... Też będą robić na szczęście jeszcze na gwarancji

  7. #7
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marecki1983 Zobacz post
    Mam informację z serwisu, że pompa zatarła się przez brak paliwa ... Bardzo dziwne, bo samochód zgasł w trasie, i to zaraz po zapaleniu się lampki rezerwy, komputer pokazywał, że jeszcze 100km do przejechania. Nowa pompa założona, ponoć wszystko chodzi ok, ale samochód jeszcze na serwisie ponieważ cieknie ze spryskiwacza reflektora... Też będą robić na szczęście jeszcze na gwarancji
    ASO wchodzi na nowy level opowiadania głupot.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Ja miałem taką historię. Pompa wymieniona (ze sterownikiem) i do tej pory działa.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał majk Zobacz post
    ASO wchodzi na nowy level opowiadania głupot.
    Przykro mi ale nie. Jazda na rezerwie oznaczać może brak chłodzenia pompy przez paliwo, na dnie zbiornika lubią się zbierać syfy i woda, które zasysa pompa. Temat znany w internecie i nie ma co wałkować.

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał majk Zobacz post
    ASO wchodzi na nowy level opowiadania głupot.
    Tu akurat już wyższych leveli niż ASO autoryzowane przez Alfa Romeo nie ma.

    Ale - pamiętając o zatrzymujących się na drogach giuliach z powodu braku paliwa mimo że wskaźnik pokazuje że jest może to być faktycznie wówczas przyczyną.
    Btw nie mam pojęcia jak pompa w Giulia/stwlvio jest zbudowana czyli czy ma zintegrowany filtr paliwa czy osobny dalej w układzie. Jak osobny warto też zmienić bo może wszystkich opiłków nie wyłapać a przytkane wtryskiwacze to kaplica dla silnika jesli jak przystało na Alfę obrywa co jakiś czas.. W sumie to i wtryski przynajmniej w do sprawdzenia.

Podobne wątki

  1. [159] Kolejna awaria sprzęgła
    Utworzone przez Vinc w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-02-2018, 21:18
  2. Kolejna awaria 147 FL kopci na niebiesko i stracił moc.
    Utworzone przez maanieek112 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-06-2016, 06:29
  3. Awaria pompy wody
    Utworzone przez loloplay w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-07-2015, 12:38
  4. awaria pompy wspomagania
    Utworzone przez viper w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-06-2009, 19:14
  5. awaria pompy paliwa AR 146 1.6 boxer
    Utworzone przez paty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-05-2007, 18:35

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory