Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: 1.75 dziwny lag na TCT

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biala
    Auto
    Alfa Giulietta Veloce - biała :-)
    Postów
    245

    Domyślnie

    Spróbuję to wywołać kilkukrotnie i nagrać. Mam jeszcze auto na rękojmi, będę się najwyżej biłl ze Stellantisen, bo zrobiłem Alfą może 2000 km.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    488

    Domyślnie

    Kupiłeś w Aso w Bielsku? To chyba kojarzę ta alfę, chwilę była wystawiona w Ustroniu, prywatnie potem już pod szyldem aso bielsko.
    Jak masz rękojmię to dawaj od razu do nich, niech kombinuja, a przy okazji może i my się dowiemy co jest nie tak. Szkoda Twojej kasy u Cinka zostawiać, z całym szacunkiem do Niego, bo fachowiec jest mega, ale widać że nie lubi tej skrzyni i raczej Ci nie pomoże...
    Dalej nie pisałeś nic o awariach, naprawach, w tym także blacharskich, a tu może być wspólny mianownik, żeby wiedzieć gdzie szukać. Wiem że RODO i te sprawy, ale może z karty pojazdu dowiesz się szczegółów od pierwszego wlasciciela

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biala
    Auto
    Alfa Giulietta Veloce - biała :-)
    Postów
    245

    Domyślnie

    Poprzedni właściciel to raczej właścicielka. Nie żebym miał coś do pań, ale nie sądzę, by wiele pamiętała. ASO w Bielsku zlikwidowali, więc zostaje mi kombinowanie z innymi ASO, a to nie jest taka prosta sprawa Co prawda usunęli mi już sporo usterek na rękojmi: wyciek z pompy vacuum, dali nowe Radio 6.5, naprawili nierówno działający nawiew i pompkę spryskiwacza. Ale na to, że dali mi w komplecie opony zimowe, które okazały się oponami na śmietnik, już się wypieli. To samo na opony letnie, które zdjęli z Giulii i mają za duży profil. A na ostatniej naprawie w Żorach trzymali mi ją 65 dni... Poza tym muszę to lepiej udokumentować, bo jeśli u nich problem się nie powtórzy, to się wypną. Muszę oprócz filmu z kamerki na szybie podczas problemu nie spanikować i zrobić film komórką.

    Ale na razie problem się nie powtórzył. Dziś i wczoraj przejechałem jakieś 50 km po mieście, prowokowałem sytuacje. Nic. Ale fakt - nie sprowokowałem jednego: tego szybkiego odpalenia silnika bez czekania kilku sekund w ustawieniu MAR.

    Wedle tego, co miałem wglądu w serwisy naprawy, to auto nie miało większych stłuczek, wycieków itp. Przy 35 tysiącach wymieniono sprzęgło. Jak wykupiło je ASO, wymieniono rozrząd, szybę czołową i parę drobiazgów. Do Cinka i tak chcę jechać, bo chcę żeby sprawdził, czy nie ma jakichś przedmuchów na turbo. W mojej poprzedniej Delcie ze 190 koni zrobił mi 229-konnego potwora.

    Trochę już się zraziłem do Alfy (to moja szósta) - choć wiem, że 90% to to, jak dbał o nią poprzedni właściciel. Następna będzie chyba Kia Ceed albo Proceed GT - mają wypaśne wyposażenie. Albo jakiś inny warm albo hot hatch
    Ostatnio edytowane przez woyopol ; 09-03-2024 o 00:06

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    488

    Domyślnie

    Co oni robili ze musieli trzymac ponad dwa miesiące auto???

    Jeśli chodzi o prowokację to spróbuj gdzieś na wzniesieniu, sytuacja jak na Twoim filmiku jest książkowa. Wzniesienie, świeżo zapięty drugi bieg (koniecznie drugi, nie może zapiąć trójki bo problem nie wystąpi), zwolnienie do prędkości gdzie powinien albo zredukować do jedynki albo pełzać na dwójce, wtedy zaczyna się dławić.
    U mnie kiedyś w takiej sytuacji zatrzymanie pomoglo, teraz najczęściej zgaśnie. Jak nic nie zrobisz to będzie się dławić aż zgaśnie. Ewentualnie lewarkiem na N, po czym ksiazkowo wysprzegli, następnie D i można dalej jechac (bez zatrzymywania). Można jeszcze manetkami odpowiednio wcześnie redukować do jedynki. To tak z mojego "podworka"

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biala
    Auto
    Alfa Giulietta Veloce - biała :-)
    Postów
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał DieselJTD Zobacz post
    Co oni robili ze musieli trzymac ponad dwa miesiące auto???

    Jeśli chodzi o prowokację to spróbuj gdzieś na wzniesieniu, sytuacja jak na Twoim filmiku jest książkowa. Wzniesienie, świeżo zapięty drugi bieg (koniecznie drugi, nie może zapiąć trójki bo problem nie wystąpi), zwolnienie do prędkości gdzie powinien albo zredukować do jedynki albo pełzać na dwójce, wtedy zaczyna się dławić.
    U mnie kiedyś w takiej sytuacji zatrzymanie pomoglo, teraz najczęściej zgaśnie. Jak nic nie zrobisz to będzie się dławić aż zgaśnie. Ewentualnie lewarkiem na N, po czym ksiazkowo wysprzegli, następnie D i można dalej jechac (bez zatrzymywania). Można jeszcze manetkami odpowiednio wcześnie redukować do jedynki. To tak z mojego "podworka"
    Z tego, co piszesz, to Cinek tylko adaptuje wg. standardowej procedury. Ciekawi mnie, czy coś by poradziła adaptacja w tym stylu.https://boostfactory.pl/2022/02/09/a...ox-tcu-stage3/ Interesowałoby mnie zwłaszcza wyłączenie blokady zmiany biegu w zakrętach, ale raczej się na to nie zdecyduję.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    488

    Domyślnie

    Mocno nad tym myślę, tym bardziej że jednym z moich podejrzanych jest soft tcu, a nawet jeśli nie, to zmieniliby próg zmiany biegu i problem by znikł.
    Zastanawiam się nad tą zmiana biegu w zakretach... próbowałem, mi biegi zmienia, o co chodzi? O jakie warunki?
    Wiesz jaki koszt tego softu u nich?

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biala
    Auto
    Alfa Giulietta Veloce - biała :-)
    Postów
    245

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia, ale chyba będzie drogo. Wiesz, to chyba nie jest tylko próg obrotów przy zmianie. Gdyby mi przerzucił na 3, przy takiej prędkości 1.75 tak się nie zamuli, dodasz gazu i powoli się rozkręci To wyglądało jakby przerzucił na 5, a już na pewno nie będzie tak tyrkał jak na filmie. Z tym blokowaniem biegów w zakręcie też nie rozumiem. Miałem wrażenie, że mogę to zrobić. Czasami blokuje mi się minus, ale to bardziej styki łopatki do przeczyszczenia.

    - - - Updated - - -

    I wcale bym się nie zdziwił, gdyby to był objaw któregoś z kończących się sprzęgieł. Orientujesz się, jaki jest pełny koszt wymiany? Z tego, co widziałem, najtaniej sprzęgło i koło masowe to jakieś 4900, ale ile robocizna?
    Ostatnio edytowane przez woyopol ; 12-03-2024 o 21:14

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biala
    Auto
    Alfa Giulietta Veloce - biała :-)
    Postów
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał woyopol Zobacz post
    Nie mam pojęcia, ale chyba będzie drogo. Wiesz, to chyba nie jest tylko próg obrotów przy zmianie. Gdyby mi przerzucił na 3, przy takiej prędkości 1.75 tak się nie zamuli, dodasz gazu i powoli się rozkręci To wyglądało jakby przerzucił na 5, a już na pewno nie będzie tak tyrkał jak na filmie. Z tym blokowaniem biegów w zakręcie też nie rozumiem. Miałem wrażenie, że mogę to zrobić. Czasami blokuje mi się minus, ale to bardziej styki łopatki do przeczyszczenia.

    - - - Updated - - -

    I wcale bym się nie zdziwił, gdyby to był objaw któregoś z kończących się sprzęgieł. Orientujesz się, jaki jest pełny koszt wymiany? Z tego, co widziałem, najtaniej sprzęgło i koło masowe to jakieś 4900, ale ile robocizna?
    Do tej pory problem się nie pojawił, ale mam paru podejrzanych i znów chyba wrócę do teorii, że to nie musi być na pewno TCT.

    W mojej poprzedniej Delcie (też 1.8) na zimnym silniku po jego odpaleniu często silnik się dławił i gasł. Po wielu próbach i wizytach w ASO, pomogło coś, co sam kupiłem i wymieniłem - a mianowicie czujnik temperatury płynu chłodzącego. Na jednym z forów znalazłem też kogoś, komu pomogła wymiana świec. Dlatego chyba od tego zacznę: świece i czujnik temperatury płynu. To cykanie bardzo przypomina mi sytuację, gdy przy rozładowanym akumulatorze silnik nie może odpalić i pod maską też jest podobny odgłos.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    488

    Domyślnie

    U mnie świece wymienione, co do czujnika temperatury, sam nie wiem... na razie próbuje wywołać sytuację i robić wtedy logi w mesie. Ostatnio wymi się nawet udało, skrzynia została na drugim biegu, na wyświetlaczu D1, brak reakcji na manetki, nie było to pod górę, więc auto się rozpędziło, bardzo niechętnie, skrzynia fizycznie przełączyła na na jedynkę, jednak spięte nadal bylo sprzęgło parzyste, dopiero po odpuszczeniu gazu przy 4,5k obrotów skrzynia zmieniła na trzeci bieg.

    Jaką masz wersję softu? Nie ma aktualizacji? Sądząc po roczniku raczej nie...

    Daj znać jak będziesz mieć jakieś postepy.
    Ostatnio edytowane przez DieselJTD ; 13-03-2024 o 07:12

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    98

    Domyślnie

    Dajcie znać czy macie więcej niż połówka na bagnecie oleju. Teoria za tym miał by być taka że przełącznik zmiennych faz rozrządu miałby odpowiadać za problem (to była podpowiedź z ASO która testowałem, a źródłem tej podpowiedzi miało być doświadczenie z ASO z BMW).
    Moja sztuka
    https://www.forum.alfaholicy.org/nas...ne_veloce.html

    Upłynnię zaślepki spryskiwaczy xeona kolor 134b, komplet lewa i prawa 200pln wysyłka free. Można w małopolce podjechać i popatrzeć czy kolor pasuje.

Podobne wątki

  1. Dziwny kluczyk do AR 147
    Utworzone przez evica w dziale 147
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 18-07-2015, 13:10
  2. dziwny odgłos?
    Utworzone przez lukas1993 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-06-2015, 23:12
  3. [155] 155 2.5 td dziwny dym
    Utworzone przez navc21 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-02-2012, 23:07
  4. Dziwny nawiew!!!
    Utworzone przez Roalek w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-12-2009, 18:59
  5. dziwny dzwięk
    Utworzone przez JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-07-2009, 20:06

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory