Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Osłona Dachu Panoramicznego (materiałowa)

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Jfuel
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTD/ Alfa Romeo 159 1.9 JTD 8v/Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    63

    Domyślnie Osłona Dachu Panoramicznego (materiałowa)

    Cześć,

    Osłona dachu panoramicznego materiałowa jest przedarta i cała lata luzem (jakby może brakowało jakiś ślizgów). Zamówiłem z allegro i oddałem auto do lokalnego mechanika, ale nie dość że przyszedł inny kolor (beż, a ja mam szary) to jeszcze mechanika chyba trochę to przerosło, bo zdjęli podsufitkę, ale trochę kręcili nosem i nie bardzo chcieli kontynuować tą naprawę. Czy jest ktoś +- 200km od Bydgoszczy kto by podjął się naprawy? Panorama jest zamknięta i szczelna, chodzi tylko o tą osłonę materiałową. Najlepiej jakby ktoś, kto ogarnia temat to zdemontował i zobaczył co tam trzeba wymienić oprócz tego.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jfuel Zobacz post
    Cześć,

    Osłona dachu panoramicznego materiałowa jest przedarta i cała lata luzem (jakby może brakowało jakiś ślizgów). Zamówiłem z allegro i oddałem auto do lokalnego mechanika, ale nie dość że przyszedł inny kolor (beż, a ja mam szary) to jeszcze mechanika chyba trochę to przerosło, bo zdjęli podsufitkę, ale trochę kręcili nosem i nie bardzo chcieli kontynuować tą naprawę. Czy jest ktoś +- 200km od Bydgoszczy kto by podjął się naprawy? Panorama jest zamknięta i szczelna, chodzi tylko o tą osłonę materiałową. Najlepiej jakby ktoś, kto ogarnia temat to zdemontował i zobaczył co tam trzeba wymienić oprócz tego.
    Powiem tak robiłem i nie chce wiecej.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Jfuel
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTD/ Alfa Romeo 159 1.9 JTD 8v/Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    63

    Domyślnie

    Czy ktoś mógłby pomóc? Może nawet na terenie PL?

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Mieszka w
    Warsawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super, 200KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    Jfuel >Czy ktoś już naprawiał szyberdach ?(to bardzo prawdopodobne bo jest awaryjny), może ktoś coś źle poskręcał. Roletę po złożeniu trzeba przekręcić ręcznie kluczem (otwór w silniku na klucz) sprawdzić jak się wszystko przesuwa przed i po naprawie na zdjętej podsufitce.
    Zdejmij podsufitkę, sprawdź wpierw pancerze (aluminiowe rurki z plastikowym mocowaniem) metalowych linek czy są całe jeżeli nie to kup nowe przy okazji zrobisz komplet jak należy tym bardziej że jest masę rzeczy do odkręcenia zdjęcia.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Jfuel
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTD/ Alfa Romeo 159 1.9 JTD 8v/Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    63

    Domyślnie

    Auto zostało importowane z takim dachem. Właściwe to nie wiem co tam w środku jest dokładnie zmielone. Na pewno będzie materiałowa osłona do wymiany. Możliwe, że jakieś dodatkowe rzeczy. Szukam kogoś, kto mógłby to ogarnąć.

Podobne wątki

  1. [159] Hamulce - wada materiałowa?
    Utworzone przez Krzysztofor w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-07-2012, 08:11
  2. Tapicerka skórzana czy materiałowa/welurowa
    Utworzone przez blaksan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 19:34
  3. [75] Odklejająca się materiałowa warstwa podsufitki
    Utworzone przez amigas w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 11:38

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory