Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Lokalizacja TBM w Giulii wer. USA

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR Spider 2.0 TS; AR Giulia 2.0 280KM
    Postów
    180

    Domyślnie Lokalizacja TBM w Giulii wer. USA

    Piszę ten post ponieważ wielu z nas jest użytkownikami Giulii w wer. USA i wszyscy spotkaliśmy się z komunikatem informującym, o nie działającym module connect box. A każdorazowe klikanie na ekranie "OK" zdecydowanie może być denerwujące. Jak do tej pory nigdzie nie znalazłem jakiegoś manuala, który pokazywał by gdzie to ustrojstwo się znajduje, czytałem o trzech różnych lokalizacjach i okazało się, że jedna z nich jest poprawna czyli ta za pokrętłami klimatyzacji, a jak się tam dostać i co zrobić wraz z fotkami znalazłem dopiero dzisiaj na zdecydowanie w dzisiejszych czasach niezbyt poprawnej stronie, jednak obrazowo pokazującej co i jak.
    Oczywiście zgodnie z informacjami z naszego forum należy po wypięciu tej szerokiej wtyczki zrobić jeszcze osiowanie PROXI, aby Julka zapomniała o tym ustrojstwie, które w tej wersji działa tylko na rynku NAFTA.

    https://www.drive2.ru/l/668199605552298640/

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Rady niestety trochę niekompletne i powodują kolejne problemy.

    Jak wypniesz wtyczkę to GPS będzie miał problem w navi łapać fixa albo go w ogóle nie złapie - GPS przechodzi przez TBM a wyłączony widać nie bardzo przenosi.

    2 sposoby tutaj, nie robiłem osobiście, ale doradzałem kilku osobom i wiem że rozwiązali problem fixa - albo wypinasz wtyczkę fakra i przepinasz antenę GPS z TBM bezpośrednio do radia, albo przy TBM odcinasz sam CANy, dochodzą 2 jeden piny 24 i 25, drugi 26 i 27.

    Dla uzupełnienia w Stelvio TBM jest przy kolumnie kierownicy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR Spider 2.0 TS; AR Giulia 2.0 280KM
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Rady niestety trochę niekompletne i powodują kolejne problemy.

    Jak wypniesz wtyczkę to GPS będzie miał problem w navi łapać fixa albo go w ogóle nie złapie - GPS przechodzi przez TBM a wyłączony widać nie bardzo przenosi.

    2 sposoby tutaj, nie robiłem osobiście, ale doradzałem kilku osobom i wiem że rozwiązali problem fixa - albo wypinasz wtyczkę fakra i przepinasz antenę GPS z TBM bezpośrednio do radia, albo przy TBM odcinasz sam CANy, dochodzą 2 jeden piny 24 i 25, drugi 26 i 27.

    Dla uzupełnienia w Stelvio TBM jest przy kolumnie kierownicy.
    Oj szanowny kolego, chyba nie przeglądnąłeś tego linku do końca ... jest tam napisane, że po odłączeniu przewodów brązowego i niebieskiego na zdjęciu (wej. i wyj. GPS w module TBM) jeśli posiadasz nawigację należy je połączyć razem przejściówką, której fotka jest na samym końcu, bo po co ciągnąć dodatkowy przewód do radia, skoro on tam już jest.


    Szukając informacji natknąłem się na Twój post na innym forum w tym temacie i tam jeszcze omawialiście zakup dodatkowej wewnętrznej anteny GPS, co być może i skróciło by drogę sygnału, jednak ta antena jest wewnętrzną i nie jestem pewien czy będzie lepszą alternatywą od umieszczonej na zewnątrz (fabryczna w płetwie), ale to inny wariant tej sprawy.

    Na pewno nie chciałem nikogo wprowadzić w błąd i myślę, że tak nie uczyniłem.
    I Ciebie Kolego zapewniam, że bardzo Cię szanuję za Twoją wiedzę i uczynność wobec nas wszystkich użytkowników Giulii czy Stelvio.
    Z poważaniem.
    Ostatnio edytowane przez alfa16v ; 23-03-2024 o 13:12

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    OK, dzięki za wyjasnienei. Przyznam, że w ogóle nie przeglądałem tego linka, przeskanowałem tylko Twój post i do tego się odniosłem. Niestety, od miesięcy funkcjonuję w mega pośpiechu - jeśli wpadam na forum to skan po postach, jak gdzieś chce napisać to po prostu pierwsza myśl, klepnę i tyle. Jeszcze gorzej jak to robie z komórki, bo wtedy same literówki (zwykle bez okularów - bo te tylko mam w biurze do pracy na kompie).

    wiem że ludzie nie ciągnęli dodatkowych kabli jak w tym manualu co podlinkowałeś tylko przepięli ten co idzie do TBM, tylko już nie pamiętam czy to było w Stelvio (bliżej TBM), czy też da się w Giulii.

    ten mój post to pewnie jakiś starszy, kiedy nie miałem rozkminionego w ogóle tematu? nie pamietam - pisze za często

    absolutnie nie mam tu jakiś podejżeń że chcesz kogoś wprowadzić w błąd! raczej doceniam że napisałeś, tylko sądziłem że może się nie zorientowałeś że navi nie działa dobrze - znam to z praktyki - byli ludzie którzy przez jakiś czas po wywaleniu TBMa się nie zorientowali i dopiero później, stąd cały wpis miał być tylko douzupełnieniem (nieświadomie że w linku jest info, choc w cyrylicy, wiec nie kazdy zacznie lookać co tam pisza/pokazują)

    pozdro
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,511

    Domyślnie

    Poszukaj na forach nowych ledowych lamp jak montują.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa16v Zobacz post
    Piszę ten post ponieważ wielu z nas jest użytkownikami Giulii w wer. USA i wszyscy spotkaliśmy się z komunikatem informującym, o nie działającym module connect box. A każdorazowe klikanie na ekranie "OK" zdecydowanie może być denerwujące. Jak do tej pory nigdzie nie znalazłem jakiegoś manuala, który pokazywał by gdzie to ustrojstwo się znajduje, czytałem o trzech różnych lokalizacjach i okazało się, że jedna z nich jest poprawna czyli ta za pokrętłami klimatyzacji, a jak się tam dostać i co zrobić wraz z fotkami znalazłem dopiero dzisiaj na zdecydowanie w dzisiejszych czasach niezbyt poprawnej stronie, jednak obrazowo pokazującej co i jak.
    Oczywiście zgodnie z informacjami z naszego forum należy po wypięciu tej szerokiej wtyczki zrobić jeszcze osiowanie PROXI, aby Julka zapomniała o tym ustrojstwie, które w tej wersji działa tylko na rynku NAFTA.

    https://www.drive2.ru/l/668199605552298640/
    ta procedura odlaczenia dziala poprawnie. mozesz jeszcze poprawic w proxi bajt 171, bit 0 z "1" na "0" - nie bedzie USB bledu w radio.
    bajt 171 bit 0:
    xxxxxxx0 - bez TBM
    xxxxxxx1 - z TBM

Podobne wątki

  1. Lokalizacja centralki świateł
    Utworzone przez Apacz00 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-09-2021, 15:21
  2. [159] P2085 - lokalizacja czujnika
    Utworzone przez GsmLiberty w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-02-2020, 22:51
  3. [Giulietta] b&m lokalizacja
    Utworzone przez Suzumushi w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-06-2014, 20:42
  4. [GTV] Lokalizacja ECU?
    Utworzone przez Bigi w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 11:08
  5. [145] Lokalizacja paru podzespołów
    Utworzone przez themim w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-05-2010, 09:59

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory