Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Temat: Problem z otworzeniem drzwi kierowcy oraz wlewu paliwa

  1. #31
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    a keyless z klamki kierowcy Ci działał wcześniej jak miałeś USA ustawione? Jeśli nie to może antena? albo np drzwi były wymieniane w końcu to powypadek i dali bez anteny, albo czegoś nie spięli. nie wiem też jak z kompatybilnością zamków - wiem że były jakieś jaja jeśli ktoś do USA założył zamek EU, ale szczegółów nie znam - może ktoś inny napisze. Cóż uroki aut z USA naprawianych jeszcze przez kogoś innego i nie do końca skonwertowanych.

    Looknąłem na schemat (EU z giulii przedlift bo tylko taki mam zgrany), i tam po prostu anteny dochodzą do RFHUBa i reszta po CAN zapewne do BCM leci i otwiera zamki. NIe wiem, może teraz po przeróbce wiązki błąd który BCM widzi w drzwiach kierowcy (odcięty zamek) powoduje, że klamka akurat od drzwi z błędem nie daje reakcji? W sumie to jakbyś zmierzył jaka była rezystancja na odciętym kablu 18 do masy (odepnij na chwilę, pewnie bardzo mała bo to silnik), i daj taki rezystor (tylko mocy) na odcięty kabel 18, moze to rozwiąże problem (rezystor jakiś zapewne kilka W żeby wytrzymał zapewne ~1A przez ten ułamek sekundy)?


    Tak patrzę jeszcze po mapie proxi, może tam ewentualnie ręcznie pogrzebać choć raczej marna szansa mi nos podpowiada po tym co widzę. ale napisze co widzę:

    bajt 133 bit 3, co masz? To Auto_Door_Unlock_Menu może ustawić ten bit na odwrotny?
    Jest też bajt 167 bit 5 Fuel_Lid_Management, może tu coś zmienić bo może być powiązane jakoś (te opisy czasem nie są kompletne i jest ukryte drugie działanie - np jak z obrysówkami - wyłączysz o wymaga autopozioowania). tu są takie opcje:
    0 = Parallel_with_Driver_Door
    1 = Independent


    Dostęp do tego w proxi na ustawieniach prawy Alt + C i otwiera się hex, wtedy ewentualnie sprawdzić/zmienić w tych 2 bajtach wartości hex odpowiednio
    - każdy bajt liczysz bity od 0 najmłodszego -np miałbyś powiedzmy bajt 133 wartość 57 to dajesz 5F, albo na odwrót jeśli chcesz wyłączyć.
    Giulia Veloce Ti EU MY21 jak i moja Veloce EU 2018 miała tu 57 oryginalnie, za to USA jakaś 2017 (chyba stelvio 5F).

    Jeśli chodzi o bajt 167 to on bardzo zależy od konfigu asystentów różnych, ale akurat bit 5 we wszystkich autach na które patrzę jest 0 (np obecnie u mnie 0C cały bajt, w polifcie 0D bo inny IBS type).

    Jak pisałem, to proxi to raczej ślepy zaułek no ale skoro już sprawdziłem to zrzucam, wątpię jednak żeby tu warto było grzebać.

    Więcej nie pomogę niestety.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #32
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    Stelvio
    Postów
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    a keyless z klamki kierowcy Ci działał wcześniej jak miałeś USA ustawione? Jeśli nie to może antena? albo np drzwi były wymieniane w końcu to powypadek i dali bez anteny, albo czegoś nie spięli. nie wiem też jak z kompatybilnością zamków - wiem że były jakieś jaja jeśli ktoś do USA założył zamek EU, ale szczegółów nie znam - może ktoś inny napisze. Cóż uroki aut z USA naprawianych jeszcze przez kogoś innego i nie do końca skonwertowanych.
    Keyless zanim zacząłem bawić się w MES działał normalnie. Miałem ustawiony region Polska i wszystko śmigało. Później zrobiłem osiowanie bez zmiany regionu i przestał działać. Zmieniałem region na USA też nic. Historia już opisywana na początku. Auto było uszkodzone z prawej strony z przodu (błotnik i zderzak), wszystkie drzwi w oryginale, nieuszkodzone, niemalowane, więc odrzucam jakieś fizyczne uszkodzenia lub złe podpięcie, zwłaszcza, że tak jak napisałem, wszystko wcześniej działało.

    Looknąłem na schemat (EU z giulii przedlift bo tylko taki mam zgrany), i tam po prostu anteny dochodzą do RFHUBa i reszta po CAN zapewne do BCM leci i otwiera zamki. NIe wiem, może teraz po przeróbce wiązki błąd który BCM widzi w drzwiach kierowcy (odcięty zamek) powoduje, że klamka akurat od drzwi z błędem nie daje reakcji? W sumie to jakbyś zmierzył jaka była rezystancja na odciętym kablu 18 do masy (odepnij na chwilę, pewnie bardzo mała bo to silnik), i daj taki rezystor (tylko mocy) na odcięty kabel 18, moze to rozwiąże problem (rezystor jakiś zapewne kilka W żeby wytrzymał zapewne ~1A przez ten ułamek sekundy)?
    Sprawdzę ten trop. Dam znać co uda mi się zdziałać, chyba, że wcześniej jeszcze przez proxi przejdzie sposób, który opisałeś. Spróbuję, sam na pewno nic więcej nie wymyślę. Dziękuję.

  3. #33
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    @myslos co do mojej myśli o próbie z rezystorem mocy na linii 18. zastanawiam się czy to ma iść do masy faktycznie, czy może nie do pinu 1 złącza BCM. Wg mnie schemat EU nie zgadza się totalnie z USA a i może z EU niekoniecznie - już teraz Ci nie powiem w 2019r temat rozkminiałem bawiac się na swoim aucie (bawiłem się w swojej Veloce EU i programowałem ją na testy na USA) - teraz już nie powiem czy pin 18 po prostu nie dawał żadnego impulsu (był odcięty jakby), czy była stała masa przy zaprogramowaniu EU, czy impuls masy, a moze nawet kabla nie było. Pewne moje papiery/schematy/notatki powywalałem ze 3 lata temu jak stwierdziłem że nie chcę się bawić w prace garażowe. Weź sobie to sprawdź moze jakąś żarówką podłączając do zasilania i naciskająć otwieranie i zamykanie. Sprawdź też linię 1 jak się zachowuje przy zamykaniu/otwieraniu, albo sprawdź odpięty zamek - np z wtyczki BCM po wypieciu dając swoje zasilanie masę na chwilkę jak zamek się otwiera - czy impus 12V na linii 3/18 do zamków i wystarcza masa (masa idzie skąd inąd do zamków więc tylko 12V dajesz impuls na ułamek sekundy), czy jednak przełączanie jest pomiedzy pinem 1 na który też podajesz masę na chwilkę (na test masę możesz dać na stałe a tylko impuls na 3/18) a przy zamykaniu na odwrót jest że na 1 jest impuls 12V a 3/18 są przywarte do masy. jeśli to drugie to spróbuj dać rezystor 18 do 1 - najpierw na chwilkę. Jakby co spróbuj wyczyścić też błędy i dopiero działaj z testami.
    To już max co mogę doradzić - nie mam niestety czasu na to, a zdalne kminienie problemu jest nieefektywne - w czasie gdy pisałem ten post już bym po prostu mając auto pod ręką w garażu wszystko sprawdził i wiedział dokładnie co i jak - takie naprawianie przez internet jest marnowaniem czasu niestety. Może któryś warsztat lepiej odwiedź?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #34
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    sprawdz bledy w body i rfhub'e.
    "passive entry" w menu wkluczony?

  5. #35
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    Stelvio
    Postów
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    sprawdz bledy w body i rfhub'e.
    "passive entry" w menu wkluczony?
    sprawdzałem, błędów brak, passive entry też ok.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    @myslos co do mojej myśli o próbie z rezystorem mocy na linii 18. zastanawiam się czy to ma iść do masy faktycznie, czy może nie do pinu 1 złącza BCM. Wg mnie schemat EU nie zgadza się totalnie z USA a i może z EU niekoniecznie - już teraz Ci nie powiem w 2019r temat rozkminiałem bawiac się na swoim aucie (bawiłem się w swojej Veloce EU i programowałem ją na testy na USA) - teraz już nie powiem czy pin 18 po prostu nie dawał żadnego impulsu (był odcięty jakby), czy była stała masa przy zaprogramowaniu EU, czy impuls masy, a moze nawet kabla nie było. Pewne moje papiery/schematy/notatki powywalałem ze 3 lata temu jak stwierdziłem że nie chcę się bawić w prace garażowe. Weź sobie to sprawdź moze jakąś żarówką podłączając do zasilania i naciskająć otwieranie i zamykanie. Sprawdź też linię 1 jak się zachowuje przy zamykaniu/otwieraniu, albo sprawdź odpięty zamek - np z wtyczki BCM po wypieciu dając swoje zasilanie masę na chwilkę jak zamek się otwiera - czy impus 12V na linii 3/18 do zamków i wystarcza masa (masa idzie skąd inąd do zamków więc tylko 12V dajesz impuls na ułamek sekundy), czy jednak przełączanie jest pomiedzy pinem 1 na który też podajesz masę na chwilkę (na test masę możesz dać na stałe a tylko impuls na 3/18) a przy zamykaniu na odwrót jest że na 1 jest impuls 12V a 3/18 są przywarte do masy. jeśli to drugie to spróbuj dać rezystor 18 do 1 - najpierw na chwilkę. Jakby co spróbuj wyczyścić też błędy i dopiero działaj z testami.
    To już max co mogę doradzić - nie mam niestety czasu na to, a zdalne kminienie problemu jest nieefektywne - w czasie gdy pisałem ten post już bym po prostu mając auto pod ręką w garażu wszystko sprawdził i wiedział dokładnie co i jak - takie naprawianie przez internet jest marnowaniem czasu niestety. Może któryś warsztat lepiej odwiedź?
    Sprawdzałem dziś te bajty i pozmieniałem bity tak jak pisałeś. Niestety bez skutku. Grzebanie w wiązkach zostawię sobie po weekendzie, bo już po całym tygodniu kombinowania to auto mnie zmęczyło. Spróbuję pogrzebać jeszcze w tej wiązce tak jak napisałeś, jak nie wyjdzie to zostanie warsztat. Tak btw. Jak zrobiłem pierwsze osiowanie tuż przed tym jak mi wywaliło te drzwi, to log który się zapisał w MESie, zapisał bajty przed zmianami czy po zmianie? Orientujesz się może? Tak pomyślałem, że jeśli zapisał się przed to można pozmieniać bajty tak jak to było przed osiowaniem zanim wywaliło mi drzwi?

  6. #36
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    Twk, w linii 5 pliku log zwejscia do proxi adjusyments zrzuca biezace proxi
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #37
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    kazdy raz, gdy laczysz sie do CAN Setup/Proxi alignment MES robi kopia rezerwowa twojego proxi.
    sprawdz FESLog pliki.

  8. #38
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    Powtarzasz sie haha.pozdro
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #39
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    Stelvio
    Postów
    44

    Domyślnie

    Dzięki chłopaki Czyli jak skopiuję pierwszy odczyt bajtów do hexa teraz, to jest szansa, że to zadziała? Muszę się upewnić

  10. #40
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    Wrocisz do tego co miales
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Problem z korkiem wlewu paliwa
    Utworzone przez matteusz89 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-07-2018, 20:16
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-06-2011, 18:42

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory