Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Temat: Problem z otworzeniem drzwi kierowcy oraz wlewu paliwa

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    Stelvio
    Postów
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    po lifcie nic nie robisz orginal zostawiasz.
    Jak został oryginalnie to nie chciał otwierać drzwi kierowcy oraz wlewu paliwa. Zrobiłem mod, zaczął otwierać z kluczyka, ale keyless nie działa od strony drzwi kierowcy (od pasażera otwiera normalnie)

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    po lifcie nic nie robisz orginal zostawiasz.
    to nieprawda Marku, są wyjątki od tej reguły. zapytaj np Kamila czy Michała.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    Stelvio
    Postów
    44

    Domyślnie

    Panowie, nadal walczę z tymi drzwiami, ale kończą mi się pomysły. Natomiast po zmianach regionu (lub poprzez złe podłączenie pinów i jakieś zwarcie) pojawił się kolejny problem. Wywala mi błąd B10C8 (od wentylatora nawiewu). Nawiew naturalnie przestał działać, kasowanie błędów nic nie pomaga, błąd wraca. Komponent nie przechodzi testów. Ma ktoś na to jakiś pomysł? Może być bezpiecznik?

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał myslos Zobacz post
    Panowie, nadal walczę z tymi drzwiami, ale kończą mi się pomysły. Natomiast po zmianach regionu (lub poprzez złe podłączenie pinów i jakieś zwarcie) pojawił się kolejny problem. Wywala mi błąd B10C8 (od wentylatora nawiewu). Nawiew naturalnie przestał działać, kasowanie błędów nic nie pomaga, błąd wraca. Komponent nie przechodzi testów. Ma ktoś na to jakiś pomysł? Może być bezpiecznik?
    wroc do orginalu sprawdz bezpieczniki tak aby wszystko dzialalo pozniej wgraj soft i nic nie rob z instalacja i zapewniam cie ze bedzie dzialalo zrobiles zwarcie gdzies.

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    wroc do orginalu sprawdz bezpieczniki tak aby wszystko dzialalo pozniej wgraj soft i nic nie rob z instalacja i zapewniam cie ze bedzie dzialalo zrobiles zwarcie gdzies.
    Przegapiłeś to co napisałem? Chłopaki czasem mieli auta polift z USA które wymagały zmiany w wiązce. znając włochów nie zdziwiłoby mnie to - czasem na produkcję leci to co jest na magazynie.
    Poza tym pisał, na oryginalne po zmianie samego kraju przestała mu działać klapka wlewu i otwieranie drzwi kierowcy.

    Cytat Napisał myslos Zobacz post
    Panowie, nadal walczę z tymi drzwiami, ale kończą mi się pomysły. Natomiast po zmianach regionu (lub poprzez złe podłączenie pinów i jakieś zwarcie) pojawił się kolejny problem. Wywala mi błąd B10C8 (od wentylatora nawiewu). Nawiew naturalnie przestał działać, kasowanie błędów nic nie pomaga, błąd wraca. Komponent nie przechodzi testów. Ma ktoś na to jakiś pomysł? Może być bezpiecznik?
    no to jak myślisz co sie robi jak coś nie działa a wcześniej namotało się w wiązkach? nie sądzisz że lookasz na bezpieczniki - po kolei lecisz BCM, skrzynka w bagażniku, skrzynka w podszybiu - 30min roboty.

    przy okazji pokaż fotki tej swojej nowej wersji modyfikacji, tak żeby wszystko było widać, bo ja Ci już nie ufam
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    Stelvio
    Postów
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no to jak myślisz co sie robi jak coś nie działa a wcześniej namotało się w wiązkach? nie sądzisz że lookasz na bezpieczniki - po kolei lecisz BCM, skrzynka w bagażniku, skrzynka w podszybiu - 30min roboty.

    przy okazji pokaż fotki tej swojej nowej wersji modyfikacji, tak żeby wszystko było widać, bo ja Ci już nie ufam
    Skrzynka w podszybiu, masz na myśli tą w komorze silnika? Tam chyba są dwie. Łącznie cztery skrzynki udało mi się zlokalizować. Sprawdzę i dam znać.
    Odnośnie fotki modyfikacji to zrobię dziś popołudniu i prześlę, przy okazji sprawdzania bezpieczników

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    w podszybiu jak podniesiesz maskę z prawej strony auta - 1 skrzynka. już pomijam skrzynki typu na aku bo te jakbyś wywalił to raczej pół auta by CI nie działało i pomińmy te 3 małe skrzyneczki przed przednim prawym kołem bo tam jest rozruch, pompa IC i takie rzeczy.

    Sprawdziłem na szybko na schemacie (akurat z Giulii przedlift bo taki mam pod ręką ale nie powinien się różnić), wentylator wewnętrzny a właściwie ogólnie układ klimy ma 4 bezpeiczniki na BCM (F31, F36, F49, F51), a główny jest w bagażniku F05
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    Stelvio
    Postów
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    w podszybiu jak podniesiesz maskę z prawej strony auta - 1 skrzynka. już pomijam skrzynki typu na aku bo te jakbyś wywalił to raczej pół auta by CI nie działało i pomińmy te 3 małe skrzyneczki przed przednim prawym kołem bo tam jest rozruch, pompa IC i takie rzeczy.

    Sprawdziłem na szybko na schemacie (akurat z Giulii przedlift bo taki mam pod ręką ale nie powinien się różnić), wentylator wewnętrzny a właściwie ogólnie układ klimy ma 4 bezpeiczniki na BCM (F31, F36, F49, F51), a główny jest w bagażniku F05
    A więc tak. Ubity F05. Wymieniłem, działa. Dziękuję za pomoc! Pozostaje jedynie (albo aż) otwieranie keyless kierowcy. Zgodnie z obietnicą przesyłam zdjęcia przerobionej wiazki Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0037.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	44.0 KB
ID:	289324 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0036.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	46.0 KB
ID:	289325 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0035.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	41.9 KB
ID:	289326 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0034.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	73.1 KB
ID:	289327

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    F05 przepaliles ile on ma ze 25A lub wiecej...

    Powiedzmy ze ze zdjec moze to wygla poprawnie, moze bo nie wszystko widac. Ladnie na pewno nie haha

    Co do otwierania keylass nie wiem niestety a szukać nie mam czasu, nie mam dostepu do schematow USA, a do EU znow wygasl grzecznościowy login do elearna i dopiero musze zas sie pousmiechac do dobrego człowieka ktory mi go udostepnia czasem
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    Stelvio
    Postów
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    F05 przepaliles ile on ma ze 25A lub wiecej...

    Powiedzmy ze ze zdjec moze to wygla poprawnie, moze bo nie wszystko widac. Ladnie na pewno nie haha

    Co do otwierania keylass nie wiem niestety a szukać nie mam czasu, nie mam dostepu do schematow USA, a do EU znow wygasl grzecznościowy login do elearna i dopiero musze zas sie pousmiechac do dobrego człowieka ktory mi go udostepnia czasem
    Tak 25A lub 30A. Co do wiązki to wiem, że nie wygląda ładnie, ale będę to jeszcze poprawiał. Wszystko było robione na szybko i w nerwach

    Z keyless w takim razie poczekam, może ktoś jeszcze znajdzie rozwiązanie. Nie mniej jednak dziękuję za pomoc. Bardzo mi pomogłeś.

Podobne wątki

  1. Problem z korkiem wlewu paliwa
    Utworzone przez matteusz89 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-07-2018, 20:16
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-06-2011, 18:42

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory