Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Częstotliwości radia USA/EU

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2024
    Auto
    Stelvio TI 2,0 280KM MY2019
    Postów
    5

    Domyślnie Częstotliwości radia USA/EU

    Jako że to mój pierwszy post tutaj to witam wszystkich serdecznie. Od niedawna stałem się posiadaczem Stelvio sprowadzonego z USA. Pierwszy właściciel przystosował samochód fizycznie do rejestracji w naszym kraju, ale wszystko wskazuje na to, że nie zmieniał nic w ustawieniach regionu.

    O ile język angielski mi tam nie przeszkadza, to irytuje mnie brak częstotliwości parzystych w radiu. Istnieje możliwość, aby je bezboleśnie odblokować, czy konieczna jest do tego zmiana regionu w MESie i idąca za tym modyfikacja wiązki (dla poprawnego otwierania drzwi i klapki wlewu) oraz ewentualna modyfikacja wartości w proxi w celu odblokowania RS?

    Jeśli jest potrzebna zmiana regionu itd. to jest tutaj ktoś kto się już tym zajmował albo możecie polecić kogoś w okolicach od Tarnowa do Rzeszowa (ewentualnie Kraków), jak już uda mi się ogarnąć montaż bypassa do SGW?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    217

    Domyślnie

    Pierwszy właściciel w USA przystosował Stelvio do rejestracji Stelvio w Polsce? Jakoś mi to nie gra w ogóle. Ta jakiś fejk musi być.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2024
    Auto
    Stelvio TI 2,0 280KM MY2019
    Postów
    5

    Domyślnie

    Pierwszy właściciel w Polsce (ja jestem kolejnym), przepraszam za skrót myślowy. Samochód jest dopuszczony do ruchu, wszystko w nim działa. Jedyne co mnie denerwuje to właśnie te częstotliwości. No i tymczasowy brak bypassa SGW, ale to będę próbował ogarnąć na dniach.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    Bypas, region, wiazki.
    Z tym przystosowaniem po tym co nie masz zrobione, zakladam do PL to zapewne konwersja zakonczona na wymianie diod w tylnych lampach i przód usa/poziomowania brak spryskow jesli 35w.chciales napisac raczej zrobil przeglad u slepego.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2024
    Auto
    Stelvio TI 2,0 280KM MY2019
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Bypas, region, wiazki.
    Z tym przystosowaniem po tym co nie masz zrobione, zakladam do PL to zapewne konwersja zakonczona na wymianie diod w tylnych lampach i przód usa/poziomowania brak spryskow jesli 35w.chciales napisac raczej zrobil przeglad u slepego.
    Więc jednak nie obejdzie się bez pełnej zmiany regionu, modyfikacji wiązki i ewentualnego grzebania w proxi żeby się przycisk od RS nie marnował na pilocie. Dziękuję za info w takim razie.
    Wszystkie lampy są europejskie. Mam się spodziewać przy czymś problemów?

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    Co ma przycisk rs do powyzszego?

    Lampy eu ok, dziwne ze to wlozyl skoro nie zrobil z menu/wiazkami. To stelvio czyli 35w xenon. Zrobione autopoziomowanie i spryskuwacze refkektorow czy jak 95% aut z usa?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2024
    Auto
    Stelvio TI 2,0 280KM MY2019
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Co ma przycisk rs do powyzszego?

    Lampy eu ok, dziwne ze to wlozyl skoro nie zrobil z menu/wiazkami. To stelvio czyli 35w xenon. Zrobione autopoziomowanie i spryskuwacze refkektorow czy jak 95% aut z usa?
    RS jeśli dobrze zrozumiałem w innych wątkach na forum po zmianie regionu przestaje działać? W sumie i tak nie wiem czy kiedykolwiek skorzystam z tego.

    Lampy EU pewnie dlatego, że z tego co udało mi się wywnioskować po historii pojazdu, przyjechał do kraju z USA ze zdemontowanymi lampami przednimi i jedną tylną. Autopoziomowanie nie wiem, ale spryskiwacze nie zrobione. Skoro jak 95% aut z USA to jest to duży problem (bo przyznam, że jestem w tym temacie zielony)? Samochód jeździ w naszym kraju od 3 lat.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    Rs dziala niezależnie od ustawionego kraju.

    Oswietenie nie jest zgodne z wymogami eu o tyle. Poki co w pl nikt na to nie patrzy, problem sie zacznie jak zaczną patrzec lub moze byc np przy wypadku z poszkodowanymi lub jak podpadniesz policjantowi i bedziemu się chciało zrobić Ci klopot.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2024
    Auto
    Stelvio TI 2,0 280KM MY2019
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Rs dziala niezależnie od ustawionego kraju.

    Oswietenie nie jest zgodne z wymogami eu o tyle. Poki co w pl nikt na to nie patrzy, problem sie zacznie jak zaczną patrzec lub moze byc np przy wypadku z poszkodowanymi lub jak podpadniesz policjantowi i bedziemu się chciało zrobić Ci klopot.
    Czyli się zakręciłem za bardzo z tym RS, dzięki. W takim razie muszę spróbować się pomęczyć teraz z bypassem SGW (kupiony oczywiście w Twoim sklepie, więc liczę, że jedynym problemem będzie kłopotliwa lokalizacja samego SGW).

    Oby nic takiego się nie przydarzyło, bo przyznam szczerze, że nie mam nawet zaślepek pod spryskiwacze (i z tego co widziałem w różnych obecnych ofertach sprzedaży, nie ja jeden)... Przyznam szczerze, że nawet nie miałem pojęcia przed kupnem o takim wymogu w naszym prawie. Zwłaszcza, że auto już jeździ chwilę w naszym kraju, a sam mam jeepa, w których fabryczne LEDy świecą mocniej i takich wynalazków już nie wymagają. Pojawił się w ogóle tutaj ktoś odważny, kto przerabiał zderzak zamiast wymieniać na taki z otworami pod te nieszczęsne spryskiwacze?

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    nie ma to sensu zderzak ze spryskani kupisz plus zbiornik na 2 pompki

Podobne wątki

  1. Kod do radia i demontaż radia fabrycznego
    Utworzone przez piter34 w dziale 156
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 25-04-2023, 09:20
  2. Zmiana częstotliwości radia 156 2004r
    Utworzone przez Cazzete5 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-11-2019, 15:44
  3. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-04-2016, 16:05
  4. Blokady do radia/wyciąganie radia
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-03-2016, 22:59
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-09-2006, 20:12

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory