Strona 52 z 58 PierwszyPierwszy ... 24243444546474849505152535455565758 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 571

Temat: Aktualizacja firmware Nav Connect

  1. #511
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Sanok
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 v6
    Postów
    85

    Domyślnie

    Panowie jest problem tzn. Pobalem ten plik z chomika no i odpaliłem w radiu no i wszystko ok do czasu gdy pobiera aktualizację radio się wyłącza włącza i zaraz się wyłącza i się już nie włączy gdy chce wyciągnąć płytę to nie da rady. Proszę o pomoc

  2. #512
    Użytkownik Świeżak Avatar M A R I O
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS, Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    203

    Domyślnie

    Jak odczekasz jakiś czas to płytę wyjmiesz a co do aktualizacji to może plik jest uszkodzony albo źle nagrany

  3. #513
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    159 SW
    Postów
    22

    Domyślnie

    W końcu się udało!

    Chyba trzy dni walczyłem z aktualizacją softu, może dlatego, że tylko wieczorem miałem okazję przysiąść do kompa i nagrywać płytki, a dopiero drugiego dnia próbowałem coś zdziałać w aucie ale to nie zmienia faktu, że miałem dwie nie udane próby i rosnącą frustrację, że to możliwe bo tylu ludzi pisało, że działa, a u mnie nie chce. Ale po kolei, po dwóch nie udanych próbach postanowiłem przeczytać cały temat i po przeczytaniu 35 stron zauważyłem, że niektórzy mieli te same wątpliwości i problemy co ja.

    Pierwsza wątpliwość to pkt.2 instrukcji, dlaczego jest napisane naciśnij TRIP, a później CONNECT i wybierz opcje JEDNOSTEK MIARY, a u mnie trzeba wcisnąć TRIP > SETUP > CONNECT >JED. M.

    Drugi problem to pkt. 8 instrukcji, program FLASHER w ogóle się nie uruchomił.

    Trzecia wątpliwość to suma dwóch pierwszych, a mianowicie nie wiedziałem czy to wina złej sekwencji przycisków, czy źle nagrana płyta.

    Na około 35 stronie tego tematu ktoś napisał, że w ogóle pominął 2,3 i 4 pkt. instrukcji tzn. włączył radio, włożył płytę, poczekał na komunikat CD ERROR i dalej jak w instrukcji, NIE POLECAM TAK ROBIĆ zważając na to, że były również przypadki uwalenia sobie navi przy aktualizacji, ale to mnie uspokoiło co do tego, że może faktycznie sekwencja nie jest taka istotna. Dlatego uznałem, że płyty są źle nagrane. Na innych stronach tematu ktoś pisał, żeby aktualizacje robić na samym radiu, tzn. żeby zgasić wszystkie kontrolki i wyświetlacz koło zegarów prędkości i obrotów, a robi się to poprzez krótkie naciśniecie START/STOP. Jeszcze kto inny pisał, że wpisywał kod kiedy na radiu widniało logo alfy, przy nie udanych próbach czekałem, aż radio całkowicie się uruchomi. Ktoś jeszcze pisał, że pełne zamknięcie systemu radia to 1-2 min, ja wcześniej czekałem może max 20 sekund.

    I tak postanowiłem napisać instrukcję jak ja zrobiłem aktualizację bo może to komuś pomoże, zwłaszcza mam na myśli takich znawców technologii jak ja

    Wypaliłem płytę programem ISO BURRNER z minimalną prędkością.
    Wkładam kluczyk do stacyjki, czekam na całkowite uruchomienie radia, naciskam krótko START/STOP tak, że wszystko gaśnie, radio też.
    Kluczyk zostaje w stacyjce, uruchamiam radio za pomocą przycisku (19)
    Wybieram po kolei TRIP --> SETUP --> CONNECT --> ekran JEDNOSTEK MIARY
    Naciskam przycisk Audio (24)
    Wkładam płytę z aktualizacją i czekam na komunikat CD ERROR.
    Wyłączam radio przyciskiem (19) i czekam na pełne zamknięcie systemu (ja czekałem ponad 2 minuty).
    Włączam radio przyciskiem (19)
    Wpisuje kod (przyciski 3,4,5,6,9) jeszcze w trakcie wyświetlania logo alfy na radiu.
    Przyciski mrugnęły do mnie dwa razy i nic więcej nie robiłem tylko patrzyłem na kolejne fazy aktualizacji no i wziąłem płytę kiedy radio ją oddało.

    Może to komuś pomoże prędzej uporać się z aktualizacją. Plik z softem ściągnąłem z chomika użytkownika marqo, ale nie mogę jeszcze wstawiać linka w moich postach, jest też tam kilka innych przydatnych rzeczy takie jak SETUP CD potrzebne do zmiany języka, czy plik INSTRUCTION.docx z opisem numerów przycisków naszego radia, potrzebne głównie po to, żeby poprawnie wpisać kod w trakcie aktualizacji.
    Ostatnio edytowane przez hans1 ; 22-09-2017 o 20:14 Powód: Dodanie informacji

  4. #514
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Postów
    6

    Domyślnie

    Siema

    Mam taki problem bo chyba uszkodziłem coś, robiąc tą aktualizacje ponieważ pokazuje mi się FLASHER PROGRAM ładuje się wszystko ładnie przyciski mrugają 2 razy wyłącza się radio ale płyty nie oddaje i jak włączam ponownie to to samo. Ktoś coś pomoże ? i
    A i płyty nie da się wyciągnąć ani nic zrobić.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	24008124_1335188899940758_856725417_o.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	72.7 KB
ID:	238161  

  5. #515
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dobra panny opanowałem to siedziałem chyba 2h, a to głownie chodzi o poprawne i w odpowiednim momencie wpisać tą kolejność cyfr 3-4-5-6 - 9 i dopiero po naprawdę kilkunastu próbach sukces ;DD

    HAPPY ;p pozdrawiam

  6. #516
    Użytkownik Świeżak Avatar oran
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159 1750 Turbo Benzina 2011 rok, sedan
    Postów
    107

    Domyślnie

    Czy na tym chomiku - http://chomikuj.pl/nightex/z+Alfaholicy

    Te pliki pasują do tej nowszej navi? Po lifcie?

  7. #517
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Sekwencję przycisków ponoć najlepiej wpisać tylko po pojawieniu się logo Alfa Romeo na wyświetlaczu. A tak na marginesie to radzę ostrożnie z updatem bo już paru uwaliło navi na forum
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  8. #518
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    była Alfa 159, 1,9 TDm, 16V, 150KM, 2007 jest 159 2.0, 2011 rok
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeDraven Zobacz post
    Sekwencję przycisków ponoć najlepiej wpisać tylko po pojawieniu się logo Alfa Romeo na wyświetlaczu. A tak na marginesie to radzę ostrożnie z updatem bo już paru uwaliło navi na forum
    A czy update jest konieczny? Nowe mapy nie będą chodziły na starym?

  9. #519
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Nie będą działać. Jeśli bardzo zależy Ci na mapach to trzeba zaktualizować. Żałuję starego firmware, był o niebo lepszy.

  10. #520
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    była Alfa 159, 1,9 TDm, 16V, 150KM, 2007 jest 159 2.0, 2011 rok
    Postów
    51

    Domyślnie

    Niestety zauważyłem że mam Instant Nav a nie Connect Nav+ więc mapy chyba tylko na katach SD, mam z 2011 -słabo, (widziałem gdzieś nowe za 910 zł ale to pomyła cenowa)
    Ostatnio edytowane przez tomek2234 ; 27-12-2017 o 13:06

Podobne wątki

  1. [159] Aktualizacja softu Nac Connect okrągłe menu
    Utworzone przez rokis w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-08-2018, 19:34
  2. [159] Nav Connect - aktualizacja
    Utworzone przez Bassotronic w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 28-05-2014, 11:27
  3. Autoradio CONNECT Nav + firmware 4.08
    Utworzone przez wodzart w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-04-2014, 15:31
  4. czy ktoś ma Connect Nav+ Firmware 4.08
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-01-2012, 18:52
  5. Loudlink - nowy firmware.
    Utworzone przez szerszeń w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-12-2010, 19:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory