Strona 10 z 20 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 200

Temat: EŁK i okolice

  1. #91
    tretix12
    Gość

    Domyślnie

    Najpierw dozbieram gotówki lecz myślę że już w tym tygodniu będę miał, później zacznę poszukiwania nowego samochodu i zacznę od tej właśnie Alfy o ile jeszcze tam stoi, nie ukrywam że się na nią napaliłem, a jak ze spalaniem w tej jednostce? Teraz honda pali mi ok 10l PB na 100km, na mojej trasie Straduny - Ełk zazwyczaj, jak jest z alfą? I jak z dynamiką tego silnika, potrzebuje też zrywnego samochodu a nie muła. No i oczywiście jak z awaryjnością tego 2.4JTD i ogólnie alf? Bardzo chętnie przydała by się pomoc przy zakupie ale na to trzeba jeszcze poczekać.

  2. #92
    daro954
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o spalanie to na takiej normalnej trasie przy ekonomicznej jeździe w 7 l on powinieneś się zmieścić.A na takiej jak piszesz Ełk-Straduny to 8-8.5 max wszystko zależne od kondycji silnika. Jeżeli chodzi o dynamikę to zbiera się to fajnie ale cudów też nie ma jednak to 136km a masa AR 166 jest spora ale daje radę. Silniki jtd to jedne z najmniej awaryjnych silników jeżeli coś się psuje to raczej oprzyrządowanie chyba ,że ktoś o niego nie dbał i jeździł na lipnej ropie i wymiany filtrów i oleju robił bardzo rzadko. W tych silnikach trzeba zwracać uwagę na kontrolkę wtrysku popularnie zwana marchewką bo jeśli się pali albo tylko mruga przy dynamicznej jeździe to może być źródłem wielu problemów począwszy od sterowania ciśnieniem paliwa skończywszy na turbosprężarce(popularne w tych silnikach ze zmienną geometrią przeładowanie).Większość da się sprawdzić tylko trzeba wiedzieć jak.

  3. #93
    tretix12
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie dzisiaj załatwiłem pieniądze, trzeba będzie obejrzeć tą alfe dokładnie, a nóż będzie ok tylko że teraz właśnie kwestia znawcy który mógł by pojechać i sprawdzić ze mną samochód. Sam doświadczenie w kupowaniu aut posiadam żadne można by rzec, prawdopodobnie daro odezwę się do ciebie i oczywiście nie będę marnował twojego czasu za darmo się na spokojnie pogada, posprawdza i dojdzie do wniosku czy warto czy nie.

  4. #94
    daro954
    Gość

    Domyślnie

    Ok nie ma problemu pomogę chętnie może przez to przybędzie nam nowy kolega klubowy.

  5. #95
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Cezi
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Augustów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2004 FL
    Postów
    75

    Domyślnie

    Ostatnio jak kręciłem pauzę w Czyżewie (jakieś 20km za Zambrowem) to byłem świadkiem oględzin 166-ki i to trzech chłopaków z Grajewa (sądząc po blachach). Coś tam w silniku było właśnie nie halo bo nawet nie było jazdy próbnej... pomijam już walkę z otwarciem drzwi a to od strony pasażera a później od kierowcy. Także sprawdzajcie ją tam z każdej strony Wrzucę link do tego tematu na PW MARcCo z PKAR on jeździ 166 także może coś wam jeszcze podpowie na temat tego modelu. pozdr

  6. #96
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar MaRcCo
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD
    Postów
    272

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o 166 napewno warto i to bardzo dokładnie sprawdzić zawieszenie i nie zalowac tych paru złotych i pojechac albo do ASO albo do diagnosty i sprawdzic stan zawieszenia, jeżeli chodzi o silnik 2,4 JTD jak dlamnie dobry silnik ja jestem zadowolony jak na 136 koni nie jest zle moment 325 jak sie nie myle robi swoje jakby co to pisz na PW co jeszcze bys chcial wiedziec
    Trzy Magiczne Cyfry
    Była - 156 2,0 TS
    Jest - 166 2,4 JTD

  7. #97
    tretix12
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki daro za profesjonalną pomoc, za to że wybiłeś mi tą alfę z głowy, fakt wyglądem może zauroczyć, ale jak się bliżej jej przyjrzy to nie jest już tak kolorowo. Wracam chyba do Hondy Accord tyle że w nowszym modelu. Trzymaj się i powodzenia życzę.

  8. #98
    daro954
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma sprawy, ten egzemplarz który oglądaliśmy naprawdę był po przejściach i nie był warty tych pieniędzy.

  9. #99
    daro954
    Gość

    Domyślnie Spojler

    Koledzy mam na sprzedaż klapę tylną wraz z oryginalnym spojlerem do AR 156 stan praktycznie idealny jeżeli ktoś posiada nr lakieru 612A to można śmiało zakładać i jeździć.Kontakt na e-mail daro541@interia.pl. Pozdrawiam.

  10. #100
    Corrado
    Gość

    Domyślnie

    Cholera a ja pewnie bede swojej 156 szukal w sierpniu..

Podobne wątki

  1. Dębica i okolice
    Utworzone przez Raider w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 2209
    Ostatni post / autor: 07-10-2021, 23:44
  2. oława i okolice
    Utworzone przez norek w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 306
    Ostatni post / autor: 01-05-2017, 18:05
  3. Żory i okolice.
    Utworzone przez GrafitowaBestia w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 26-08-2013, 13:05
  4. Dobry serwis Selespeed i ogólnie Alfa - okolice Jaworzno i okolice
    Utworzone przez Buli_Jaworzno w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-05-2013, 09:17
  5. 156 SW okolice W-wy
    Utworzone przez dakoolk w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-11-2009, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory