Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Temat: Kto chce pojechać ze mną po 166 :)

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBA Zobacz post
    Tutaj się mylisz kolego, co gość który nie jest fascynatem może ci powiedzieć o aucie ? Skąd bedzie wiedział jak ocenić stan zawieszenia w 166 przy zakupie (jadac pierwszy raz nie ma mowy żeby coś wyczuć), albo skąd może wiedzieć jak patrzeć np. na łączenie blotnika tylnego z słupkiem dachu, który fabrycznie jest zalewany mosiądzem i śladu nie ma po łączeniach, a widzimy je dopiero po otwarciu dzwi i możemy conieco ocenić.
    Ja osobiście jezdze już 1.5 roku 166-ką i myślę że jestem w stanie dużo lepiej ocenić to auto niż ktoś kto nie posiada tego modelu.
    Więc kolego PLASTICZ jeśli jedziesz po 166 zabierz kogoś kto tym jeździ, jeśli chodzi alfe z ogłoszenia myślę że ona nie ma 164 tyś. tylko 264 tyś lub więcej, u mnie jest 143 tyś i kierownica jeszcze błyszczy.
    Tym bardziej jeśli jest sprowadzona to napewno za granicą nie stała w noon stop garażu bo tam diesle sie kupuje żeby jeździć, dużo jeździć.

    UWAGI:

    -"elektryczna regulacja foteli x 2" to jest tylko el. regulacja oparcia (co jest w standardzie) i powiem ci jak skóra to lepiej grzana (przydaje sie zimą).
    - "nawigacja GPS kolorowa" raczej w naszm kraju to zbędna opcja (choć chłopaki z forum doszli do tego żeby poprawić tą niedogodność),
    - "skórzana tapicerka wentylowana" ja tam żadnej wentylacji nie odczułem to jest tylko dziurkowana skóra to troszke poprawia wygląd fotela.
    - "podgrzewana przednia szyba"- chodzi mu chyba o system szybkiego odmrażania przedniej szyby (jeśli się myle niech mnie ktoś poprawi).
    - "wszystkie szyby w oryginale"- orginał orginałem ale patrz na rok produkcji szyby
    - "komplet kluczyków"- powinny być dwa klucze + trzeci serwisowy
    - "komplet dokumentów"- przede wszystkim sprawdź czy jest karta kodowa do ICS/NAV, a najlepiej to sprawdz przy właścicielu.
    I koniecznie karta kodowa "ALFA CODE", lewarek w orginalnym etui i klucze tak samo
    - a handlarzowi powiedz że jeśli chodzi o wyposażenie na "FULL" w alfe 166 to tej jeszcze sporo brakuje.
    Osobiście jeśli bardzo byś sie uparł odżałuj na sprawdzenie w serwisie.



    Powodzenia przy zakupie i wiele km bezawaryjnej jazdy
    Znawca a fascynat to dwa różne pojęcia, nie każdy fascynat zna się na tym co go fascynuje. W tym przypadku mogę podać przykłady ludzi z tego forum nawet, którzy fascynują się AR, ale zbyt dużo wiedzy na tematy techniczne nie mają, bo najzwyczajniej nie jest to ich domeną. Natomiast ktoś, kto ma pojęcie o motoryzacji, lakiernictwie i mechanice pojazdowej nie koniecznie musi być fascynatem, żeby np zwrócić uwagę na lejącą maglownicę, olej w płynie chłodniczym lub źle położony lakier.

    Co do tej alfy, to jednak może warto pojechać ten kawałek, niż potem żałować, że się nie obejrzało. Ja sam ostatni byłem w Berlinie po AR 156 FL (720 km ode mnie) i mimo, że nie kupiłem jej z kilku względów, to przynajmniej wiem, że nie była warta.

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał PLASTICZ Zobacz post
    A może ktoś chcę opylić swoją bellisime?
    Nie zrobił byś źle kupując alfke z forum, ale napewno będzie cieżko bo jak ktoś ma wycackaną 166 to nie chce się jej pozbywać.

    Chociaż masz tu jedno ogłoszonko, zdaje mi się że to alfa kogoś od nas z forum:

    http://moto.allegro.pl/item748987086...4_2_4_jtd.html



    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Znawca a fascynat to dwa różne pojęcia, nie każdy fascynat zna się na tym co go fascynuje. W tym przypadku mogę podać przykłady ludzi z tego forum nawet, którzy fascynują się AR, ale zbyt dużo wiedzy na tematy techniczne nie mają, bo najzwyczajniej nie jest to ich domeną.
    Zgadzam się z tobą, ale jeśli fascynat nie zna sie na mechanice to i tak warto miec go przy zakupie skoro miał do czynienia z konkretnym modelem, a najlepiej jakiegoś mechaniora też.

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post

    Co do tej alfy, to jednak może warto pojechać ten kawałek, niż potem żałować, że się nie obejrzało. Ja sam ostatni byłem w Berlinie po AR 156 FL (720 km ode mnie) i mimo, że nie kupiłem jej z kilku względów, to przynajmniej wiem, że nie była warta.
    Masz racje, nie napisałem nigdzie że nie warto tylko zwróciłem kilka uwag koledze dzieki którym może coś utargować z ceny
    Ostatnio edytowane przez QBA ; 27-09-2009 o 13:51
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  3. #23
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBA Zobacz post
    Nie zrobił byś źle kupując alfke z forum, ale napewno będzie cieżko bo jak ktoś ma wycackaną 166 to nie chce się jej pozbywać.

    Chociaż masz tu jedno ogłoszonko, zdaje mi się że to alfa kogoś od nas z forum:

    http://moto.allegro.pl/item748987086...4_2_4_jtd.html
    A jak juz ktoś z nas sprzedaje swoją to woła kosmiczną cene wprostproporcionalną do stanu auta

    Btw, ta bella to Cromika jest. Ale bez obrazy dla cromika nie kupił bym takiego kombinowanego auta, nawet środkowe nawiewy zaślepił jakimiś wskaźnikami

  4. #24
    theority
    Gość

    Domyślnie

    ja chcę swoja sprzedać

Podobne wątki

  1. Wskaznik poziomu paliwa pokazuje co chce i kiedy chce.
    Utworzone przez Alfi w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 19:47
  2. Czy ktoś jest w stanie pojechać po to auto dla mnie??
    Utworzone przez stabipl w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-03-2013, 18:07
  3. [GTV] Gdzie pojechać na wymianę rozrządu w TB w Warszawie?
    Utworzone przez drvitek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 22:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory